همه آنچه باید در مورد چاقی بدانید

آیا می دانید که رقم “اندازه صفر” یک پدیده یا روند کاملاً جدید است که در قرن بیست و یکم شاهد آن هستیم؟

با ظهور پلتفرم های شبکه های اجتماعی، اکنون هر فردی این فرصت را دارد که تصاویر خود را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارد تا بینندگان ببینند. این امر همچنین باعث می شود افراد نسبت به هیکل یا هیکل خود آگاه تر شوند.

با این حال، میلیون ها نفر در سراسر جهان از مشکل چاقی رنج می برند که باعث می شود چاق و ناسالم به نظر برسند. امروز سعی خواهیم کرد اصول چاقی را درک کنیم که ممکن است به ما در مبارزه موثر با آن کمک کند.

چاقی چیست؟

بسیاری از مردم اغلب وقتی پزشکان آنها را “چاق” خطاب می کنند، آزرده می شوند. آنها باید بدانند که چاقی فقط یک اصطلاح پزشکی است که برای توصیف وزن بدن شما استفاده می شود.

چاقی به طور مستقیم به معنای داشتن چربی اضافی است، بنابراین چاق به معنای فردی است که چربی بیش از حد در بدن خود دارد. به طور کلی، این بر اساس BMI (شاخص توده بدنی) است که با استفاده از یک ماشین حساب BMI قابل محاسبه است. در این نوع محاسبه وزن و قد شما برای یافتن نتایج در نظر گرفته می شود.

به عنوان مثال، اگر فردی BMI خود را از 25 تا 29.9 داشته باشد، اضافه وزن دارد، اما به عنوان چاقی در نظر گرفته نمی شود. با این حال، اگر فردی دارای BMI بیشتر از 30 باشد، به عنوان یک فرد چاق دیده می شود.

چگونه سلامتی شما تحت تاثیر چاقی قرار می گیرد

تعجب خواهید کرد اگر بدانید چاقی ممکن است دلیل برخی از مشکلات سلامتی شما باشد، مانند:

• کلسترول بالا

• دیابت نوع 2

• سنگ کیسه صفرا

• بیماری قلبی و سکته مغزی

• BP بالا (فشار خون)

• مشکلات مفاصل به دلیل اضافه وزن

• آپنه خواب

• مشکلات تنفسی

چند تغییر می تواند تفاوت قابل توجهی ایجاد کند

خوشبختانه شما می توانید راهی برای خوش فرم شدن پیدا کنید. بنابراین، کاهش وزن می تواند تأثیر عمده ای بر سلامتی و احساس شما داشته باشد. حتی با از دست دادن چند کیلوگرم اضافی، می توانید تغییرات قابل توجهی را در وضعیت سلامتی خود مشاهده کنید و احساس سلامتی بسیار بیشتری نسبت به قبل داشته باشید.

در ابتدا می توانید هر 7 تا 10 روز حدود 1 تا 2 کیلوگرم وزن کم کنید. افراد دارای اضافه وزن باید تلاش واقعی برای از دست دادن 5٪ تا 10٪ از وزن اضافی خود را در 6 ماه اول کمپین کاهش وزن خود انجام دهند.

آیا حاضرید با کاهش وزن اضافی بدنتان زندگی خود را تغییر دهید؟ آیا مشتاقانه منتظر زندگی سالم تری با بدنی مناسب هستید؟ اگر بله، پس با پزشک، مربی بدنسازی و سایر متخصصان خود مشورت کنید تا به شما کمک کنند تا با مشکل چاقی خود مبارزه کنید و به بدنی سالم و متناسب برسید.

به خودت اعتماد کن! غریزه خود را باور کنید! به یاد داشته باشید، با نگرش درست و مثبت می توانید به هر چیزی برسید و بر هر مانعی غلبه کنید!