هشدار دادستان به موسسات مالی بدحجاب / گول وعده سود کلان را نخورید


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد به نقل از روابط عمومی مردم چهارمحال و بختیاری، عبدالرضا علیمحمدی اظهار داشت: برخی از سرمایه گذاران در قالب موسسات غیرمالی هستند، بنابراین تبلیغات و وعده سود کلان، خواهد بود. مردم را برای پول درآوردن فریب دهید.»

دادستان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: خواهش می‌کنم بسیاری از افراد بدون بررسی جواهرات خود را برای کسب سود کلان در اختیار کلاهبرداران قرار می‌دهند و پس از مدتی نه تنها پول وعده داده شده را دریافت می‌کنند، بلکه سرمایه اصلی خود را نیز از دست می‌دهند. .

وی گفت: لازم است قبل از سرمایه گذاری از سوابق و وضعیت فعلی افراد و شرکت های مربوطه اطلاعات کسب شود.

دادستان استان همچنین به عملکرد قضات کشور در دهه 1400 پرداخت و گفت: سال گذشته جمعی از قضات و کارکنان محاکم و دادسراهای کشور به مدت 24 ساعت برای رهایی از اسارت مردم و درک حقوق آنها تلاش کردند. 243726 پرونده در دادگاه ها وجود دارد.

وی افزود: در سال گذشته بیش از 33 درصد پرونده های ارجاع شده به شوراهای حل اختلاف استان مورد رسیدگی و سازش قرار گرفت و 9 فقره قتل با رضایت و اولیای دم تصمیم گیری شد.

علی محمدی درباره درخواست های مردمی ارائه شده برای رسیدگی مجدد به دادرسی و اعمال ماده 477، اظهار کرد: در سال 1400، هزار و 511 درخواست برای اعمال ماده 477 مورد رسیدگی قرار گرفت، با 76 درخواست موافقت شد و این نشانه تشویق است. آرا و نظرات، شما تصمیمات داوران را دارید.

دادستان منطقه در خصوص اقدامات انجام شده برای کاهش جمعیت کیفری زندان های کشور نیز اظهار داشت: در سال گذشته 116 نفر به زندانیان آزادی مشروط اعطا شدند و برای کاهش تعداد زندانیان، 121 نفر از طریق رایانه استفاده کردند.

انتهای پیام/ 68033 / م
این را برای صفحه اول در نظر بگیرید