هشدار به انگلیس درباره عواقب انتقال دفتر به قدس اشغالی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، ظاهر بیراوی در گفتگو با خبرگزاری قدس پرس هشدار داد که انتقال سفارت انگلیس به قدس اشغالی نه تنها به هرج و مرج و سردرگمی در اوضاع امنیتی سرزمین های اشغالی منجر می شود، بلکه کل منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد. .

بیراوی گفت: در صورت انتقال سفارت انگلیس به قدس اشغالی، دولت این کشور مسئول تمام عواقب آن خواهد بود و این اقدام نقض جدی قوانین بین المللی است.

وی با بیان اینکه این اقدام نه تنها تضییع حقوق مردم فلسطین است، تجاوز جدی به امت اسلامی است که مسجدالاقصی را قبله اول خود و معراج پیامبر اکرم (ص) می دانند. و قدس یکی از اماکن مذهبی آن است.

ظاهر بیراوی خاطرنشان کرد: چنین اقدامی در صورت اجرایی شدن ضربه نهایی به اتمام سازندگی دو کشور خواهد بود.

لازم به ذکر است که لیز تراس نخست وزیر انگلیس اخیراً در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به یایر لاپید نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفته است که در حال بررسی انتقال به سفارت انگلیس از تل آویو برای اقامت در بیت المقدس است.

ناظران فلسطینی با هشدار نسبت به این اقدام که انگلیسی ها در صورت اجرای چنین تصمیمی، به دلیل انتشار معاهده بالفور در سال 1917، نفرت و نفرت فلسطینی ها از انگلیس به ویژه انگلیس را افزایش می دهد. آنها یک دولت جعلی صهیونیستی در سرزمین فلسطین ایجاد کردند.