هجده بازیکن NBA به اتهام کلاهبرداری در بیمه دستگیر شدند


وکیل منطقه جنوبی نیویورک پنجشنبه اعلام کرد که 18 بازیکن سابق NBA در ارتباط با تقلب در مزایای سلامتی لیگ بسکتبال بازداشت شده اند.

دادستان های فدرال گفتند که گروهی از جانبازان NBA رسیدهای جعلی به ارزش حدود 4 میلیون دلار برای کارهای پزشکی و دندانپزشکی ارائه کردند که هرگز دریافت نکرده اند. بین سالهای 2017 تا 2020 ، این صندوق حدود 2.5 میلیون و 500 هزار نفر به متهمان پرداخت کرد.

گفته می شود این طرح توسط ترنس ویلیامز ، یک بار امیدوار تیم نیوجرسی نتز ، که تنها چهار سال بعد لیگ را ترک کرد ، اجرا شد.

مشهورترین متهمان گلن “بیبی بیبی” دیویس و تونی لنون هستند که هر دو در تیم قهرمانی NBA سلتیکس 2008 بازی کردند.

سباستین تلفر ستاره دبیرستان نیویورک و پسرعموی استفن ماربری نیز به همراه بازیکنان سابق شبکه آنتونی رایت ، کریس داگلاس روبرتز ، سی جی واتسون و آلن اندرسون بازداشت شدند. نام یکی دیگر از اعضای تیم سلتیکس 2008 ، آنتونی آلن و همسرش نیز در شکایت ذکر شده است.

گفته می شود ویلیامز 230 هزار دلار از بازیکنان در قبال ارائه فیش های جعلی برای خدماتی مانند جراحی دندان و ویزیت های کایروپراکتیک دریافت کرده است. دادستان ها گفتند که این طرح برای برخی از بازیکنان تا 320،000 هزینه داشته است.

این طرح پس از آنکه دادستان فدرال تأیید کرد برخی بازیکنان خارج از کشور هستند در حالی که ادعا می شود برای ملاقات های پزشکی و سالم حضور داشتند ، فاش شد.

دادستان ها گفتند که برخی از بازیکنان حتی در همان تاریخ رسید دریافت کرده اند و نشان می دهد که دندانپزشکی یکسانی روی دندان های یکسان انجام داده اند.

به گفته آدری استراوس ، دادستان ایالات متحده ، حداقل 16 متهم از صبح پنجشنبه در بازداشت بودند. رفاه در دادگاه نیویورک ارائه می شود ، در حالی که بقیه انتظار می رود در دادگاه های دیگر حاضر شوند.

اشتراوس گفت: “آنها باید به خاطر نقض آشکار قانون خود پاسخ دهند.”

هنوز مشخص نیست که آیا وکلای نماینده بازیکنان وجود دارند یا خیر.Source link

دیدگاهتان را بنویسید