نیویورک تایمز: وکیل ترامپ بازگرداندن اسناد طبقه بندی شده را امضا کرده است


به گزارش خبرگزاري فارس، پس از اعلام وزارت دادگستري آمريكا مبني بر ضبط هزاران سند محرمانه از عمارت «دونالد ترامپ» رئيس جمهور سابق آمريكا در فلوريدا توسط ماموران اف‌بي‌آي، برخي رسانه‌ها صحت اين اسناد را زير سؤال بردند.

نیویورک تایمز صبح یکشنبه به نقل از چهار منبع آگاه گزارش داد که یکی از وکلای ترامپ در ماه ژوئن سوگندنامه ای را امضا کرد که در آن همه اسناد طبقه بندی شده در جعبه هایی در املاک مار لاگو نگهداری می شد. دولت آمریکا احیا شده است. .

بر اساس این گزارش، این بیانیه پس از آن امضا شد که جی بارت، یکی از مقامات ارشد امنیت ملی در وزارت دادگستری آمریکا، در روز 3 ژوئن در خانه ترامپ توقف کرد و با وکلای او دیدار کرد تا در مورد چگونگی رسیدگی به بحث تفرقه‌انگیز در این جلسه گفتگو کنند. یک مکالمه.

به نوشته نیویورک تایمز، وجود اظهارات وکیل ترامپ نشان می دهد که رئیس جمهور سابق آمریکا و تیمش ممکن است اطلاعات اسناد محرمانه ای که در خانه اش نگهداری می شود را به طور کامل افشا نکرده باشند.

وزارت دادگستری آمریکا و سخنگوی ترامپ، تیلور بودویچ، از اظهار نظر درباره این گزارش خودداری کردند.

خبرگزاری رویترز همچنین نوشت که روسای کمیته اطلاعات و کمیته نظارت و اصلاحات مجلس نمایندگان ایالات متحده روز شنبه از اپریل هاینز، مدیر امنیت ملی آمریکا خواستند تا در صورت جدی بودن تهدید امنیت ملی آمریکا را بررسی کند. طبقه بندی شده. اسناد وارد کاخ ترامپ شده است

کامل…
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید