نکات رژیم غذایی تعطیلات – بدون اضافه وزن جشن بگیرید

اگر تا به حال سعی کرده اید در طول فصل تعطیلات از رژیم غذایی پیروی کنید، می دانید که این دو با هم ترکیب نمی شوند. در واقع، یک فرد به طور متوسط ​​در طول هفته های بین روز شکرگزاری و روز سال نو حدود 6 پوند وزن اضافه می کند. در حالی که اجتناب از افزایش وزن در تعطیلات یک شاهکار فوق العاده است، کاهش وزن مانند تلاش برای یافتن یک هدیه عالی برای کریسمس است که تقریبا غیرممکن است. بنابراین، به جای رژیم گرفتن در تعطیلات، بیشتر به آنچه و چه مقدار می خورید توجه کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که به جلوگیری از افزایش وزن کمک می کند.

تعطیلات را در چشم انداز نگه دارید. تعطیلات ماه نیستند، فقط روز هستند و هر روز از اول دسامبر تا دوم ژانویه تعطیل نیست! اینجوری بهش نگاه کن؛ 32 روز از 1 دسامبر تا 2 ژانویه وجود دارد. سه وعده غذایی هر روز به مدت 32 روز در مجموع 96 وعده غذایی است. اکنون، به تقویم خود نگاه کنید و تعداد رویدادهای تعطیلات یا وعده های غذایی را که برنامه ریزی کرده اید، بشمارید، از جمله چهار وعده غذایی برای شب و روز کریسمس، و شب و روز سال نو. اگر دو مهمانی تعطیلات اضافه کنید، مجموع شما شش وعده غذایی تعطیلات است. که 90 وعده غذایی باقی می ماند که رویدادهای تعطیلات نیستند. کاهش اندک کالری در این وعده‌های غذایی به شما این امکان را می‌دهد تا از غذاهای مورد علاقه خود در تعطیلات لذت ببرید.

قبل از مهمانی اشتهای خود را از بین ببرید. یکی از بدترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که تمام روز غذا نخورید تا کالری یک مهمانی را ذخیره کنید. قبل از رفتن به مهمانی، یک میان وعده سالم مانند یک تکه میوه، سبزیجات خام، ماست، کراکر غلات کامل با کره بادام زمینی یا حتی یک لیوان شیر بدون چربی بخورید. این به شما کمک می کند تا از خوردن غذاهای پرکالری پرهیز کنید.

از غذا دور شوید در طول مهمانی دور میز بوفه آویزان نشوید. به مکانی دور از غذا بروید که نمی توانید آن را ببینید. دور از چشم، دور از ذهن.

دانستن اینکه چقدر زیاد است. کنترل بخش کلیدی است. از غذاهای پرکالری مانند پوره سیب زمینی و آبگوشت، قیمه و کاسرول سبزیجات در وعده های کوچک تری استفاده کنید. اگر سیب زمینی شیرین و چاشنی را دور بزنید و سبزیجات، سالاد یا گوشت بدون چربی را فرو کنید، ثانیه ها خوب است. ممکن است استفاده از استراتژی یک لقمه مفید باشد. اگر نمی توانید در مقابل غذاهای پرکالری مقاومت کنید، یک لقمه از هر کدام را به خودتان اجازه دهید تا احساس کمبود نکنید.

مشروب خوردن کمکی به باخت نمی کند. نوشیدنی های الکلی به طور متوسط ​​150-300 کالری در هر نوشیدنی دارند. فقط ۲ تا ۳ نوشیدنی بنوشید و کالری یک وعده غذایی کامل را مصرف کرده اید. الکل همچنین اشتهای شما را افزایش می دهد که می تواند منجر به پرخوری شود.

حرکت کن! هر روز نوعی فعالیت بدنی انجام دهید. اکنون زمان حذف ورزش نیست. تعطیلات شلوغ و پر استرس هستند و گاهی اوقات ممکن است تعجب کنید که چگونه به ژانویه خواهید رسید. برنامه شلوغ را بهانه نکنید. اگر 30 دقیقه در دسترس ندارید، ورزش را در فواصل 10 دقیقه ای حداقل سه بار در روز برنامه ریزی کنید.

روی خانواده تمرکز کنید نه غذا. تعطیلات زمانی برای جشن گرفتن با خانواده و دوستان است. بیشتر بر زمان‌های خاصی که با افرادی که دوستشان دارید می‌گذرانید، به جای مقدار غذا روی میز تمرکز کنید.

خوردن غذاهای تعطیلات تا زمانی که در حد اعتدال باشد خوب است. وقتی ژانویه فرا می رسد، خوشحال خواهید شد که شیرینی دوم را برای بابانوئل و گوزن های شمالی در بشقاب گذاشته اید.