نمایش “شیخ” در آبادان ساخته شد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرنگار مهر، نمایشگاه «شیخ» نمایشنامه جدید عبدالرضا سواعدی و سربازانش در سالن نشیمن حاتمی نژاد فرهنگسرای هنری شهید آوینی به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی آبادان برای پیوستن به این جشن برپا شد. و اجرای عمومی و به زودی روی صحنه می رود.

سواعدی درباره مهم ترین نمایشنامه های خود بیان کرد: این ماجرا در زمان حکومت شیخ خزعل از حزب انگلیس اتفاق افتاد و رضا قلدر وزیر جنگ احمدشاه قاجار بود.

نویسنده و کارگردان این نمایش گفت: ارائه دوران مهم و مهم خوزستان می تواند هنر نمایش را ارتقا دهد و با مخاطب ارتباط برقرار کند.

وی با بیان اینکه در این برهه حساس باید به تاریخ و مردم این منطقه حاصلخیز توجه بیشتری شود، تصریح کرد: می توان تاریخ و رویدادهای مهم خوزستان را به خوبی اندیشید و برای هنر تئاتر و نویسندگان بومی و جوانان برنامه ریزی کرد. مردم این دولت..

سواعدی با اعلام اسامی بازیگران نمایش شیخ افزود: بازیگرانی چون مهدی گازاری (شیخ)، رزا ایرانمنش (ازها)، مهدی شاقلی (صبیح)، مهدی گرنافی (الوان)، امید فافادار (عاصی)، داود رجبی زاده (همروی). فاطمه کلامی (ایما) در این نمایشنامه.

وی به دیگر سخنرانان این نمایش اشاره کرد و ادامه داد: مرضیه محمدی (منشی صحنه)، حمید سواعدی (اپراتور)، احمد مزروعی (نور)، زینب صاحبدل (طراح پوستر و پوستر) و عبدالرضا سواعدی (طراح صحنه و لباس). نویسندگان و کارکنان).

نویسنده و کارگردان نمایش «شیخ» یادآور شد: مدت زمان نمایش شیخ 70 دقیقه با کار حوزه هنری حوزه هنری انقلاب اسلامی آبادان خلق شده است.