نفقه کودک چقدر پرداخت شد؟ – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، بر اساس قانون جدید بانک ها باید وام فرزندان را به مردم پرداخت کنند و دستورالعمل وام فرزند طبق قانون جوانان جمعیت و حمایت خانواده است که در پایان به شبکه بانکی ابلاغ شده است. فروردین امسال

به گزارش ایسنا، بر اساس این توصیه پدر فرزندانی که بعد از سال ۱۴۰۰ به دنیا می آیند برای فرزند اول ۲۰ میلیون تومان، دومی ۴۰ میلیون تومان، سومی ۶۰ میلیون تومان و چهارمی را ۸۰ میلیون تومان می پردازند. برای پنج فرزند میلیون تومان و بعداً 100 میلیون تومان می گیرند.

مدت بازپرداخت هر یک از این خانه ها 36، 48، 60، 72 و 84 ماه است. ضمناً هزینه زایشگاه سالیانه 4% بوده و پرداخت آن بر اساس مجوز متقاضیان با اخذ مبایعه نامه از متقاضی یا قیم مجاز می باشد.

عموما متقاضیان این وام باید به این نکته توجه داشته باشند که زایشگاه به افرادی تعلق می گیرد که ضریب بهره وری شهر محل تولد پدر یا فرزند آنها از 2.5 بیشتر نباشد.

روند دریافت وام کودکان به این صورت است که متقاضیان در سامانه قرض الحسنه وام کودک ثبت نام کرده و از بانکی که انتخاب کرده اند پیامک دریافت می کنند تا برای تکمیل مدارک و تکمیل تکلیف به بانک مراجعه کنند.

در این زمینه علی صالح آباد، رئیس کل بانک مرکزی گفت: پس از تکمیل مدارک متقاضی، بانک ها حداکثر ظرف مدت 10 روز کاری، خانه خانواده را به حساب متقاضی واریز کنند.

در حال حاضر بر اساس آمار بانک مرکزی از زمان انتشار دستورالعمل مربوطه (31 فروردین)، 383 هزار و 239 فقره تسهیلات اعتباری برای کودکان به مبلغ 15 هزار و 371 میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است.