نشست خبری دو ترجمه از محمود حدادی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین الملل برگزار می شودبه گزارش خبرگزاری مهر، نشست هفتگی شهر کتاب سه شنبه پانزدهم شهریور ماه به نقد و بررسی دو کتاب «مشکلات برادری» و «مشکلات برادر» با حضور برگزار می شود. توسط محمود حدادی، مترجم این آثار.

«مشکلات جوانی» نوشته رابرت موزیل و «پرتره مادر در قاب جوانی» اثر فریدریش کریستین دلیوس که به تازگی توسط محمود حدادی منتشر و ترجمه شده است، دو مقاله جدید و انتشارات افق هستند.

«مشکلات جوان ترلس» اولین اثر رابرت موزیل است که در سال 1906 در آغاز قرن بیستم منتشر شد و همچنین تجربیات دوران کودکی او را شرح می دهد. این داستان داستان قلدری یک پسر دبیرستانی به دست همکلاسی‌هایش را روایت می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه در پشت پوست نازک وقار یک مرد، بی‌رحمی، بی‌رحمی و فرهنگ بدوی پنهان می‌شوند.

تصویر مادری در قاب جوان ساخته دلیوس فیلمی کوتاه درباره زنی آلمانی در طول جنگ جهانی دوم است که در رم زندگی می کند و شوهرش در ارتش نازی در شمال آفریقا خدمت می کند. او به خانواده نزدیک می شود و با جدایی اندک از رمی ها تنها زندگی می کند تا زمانی که متوجه می شود شوهرش ممکن است هرگز برگردد.

علاقمندان جلسه مذکور را روز یکشنبه 24 شهریور از ساعت 15 در اینستاگرام فرهنگسرای شهر کتاب به آدرس ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه کانون در سایت آپارات دنبال کنند.