نشانه جوش روی بینی چیست؛ جوش های قرمز و چرکی بزرگ روی بینی و اطراف آن


باید علائم جوش های روی بینی را بدانیم تا بتوانیم از ابتدا آن را درمان کرده و از تکرار آن جلوگیری کنیم. عوامل زیادی می توانند باعث این امر شوند ، مانند مشکلات هورمونی ، باکتریایی یا مشکلات دیگر در سایر قسمت های بدن. برای درمان این جوش ها می توان از داروهای طبیعی و خانگی و همچنین درمان های دارویی و شیمیایی استفاده کرد.

در 5 دقیقه آینده ، اطلاعاتی در مورد نحوه از بین بردن جوش های بینی مادام العمر به دست خواهید آورد.

جوش در طرف و بینی دقیقاً چیست؟

هر یک از ما در زمان های مختلف زندگی خود آکنه را تجربه کرده ایم و راه های متفاوتی را برای از بین بردن آن امتحان کرده ایم.

جالب است بدانید که با درک اینکه جوش بینی چیست ، می توانیم خیلی سریعتر به درمان مناسب برسیم و اثر این جوش ها را از پوست صورت برداشته و از بازگشت آنها جلوگیری کنیم.

اما این را هم باید اضافه کنم که به طور کلی جوش و آکنه عوارض سطحی و گذرا و یکی از علل بروز آنها است. تجمع چربی و دلیل دیگر وجود سلولهای مرده پوست منافذ باز روی صورت خود دارید. با این حال ، گاهی اوقات این مشکل می تواند باکتریایی و عفونی باشد که قطعاً نیاز به درمان پزشکی دارد و باید به متخصص مراجعه کنید.

نقشه چهره:

نقشه چهره:

سالها پیش در شرق آسیا ، آنها نقشه چهره ای را طراحی کردند که در آن ظاهر هر گونه جوش روی صورت افراد مربوط به مشکل در یکی از اندامها و اندامهای حیاتی بدن است. به عنوان مثال ، برای چینی ها ، جوش بینی در این تجسم ها یک مشکل را نشان می دهد قلبی عروقی در افراد.

این مشکل می تواند ناشی از کمبود ویتامین B یا پروتئین باشد یا می تواند نشان دهنده استرس و اضطراب زیادی در زندگی فرد و فشار بر قلب او باشد. البته این را نمی توان با قاطعیت پذیرفت ، بنابراین اگر جوش روی بینی خود می بینید نگران نباشید ، زیرا دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث ایجاد جوش در بینی شما شود.

بنابراین اولین قدم این است که علائم جوش روی بینی خود را بشناسید و سپس به دنبال راه حلی برای درمان آن باشید.

هر جوش را فقط در 15 روز ترمیم کنید

یک بسته آکنه روی صورت

من به شما قول می دهم که این آخرین باری است که جوش روی صورت خود دارید … اگر می خواهید فقط در 15 روز بدون هیچ مشکلی جوش های صورت خود را از بین ببرید! روی دکمه زیر کلیک کنید.

بشقاب 15 روزه برای حذف جوش


آکنه ولگاریس

آکنه ولگاریس ، روزاسه و شباهت ها و تفاوت های آنها

آکنه ولگاریس می تواند ایجاد شود سر سیاه یا سر سفید دیده شدن. آنها گاهی اوقات به عنوان کیست تلقی می شوند. علاوه بر بینی ، می توانید آکنه ولگاریس را در سایر قسمت های پوست مشاهده کنید.

نوسانات هورمونی ، سابقه خانوادگی و سطح استرس می تواند منجر به ابتلا به پوست شود.

برای درمان آکنه ولگاریس می توانید از داروهای خانگی استفاده کنید. اما اگر آکنه شدید است ، بهتر است برای درمان مناسب و استفاده از پاک کننده های قوی به متخصص مراجعه کنید.

آکنه روزاسه یک نوع روزاسه است نه یک جوش که باعث قرمزی پوست و جوش های کوچک سفید یا زرد می شود ، اغلب از بینی شروع می شود و به گونه ها می رسد ، اما در سراسر صورت پخش نمی شود.

روزاسه معمولاً توسط عواملی مانند سابقه خانوادگی ، پوست روشن ، نقص ایمنی باسیلوس ، هلیکوباکتر پیلوری ، کمبود پروتئین هایی که به طور طبیعی از پوست محافظت می کنند و غیره ایجاد می شود.


آکنه روزاسه

برخلاف vulgaris ، آکنه روزاسه تا به امروز یک درمان خانگی شناخته شده است او مسئول نبود و برای درمان آن باید به پزشک مراجعه کنید.

متخصص با در نظر گرفتن علت جوش های بینی داروهایی را تجویز می کند که بر علت بثورات تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال ، آنتی بیوتیک ها برای درمان التهاب آکنه ، بریمونیدین ها برای کاهش قرمزی و تورم پوست ، مترونیدازول اسید ، ایزوترتینوئین آزلائیک اسید و حتی ممکن است درمان های کمکی مانند ماساژ ، لیزر درمانی ، میکرودرم ابریژن و غیره را پیشنهاد دهد.

با توجه به شباهت ظاهری ، تعیین نوع آکنه اغلب دشوار است ، اما پزشک ممکن است توده های چرکی ، کیست ها ، جوش های سرسیاه سفید یا سیاه ، نبض و سایر علائم بالینی مرتبط با آن را بررسی کند. آکنه می تواند علت آکنه شما را بهتر تشخیص دهد.


علائم جوش ها چیست؟

علائم جوش ها چیست؟

دانستن علائم جوش روی بینی هنگام درمان بسیار مهم است ، اما باید توجه داشته باشید که اکثر جوش های ایجاد شده در داخل بینی و دردناک نیاز به کمک متخصص برای درمان آنها دارند.

علائمی که نشان می دهد سرماخوردگی نیاز به درمان پزشکی و حرفه ای دارد عبارتند از:

مشکلات بینایی و دو بینی ، سرگیجه ، التهاب قرمز دردناک همراه با تب ، حواس پرتی و بی توجهی ، تب ، عدم تقارن مردمک دو چشم.

بنابراین ، اگر بینی شما دارای یک یا چند مورد از این علائم است ، فوراً به متخصص مراجعه کنید تا آن را درمان کند.

گرفتگی بینی:

موها در نواحی عمیق بینی تا آنجا که می توانند شکل می گیرند بینی سلولیت و خطرات احتمالی باید فوراً درمان شوند. اگر سلولیت بینی دارید ، نیاز به دوره دارید ده روز استفاده از آنتی بیوتیک و برای درمان آن استراحت کنید.

در این مدت می توانید از مسکن ها برای تسکین درد نیز استفاده کنید.

لوپوس:

لوپوس:

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی توانایی تشخیص و حمله به بافتهای سالم بدن را از دست می دهد و گاهی اوقات لوپوس می تواند منجر به زخم های داخل بینی شود.

در برخی موارد ، جوش عفونی داخل بینی منجر به ترومبوز سینوس می شود که می تواند در اثر موهای بینی ایجاد شود و علائمی که نشان دهنده لخته شدن خون در این ناحیه است عبارتند از:

تورم چشم ، تب ، سردرد ، سرگیجه ، خواب آلودگی ، تغییر شکل مردمک و غیره.

به همین دلیل مهم است که بدانید جوش های روی بینی چیست.


ترس از چرک در بینی

ترس از چرک در بینی

آکنه در طول زندگی ما می تواند تمام قسمت های بدن را درگیر کند. جلوه های زیبایی این جوش ها زمانی است که روی صورت ما ظاهر می شوند. اگرچه اکثر این التهابات موقت و خود به خود ناپدید می شوند.

ما باید این را بگوییم فشار دادن جوش این درست نیست و حتی می تواند باکتری ها و عفونت ها را به مناطق عمیق تر پوست و حتی در جریان خون منتقل کند ، که می تواند بسیار خطرناک باشد. به همین دلیل ، همه افراد 11 تا 30 سال آکنه دارند حساسیت و حساسیت بیش از حد بینی هست یک.

منافذ بزرگ بینی باعث تجمع چربی ها ، باکتری ها و سلول های مرده پوست در این مناطق می شود.

وقتی باکتری ها و چربی ها به عمق پوست و فولیکول های مو نفوذ کرده و شروع به پخش منظم می کنند ، بسیار دردناک است. بدن دارای کیست برای جلوگیری از انتشار چرک و باکتری در اطراف آن سرپوشیده. به همین دلایل لازم است بدانیم علائم جوش های روی بینی چیست تا بتوانیم آنها را به روش صحیح و درست درمان کنیم.

راههای جلوگیری از عود جوش

روش های زیر برای جلوگیری از تکرار جوش ها آمده است:

بهتر است یک صورت وارد کنید دو بار در روز بشویید و به طور مرتب پوست را از مواد زائد و روغن ها تمیز کنید. به طور مرتب از لایه بردارها استفاده کنید. این مواد از تشکیل نقاط سفید جلوگیری کرده و سلول های مرده را تمیز می کند. دو تا سه بار در هفته از درختچه های بسیار ریز استفاده کنید.

از جانب دستگاه های مرطوب کننده بدون روغن برای جلوگیری از پر شدن منافذ پوست با این چربی ها و ایجاد جوش استفاده کنید. از آرایش غلیظ و حجیم اجتناب کنید ، زیرا این لوازم آرایشی از تنفس پوست جلوگیری کرده و خطر ایجاد جوش را افزایش می دهد.

قبل از شستن دستها ، بهتر است از لمس زیاد صورت خودداری کنید تا باکتریهای کمتری به سطح پوست صورت شما منتقل شود.


مهمترین علل احتقان بینی را مشخص کنید

مهمترین علل احتقان بینی را مشخص کنید

عوامل زیادی باعث ایجاد جوش می شوند و برای درمان آنها باید بدانیم علائم جوش های روی بینی چیست.

مهمترین عوامل عبارتند از:

دیابت و کاهش سیستم ایمنی بدن:یکی از علل ایجاد جوش و آکنه سیستم ایمنی ضعیف در مواجهه با میکروب. یکی از دلایل ممکن است دیابت یا بیماری های سیستم ایمنی بدن باشد.

باکتری های پوستباکتری های پوستی با منافذ باز پوست و افزودن چربی و سلولهای مرده پوست آنها می توانند باعث ایجاد جوش در این ناحیه شوند.

تغییرات هورمونی: یکی دیگر از علل ایجاد جوش به ویژه در زنان و نوجوانان تغییرات هورمونی هست یک.

مشکلات گوارشیمشکلات گوارشی یکی دیگر از عواملی است که باعث ایجاد جوش در نوک بینی می شود.

وستیبولیت بینی: این بیماری به عنوان فولیکولیت و به شکل نیز شناخته می شود برجستگی های سفید یا قرمز این را می توان در ابتدای ورودی های دوتایی مشاهده کرد که می تواند با التهاب و قرمزی همراه باشد. باکتری های استراتوکوک که عامل اصلی قارچ های پوستی هستند باعث ایجاد دهلیز و جوش می شوند.

این مشکل می تواند ناشی از گاز گرفتن ناخن در بینی ، سوراخ شدن بینی و به دست آوردن بیش از حد آن باشد.

بینی سلولیتعفونت شدید بینی نشان دهنده وجود باکتری های استاف و استرپتوکوکوس اورئوس و علائمی مانند شدت رنگ پریده ، تورم و التهاب در آن منطقه. به دلیل مقاومت بالای این باکتری در برابر آنتی بیوتیک ها ، اگر وارد جریان خون شود ، حتی می تواند جان انسان را به خطر بیندازد.

موهای زیر جلدی بینیگاهی جوش ها نتیجه رشد هستند موهای اضافی آنچه در زیر پوست باقی می ماند و منجر به تورم و قرمزی در این ناحیه می شود. این معمولاً پس از تراشیدن بینی اتفاق می افتد.


چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

اگر به دنبال راه حل های گیاهی برای از بین بردن این جوش های مزاحم هستید ، می توانم از موارد زیر استفاده کنم:

روغن چای:

روغن درخت چای (اصالتاً از استرالیا) به طور علمی ثابت شده است که دارای خواص است اثر ضد باکتریایی بالا می توان از آن برای درمان جوش و آکنه که ریشه باکتری دارد استفاده کرد. علاوه بر این درمان تبخال و شوره سر آنها همچنین می توانند مفید باشند.

صورت بخور:

صورت بخور:

معمولاً گفته می شود که منافذ پوست با بخور باز می شوند ، در حالی که منافذ پوست ماهیچه ای ندارند که بتواند منقبض و گشاد شود. با این حال، حرارت بخار این می تواند سلول های مرده پوست یا هر عامل دیگری که در منافذ پوست یافت می شود را تضعیف کند.

داروها:

داروها:

درمان های شیمیایی نیز برای از بین بردن جوش و آکنه استفاده می شود که باید تحت نظر متخصص پوست استفاده شود. داروهای مورد استفاده برای این مشکل به طور کلی شامل موارد زیر است:

بنزوئیل پراکسید: این ماده به از بین بردن باکتری ها کمک می کند ، تورم ناشی از آکنه را از بین می برد و منافذ پوست را تمیز می کند.

اسید سالیسیلیکاین ماده از تشکیل لکه های سفید جلوگیری می کند و همچنین منافذ پوست را از بین می برد.

گوگردگوگرد به کنترل چربی پوست کمک می کند ، که یکی از مهمترین عوامل ایجاد آکنه و جوش است.

قبل از استفاده از هر نوع درمانی ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، ابتدا باید بفهمید که جوش روی بینی شما چیست و سپس به دنبال درمان باشید.


خلاصه نکات

  1. عوامل زیادی بر ظاهر جوش های صورت بویژه بینی تأثیر می گذارد و دانش آنها بر درمان و راههای جلوگیری از عود این ضایعات تأثیر می گذارد.
  2. اگر علت ایجاد جوش روی بینی و حتی جوش های بینی و کنار بینی را می دانید ، باید از روش های درمانی مختلف استفاده کنید.
  3. از داروهای خانگی می توان برای جوش های سطحی و روزمره استفاده کرد ، اما اگر علائم غیرطبیعی را همزمان با آکنه در بدن خود مشاهده کردید ، باید به متخصص مراجعه کنید.
  4. در دوران بلوغ ، تغییرات هورمونی در بدن میزان چربی تولید شده توسط پوست را افزایش می دهد و این دلیل اصلی ایجاد جوش در دوران بلوغ است.
  5. تحت هیچ شرایطی نباید آنها را مجبور به از بین بردن جوش و آکنه صورت کنید ، زیرا ممکن است باعث گسترش عفونت و نفوذ به عمق بیشتر پوست شود.

دیدگاهتان را بنویسید