نشانه جدیدی به بازار پول رسید/ سقوط دلار!


به گزارش تجارت نیوز، قیمت دلار تا اواسط روز 29 هزار و 500 تومان است اما از اواسط روز. اطلاعات برجامبازار پرقدرت بود و قیمت دلار در معاملات حقوقی فردا به 29 هزار و 700 تومان رسید.

این یک مسئله دیگر است دلار با توجه به یک نشانه، قیمت دلار سلیمانی از بازار تهران بزرگتر است. هزینه دلار سلیمانیه در روز به 30 هزار تن رسید اما پس از آن به 29 هزار تن بازگشت. اما تاثیر این بازدهی بر بازار تهران افزایش قیمت دلار است.

چرا ارزش دلار افزایش یافت؟

موضع ایران در قبال برجام تا روز آخر یا سکوت بود یا بیانیه ای که سیگنال منفی به بازار نمی داد. اما امروز بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت که درخواست های آژانس از ایران بسیار زیاد تلقی می شود، زیرا به دلیل مجازات امکان اجرای این درخواست ها وجود ندارد.

علاوه بر این وزیر کشور گفت: امروز دولت سیزدهم با قدرت مذاکره می کند، زیر بار اراده مردم نمی رود و مسائل مردم را ملزم به «رضایت ناعادلانه» نمی کند.

طرف آمریکایی نیز اعلام کرده است که اگر ایران آماده عمل به تعهدات خود است، ما نیز آماده ایم.

این پینگ‌پنگ سیاسی است که ماه‌ها و حتی سال‌ها شناخته شده است و هر طرف تصمیم می‌گیرد با برجام و تعهدات طرف مقابل موافقت کند یا خیر. این نشانه ها امروز بازار سهام را خوب کرد هزینه دلار بالا رفت

پیش بینی قیمت دلار در روزهای آینده

اما قیمت دلار در روزهای آینده چگونه خواهد بود؟ پاسخ به این سوال یک سوال تکراری است. ارزش دلار این روزها بستگی به روند دارد مذاکرات هسته ای و اطلاعات و گزارشات در این مذاکرات بر روند قیمت دلار تاثیرگذار خواهد بود. اما آنچه در حال حاضر مشهود است این است که بازار پول اوضاع را زیر نظر دارد. معامله گران بازار ارز از ابتدای هفته تنها شاهد اتفاقات و شنیدن اخبار بودند و دلار چند روزی در میانه کانال 29 هزار تومان ایستاد. اما به نظر می رسد که بازار از این رکود خسته شده و در حال حرکت است. این یک حرکت صعودی است، نه یک روند نزولی.

چون نشانه ها از این به بعد است مذاکرات قابل درک است که هر یک از طرفین منتظر پاسخ و رضایت طرف مقابل هستند. اما این واکنش مثبت در مورد بازار پول صدق نمی کند.

از سوی دیگر در ابتدای هفته اعلام شد که بلیت وین در کیف پول باقری است و ممکن است برای روند جدید مذاکرات به وین برود. اگر باقری به وین برود ممکن است قیمت دلار متوقف شود. اما در صورت ادامه مذاکرات، ارزش دلار افزایش خواهد یافت.