مکمل های چربی سوز – اصول اولیه مکمل های چربی سوز

یکی از محبوب ترین محصولات کاهش وزن در بازار مکمل های چربی سوز هستند. این قرص‌ها که ترموژنیک نیز نامیده می‌شوند، متابولیسم شما را افزایش می‌دهند و به بدن اجازه می‌دهند چربی‌های ذخیره شده را برای انرژی بسوزانند و در نتیجه کاهش وزن را افزایش دهند.

بیشتر مکمل های چربی سوز به کافئین به عنوان تقویت کننده اصلی متابولیسم متکی هستند. قبل از سال 2005، کافئین با آلکالوئیدهای افدرین برای تأثیر قوی تر ترکیب می شد. با این حال، به دلیل قانونی تصویب شده که استفاده از آلکالوئیدهای افدرین را در مکمل های غذایی ممنوع می کند، دیگر نمی توانید آنها را به صورت قانونی در ایالات متحده دریافت کنید.

ادعای پشت اکثر این قرص ها این است که اگر بتوانید متابولیسم خود را افزایش دهید – حتی اندکی – می توانید سریعتر چربی بسوزانید، حتی زمانی که ورزش نمی کنید.. در حالی که این ها برای برخی افراد شگفت انگیز هستند، برخی دیگر آنها را به معنای واقعی کلمه بی فایده می دانند. بسیار مهم است که قبل از شروع هر رژیمی که حاوی مکمل های چربی سوز است، با پزشک خود مشورت کنید و برچسب ها را به دقت بخوانید. برخی از محبوب ترین مواد در مکمل های چربی سوز امروزی عبارتند از Citrus Aurantium، 7-Keto، Yerba Mate و Guarana. استدلال پشت استفاده از مکمل ها به جای داروهای کاهش وزن این است که این مواد کاملاً طبیعی هستند و اثرات طولانی تری دارند. بیایید چهار ماده فوق را بررسی کنیم.

مرکبات اورانتیوم یا پرتقال تلخ در مکمل های چربی سوز برای سرکوب اشتها و کاهش چربی استفاده می شود. پوست پرتقال تلخ حاوی سینفرین است که از خویشاوندان نزدیک افدرین است. سینفرین مانند افدرین یک محرک است و خطرات فشار خون بالا و سکته احتمالی را مانند افدرین دارد.

7-Keto (3-Acetyl-7-oxo-dehydroepiandrosterone) یک محصول تجزیه طبیعی DHEA، یک پیش ساز هورمون برای استروژن و تستوسترون است. در آزمایشات نشان داده شده است که گرمازایی را تقویت می کند. با این حال، ارتباط آن با هورمون های استروئیدی به این معنی است که هر فردی که مشکلات تیروئیدی دارد یا هورمون مصرف می کند، می تواند عوارض جانبی منفی را تجربه کند. Yerba Matè گیاهی است که عمدتاً در آمریکای جنوبی می روید. معمولاً برای تهیه دمنوش چای در آب داغ غوطه ور می شود، حاوی کافئین است و بنابراین در بسیاری از مکمل های چربی سوز گنجانده شده است. علیرغم اینکه یربا میت حاوی کافئین است، گزارش نشده است که عوارض جانبی مشابه بسیاری از مواد گیاهی دیگر را ایجاد کند.

گوارانا از حوضه آمازون می آید و در برزیل گسترده است. گوارانا گیاهی است که به دلیل داشتن کافئین در مکمل های چربی سوز استفاده می شود. در ایالات متحده، گوارانا به عنوان یک ماده GRAS طبقه بندی می شود (به طور کلی به عنوان ایمن شناخته می شود) و به غیر از تحریکاتی که کافئین موجود در آن می تواند ایجاد کند، عوارض جانبی کمی دارد.