موضع “گروسی” در مورد هدف نیروگاه اتمی “زاپروگیا” – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از ارائه برخی اطلاعات از هدف قرار دادن نیروگاه اتمی زاپوریژژیا در اوکراین در روز شنبه این هفته ابراز نگرانی کرد. . .

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این رابطه اعلام کرد که از همه طرف‌های درگیر می‌خواهد خویشتن‌داری نشان دهند و از حرکت نیروهای نظامی در هر نقطه نزدیک به این خانه (NPP) جلوگیری کنند.

«رافائل گروسی» در این باره افزود: من به شدت نگران انفجار دیروز در بزرگترین نیروگاه هسته ای اروپا هستم که خطر یک حادثه هسته ای را افزایش می دهد که می تواند سلامت مردم و محیط زیست را در اوکراین و فراتر از آن تهدید کند. جشن

سازمان اطلاعات نظامی بریتانیا ساعاتی پیش اعلام کرد که جنگ در اوکراین وارد مرحله جدیدی می شود، بیشتر نبردها در جبهه حدود 350 کیلومتری جنوب-جنوب شرقی این کشور در نزدیکی زاپوروژیه تا خرسون رخ می دهد. رودخانه Dnieper عبور کرد

به گزارش العربیه، پس از انفجار سایت های اطراف نیروگاه اتمی زاپروژیه، اتحادیه اروپا نقض جدی ایمنی هسته ای در اوکراین از سوی مسکو و این ادعای غیر موجه را محکوم کرد!

کشور اوکراین همچنین اعلام کرد که یکی از راکتورهای نیروگاه اتمی Zaporozhye پس از تبادل آتش بین نیروهای روسیه و اوکراین از کار افتاده است.