معاون مدیریت محیط زیست: بدون آموزش نمی توان به حفظ سلامت محیط زیست امیدوار بود


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، نورالله مرادی در دومین روز از همایش ملی آموزش و پرورش با موضوع برگزاری برنامه های آموزشی و اطلاع رسانی محیط زیست و همایش مدیرکل آموزش و پرورش افزود: آموزش و مشارکت مردمی دولت‌های سازمان حفاظت محیط‌زیست مشهد: حوزه محیط‌زیست یکی از جذاب‌ترین و پرمخاطب‌ترین حوزه‌ها است، باید برای ارائه آموزش‌های موثر مورد استفاده اکثریت مردم قرار گیرد.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: توجه به تربیت کودکان و نوجوانانی که بیش از 18 میلیون نفر دارند بسیار مهم است.

وی سادگی را یکی از اصول مدیریت آموزشی دانست و گفت: خلاقیت، صداقت، صبر، عشق و شجاعت از دیگر اصول موثر تربیت است.

مرادی با تاکید بر اینکه تمرکز بر کیفیت آموزش و پایداری آموزش در ذهن مخاطبان و مشارکت اندیشمندان یکی از محورهای ویژه آموزش محیط زیست است، یادآور شد: مدیر دانش به ویژه در حوزه طبیعت. . با اطلاعات کلی و مهم در همه زمینه ها به روز باشید و از همه مهمتر زبان کودکان را بفهمید.

وی موافقت کرد: سازمان ما نیز مانند بسیاری از سازمان ها پول و درآمد زیادی ندارد، بنابراین باید در این زمینه فرهنگی و پرشور کار کرد و دانست که فعالیت های فرهنگی به مرور زمان سود خود را به جامعه نشان می دهد.

مرادی همچنین گفت: متأسفانه در گذشته مردم تفاوت زندگی و محیط زیست را درک نمی کردند اما امروزه محیط زیست به یک دغدغه عمومی تبدیل شده است و این نتیجه کار انجام شده است.

معاون آموزشی سازمان حفاظت محیط زیست خطاب به مدیران آموزش محیط زیست کشور: نسل های آینده اهمیت کار را درک خواهند کرد، پس بیایید سعی کنیم نسلی تربیت کنیم که بداند و اهمیت محیط زیست را بداند.

وی گفت: آینده محیط زیست را دانش رقم می زند و بدون دانش نمی توان به حفاظت و پایداری این عرصه امیدوار بود.

من باید بگویم؛ همایش ملی آموزش تهیه برنامه های آموزشی و اطلاع رسانی محیط زیست و همایش مدیران آموزش و پرورش و مشارکت های مردمی در دولت های سازمان حفاظت محیط زیست به مدت سه روز به همت مشهد برگزار می شود.

انتهای پیام/70042
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید