معامله در مقابل تحول

بسیاری از شرکت‌ها در دسته‌بندی معاملاتی یا تحولی قرار می‌گیرند. مشاغل معاملاتی یا تغییرات زندگی به کار و تلاش از نظر تجاری نیاز دارند. ممکن است یک لیست از وظایف را به یک فایل دیگر منتقل کنید یا آنها را به شخص جدیدی منتقل کنید. یک تجارت ممکن است یک کالا را با کالای دیگری مبادله کند، مثلاً نان A دیگر محبوب نیست زیرا نان B تسلط یافته است، و بنابراین موجودی کاهش می یابد و حذف می شود و نان B خود را به طور برجسته در قفسه نشان می دهد. البته بدانید که کلمه «نان» را می توان با اقدامی که یک کسب و کار یا سازمان قصد انجام آن را دارد جایگزین کرد. ممکن است فهرست، آیتم بودجه، مبنای رایانه یا تغییر نهادی را در شکاف پیدا کنید و بدانید که A در حال مبادله با B یا C یا Z است.

با این حال، کنش دگرگونی مستلزم تغییر درونی، ذهنی و نیز تغییر بیرونی است. خلاص شدن از شر یک نقطه مشکل با تعویض آن با چیز جدید، بهبود یافته یا متفاوت ساده نیست. دگرگونی مستلزم بررسی و مطالعه، کشف و تعریف اثرات و انتظارات بلندمدت در مقابل کوتاه مدت، و آگاه کردن اعضای تیم و خودتان از این نتایج مطلوب است. برای تبدیل نیاز به تبدیل و تغییرات و شاید حتی یک تغییر کامل دارد، یک نوع وضعیت بدون تکرار دقیقاً همان کار.

بسیاری از مردم به رژیم غذایی از دریچه معامله نگاه می کنند. آنها معتقدند که با دور ریختن A (دسر) و جایگزینی آن با B (سبزیجات) همه چیز خوب خواهد بود. در حالی که کاهش مصرف قند ممکن است نتایج اولیه فوق العاده ای داشته باشد، اما در دراز مدت، رژیم غذایی به چیزی بیش از حذف مواد بد نیاز دارد. نیازمند تحول در تفکر است. اگر من عاشق شکلات هستم، و منظورم عاشق شکلات است، و سپس تصمیم بگیرم که برای اهداف رژیمی آن را برای همیشه حذف کنم، احتمالاً خوشحال نخواهم شد یا احساس رضایت نمی کنم. ممکن است ناراضی و خرچنگ شوم و آن را با نزدیکترین رهگذر ببرم بیرون. عصبانیت من به خاطر طعم رویایی یک لقمه آبدار و شکلاتی تشدید می شود و سپس تصمیمم برای خوردن سالم تر با تمرکز بر سبزیجات، من را تا مرز پر از عصبانیت می کند و انتخاب معاملاتی ام کنار گذاشته می شود و عادات غذایی ضعیف من را رها می کند. از سرگیری.

در عوض صحنه ای را تصور کنید که در آن از تفکر تحول آفرین استفاده می کنم. به جای عصبانیت از کمبود شکلات، به سادگی مقدار معقولی را کاهش خواهم داد. یک لقمه لذیذ هرگز روحی را از بین نبرد و بنابراین فکر خود را متحول خواهم کرد و از تجمل خوشمزه سبزیجات تازه و به دنبال آن یک لقمه خوشمزه شکلات لذت خواهم برد. من احساسات خشم خود را به احساس رضایت تبدیل خواهم کرد: یک کار خوب مستحق یک پاداش خوب است. Voila، من از قبل احساس بهتری دارم.

همراه با مبادله سبزیجات/شکلات، باید نگرش خود را دوباره اصلاح کنم. سلامتی چقدر برای من مهم است و چه رابطه ای با وزن ایده آل، قدرت و وضعیت بدنی و دیدگاه ذهنی من دارد؟ اگر نگرش من نشان دهنده موقعیت “من واقعاً اهمیتی ندارم” را نشان می دهد، آنگاه همه جابجایی های غذایی روی زمین هیچ تفاوت مثبتی ایجاد نخواهد کرد. با این حال، اگر باور داشته باشم که تماشای مصرف من و قرار دادن آن در لایه‌هایی از غذاهای خوشمزه و مفید بهترین برنامه عمل است و بیشترین نتایج بالقوه را ارائه می‌دهد، آماده تغییر هستم. من آماده تحول هستم.