مشاور پزشکی آنلاین: علائم و درمان افسردگی


افسردگی چیست؟

همه جادوی ناامید شدن را دارند ، اما افسردگی بیشتر به معنای گذراندن چند روز است تا احساس ناراحتی یا ناراحتی. افسردگی می تواند شما را به مدت یک هفته یا چند ماه دائماً افسرده و افسرده کند.

در حالی که برخی از مردم معتقدند افسردگی بی اهمیت است یا یک مشکل بهداشتی واقعی نیست ، اما در واقع یک وضعیت واقعی است که از هر 10 نفر یک نفر را در طول زندگی خود تحت تاثیر قرار می دهد. این بیماری در همه جنس ها و سنین ، از جمله کودکان تأثیر می گذارد. مشاور سلامت آنلاین با حمایت و درمان مناسب ، اکثر افراد به طور کامل از افسردگی رهایی می یابند.

علائم شایع افسردگی عبارتند از:

احساس غمگین غم یا اندوه

تحریک پذیری یا سرخوردگی کوچک ، حتی در مورد چیزهای کوچک

از دست دادن علاقه یا لذت در فعالیت های عادی

بی خوابی یا خواب زیاد

در تغییر اشتها

تحریک یا ناراحتی ناشی از ایتالیاسیون

تحریک پذیری یا فوران عصبانیت

تفکر فکر کردن ، صحبت کردن یا کند کردن حرکات بدن

افسردگی بر هر فرد متفاوت تأثیر می گذارد ، بنابراین علائم در افراد مختلف متفاوت است. ویژگی های ژنتیکی ، سن ، جنسیت و سابقه خانوادگی نقش مهمی در تأثیر افسردگی دارند.

علل افسردگی:

علت دقیق افسردگی مشخص نیست. با بسیاری از بیماری های روانی ، به نظر می رسد عوامل مختلفی ممکن است در آن دخیل باشند. اینها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تفاوتهای بیولوژیکی: تغییرات فیزیکی در مغز افراد مبتلا به افسردگی ظاهر می شود. اهمیت هنوز نامشخص است اما می تواند به یافتن علل کمک کند. دکتر خانوادگی شما

انتقال دهنده های عصبی: اینها مواد شیمیایی طبیعی هستند که با خلق و خوی ارتباط دارند. تصور می شود که آنها نقش مستقیم در افسردگی دارند.

هورمون ها: عدم تعادل هورمونی می تواند در ایجاد یا ایجاد افسردگی دخیل باشد. تغییرات هورمونی می تواند ناشی از مشکلات تیروئید ، یائسگی یا بسیاری از شرایط دیگر باشد.

ویژگی های ژنتیکی: افسردگی بیشتر در افرادی که دارای شرایط خانوادگی بیولوژیکی هستند شایع است. محققان در حال تلاش برای یافتن ژن هایی هستند که می توانند در افسردگی نقش داشته باشند.

events رویدادهای زندگی: رویدادهای مختلف در زندگی ، مانند مرگ یا از دست دادن یکی از عزیزان ، مشکلات مالی و استرس زیاد ، می تواند در برخی افراد افسردگی ایجاد کند.

کودکی ضربه اولیه دوران کودکی: حوادث آسیب زا در دوران کودکی ، مانند سوء استفاده یا از دست دادن والدین ، ​​می تواند منجر به تغییرات دائمی در مغز شود که فرد را مستعد ابتلا به افسردگی می کند.

درمان افسردگی:

چندین گزینه درمانی برای کنترل افسردگی وجود دارد. درمان هایی مانند دارو و مشاوره روانشناسی برای اکثر افراد بسیار مثر است.

ایمیل: [email protected]

آدرس: DD 23 ، روبروی بیمارستان MCD ، افزونه Kalkaji ،

دهلی نو ، دهلی 110019Source link

دیدگاهتان را بنویسید