مرگ ملکه انگلستان در سپتامبر 1401


به گزارش تجارت نیوز، چارلز از امروز پس از مرگ ملکه به عنوان پادشاه جدید بریتانیا آغاز به کار کرد.

اولین سخنرانی پادشاه جدید انگلستان

شاه چارلز سوم:

فوت مادر عزیزم ملکه الیزابتغمگین ترین لحظه من بود

من مطمئن هستم که از دست دادن او در سراسر کشور، مناطق و جوامع و بسیاری از مردم در سراسر جهان احساس خواهد شد!

قرار دادن اعلام رسمی مرگ ملکه در ورودی کاخ باکینگهام

تنها سفر شاهزاده چارلز به ایران

به گزارش عصر ایران، شاهزاده چارلز، ولیعهد وقت انگلیس در واکنش به زلزله بم به تهران رفت و با سید محمد خاتمی رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.

امروز با مرگ ملکه، چارلز پادشاه جدید بریتانیای کبیر می شود.

سفر چارلز به ایران در سال 1982 تنها سفر او به ایران پس از انقلاب 1957 بود.

10 روز عزای عمومی در بریتانیا اعلام شد

به گزارش ایسنا، زمانی که درگذشت ملکه الیزابت دوم اعلام شد، تا روز خاکسپاری وی به مدت 10 روز در بریتانیا عزای عمومی اعلام شد.

چارلز 73 ساله بر تخت سلطنت بود

به گزارش خبرآنلاین، کاخ باکینگهام انگلیس با صدور بیانیه ای از مرگ ملکه این کشور خبر داد تا پسرش چارلز 73 ساله بر تخت سلطنت نشست.

مگان مارکل به قلعه بالمورال نرفت

به گزارش فارس، اسکای نیوز گزارش داد که «مگان مارکل» همسر نوه ملکه انگلیس به همراه همسرش به قلعه بالمورال نرفته است. مگان مارکل قبلا در مورد رفتار نژادپرستانه خانواده سلطنتی صحبت کرده بود.

آیا ملکه انگلیس مرده است؟

اخبار حاکی از آن است که ملکه انگلیس در آخرین لحظات زندگی خود به سر می برد و بریتانیا در آینده با ملکه الیزابت دوم به عنوان مسن ترین پادشاه خداحافظی خواهد کرد. اما بعد از مرگ ملکه چه اتفاقی می افتد؟

به گزارش ایسنا، ملکه ۹۶ ساله بریتانیا، مسن‌ترین پادشاه زنده جهان، لقب طولانی‌ترین پادشاه بریتانیا را نیز دارد و اقامتگاه تابستانی‌اش در بلمور در این نقطه، ممکن است بمیرد. در اسکاتلند وداع کرد، پس از اعلام مرگ، جسدش را به «ادینبورگ» بردند و سپس برای خاکسپاری به کلیسای جامع «سنت گیلز» بردند و از آنجا به لندن منتقل کردند. اما پس از مرگ او چه اتفاقی می افتد؟

اطلاعات چگونه خوانده می شود؟

پس از مرگ ملکه که تحت عنوان “پل لندن سقوط کرد” اعلام شد، منشی خصوصی ملکه، سر ادوارد یانگ، مسئول اطلاع رسانی به 15 کشور دیگری بود که ملکه به عنوان رئیس دولت در آنجا حضور داشت، قبل از اعلام این خبر. و 36 کشور دیگر کشورهای مشترک المنافع بریتانیا در این مورد به نخست وزیر بریتانیا گزارش دهند. البته در شرایط فعلی ممکن است این داستان در مدت کوتاهی بدون وارد شدن به این شرایط در سراسر جهان منتشر شود، اما همچنان!

اگر گزارش‌های رسانه‌ها را در نظر نگیریم، مردم باید با نصب اعلامیه‌هایی در دروازه‌های کاخ باکینگهام از مرگ ملکه مطلع شوند. علاوه بر این همه کارکنان کاخ ها و خانه های سلطنتی هنگام اعلام خبر مرگ ملکه بازوبند مشکی بر بازوی چپ خود می بندند.

پس از این مقدمات، نوبت به اعلام رسمی مرگ به رسانه ها می رسد، به همین منظور بیانیه ای به انجمن مطبوعات بریتانیا و سایر آژانس های رسانه ای ارسال خواهد شد. در همین حال، شبکه های تلویزیونی به طور مرتب برنامه های خود را برای اعلام مرگ ملکه قطع می کردند و مجریان نیز مرگ ملکه را با کت و شلوار و کراوات سیاه نشان می دادند.

در ITV و Sky، اتاق های خبر برای سال ها از کلمه رمز “خانم رابینسون” برای اشاره به مرگ ملکه استفاده می کردند. هنگامی که این خبر به طور رسمی اعلام شود، رسانه ها آنچه را که از زندگی، سلطنت و میراث ملکه می دانند منتشر خواهند کرد. رسانه‌های بزرگ جهان قبلاً تصمیم گرفته‌اند که کجا این داستان‌ها را گزارش کنند.

پادشاه جدید بریتانیا

هنگامی که ملکه الیزابت دوم درگذشت، شاهزاده چارلز که اکنون 73 سال دارد، پادشاه شد. گمان می رود نامی که او انتخاب خواهد کرد شاه چارلز سوم باشد. در این دوره، شورای آشتی در کاخ سنت جیمز تشکیل شد و تشریفات انتقال پادشاهی آغاز شد. شاهزاده چارلز یک روز پس از مرگ ملکه به عنوان پادشاه معرفی شد و خواهران و برادرانش دست او را بوسیدند. چارلز از اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز بازدید می کند و اولین سخنرانی خود را به عنوان پادشاه در کاخ سنت جیمز ایراد می کند.

تاجگذاری پادشاه چارلز سوم قرار است چند ماه پس از مراسم خاکسپاری انجام شود و لقب شاهزاده ولز، ولیعهد ولز به شاهزاده ویلیام داده خواهد شد.

ملکه چگونه دفن می شود؟

ده روز بین مرگ ملکه و تشییع جنازه او باقی مانده است و جسد او در کاخ باکینگهام می ماند تا خانواده خداحافظی کنند. جسد ملکه به سالن وست مینستر منتقل شد، جایی که مردم برای ادای احترام جمع شده بودند. در روز دهم جسد ملکه برای دفن به کلیسای وست مینستر منتقل می شود. مراسم تشییع با حضور مقامات دولتی از سراسر جهان و با هماهنگی نیروهای مسلح و دولت برگزار می شود.

پس از مرگ چه کسی جایگزین او می شود؟

به گفته مانیبان، اگر ملکه انگلیس بمیرد، پسر ارشدش شاهزاده چارلز تاج و تخت را به ارث خواهد برد.

Picsart_22-09-08_20-29-06-256

خبر درگذشت ملکه الیزابت

با وجود نگرانی پزشکان بریتانیایی از مرگ ملکه الیزابت، مرگ وی هنوز گزارش نشده است.

به گزارش تسنیم، در برخی اخبار آمده است که ملکه انگلیس درگذشت. این در حالی است که اکانت ذکر شده Trustee نیست، جعلی است.

اگرچه پزشکان بریتانیایی نسبت به وضعیت ملکه ابراز نگرانی کرده اند، اما هنوز خبری از مرگ وی منتشر نشده است. اما با توجه به وخامت حال وی، بدون شک در ساعات و روزهای آینده اخبار دیگری از این دست منتشر خواهد شد.

بی بی سی به صورت زنده وضعیت جدید ملکه انگلیس را زیر نظر پزشکان گزارش کرد و هنوز جزئیات مرگ وی تایید نشده است.

photo_2222-09-8_18-56-53