مراسم موکب حضرت معصومه (س) در مسیر نجف به کربلا برگزار شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، عراقی ها هر ساله به مدت 10 روز قبل از اربعین، پیاده روی اربعین حسینی را از نقاط مختلف عراق آغاز می کنند، بنابراین در روزهایی که سه تا چهار عازم اربعین هستند، از نجف به کربلا می آیند. در سال های اخیر مورد استقبال مهاجران ایرانی قرار گرفته است.

سال‌های قبل از دو سال گذشته که شرایط خاص ویروس کرونا بر خیل عظیم مردم ایران در راهپیمایی اربعین تأثیر گذاشت و از این حضور کاسته شد، اشغال کریدور نجف-کربلا از سوی ایرانیان زیاد شد. ، تا رسیدن عراقی ها، یعنی هفت الی هشت روز مانده است. در اربعین از نجف اشرف به سمت کربلا حرکت کردند.

دو سالی که ویروس کرونا از حضور تعداد زیادی از زائران اربعین در عراق جلوگیری کرد، اما امسال ماندن اربعین شگفت‌انگیز است، در حماسه اربعین به جای دو سال پیش نمی‌توان گفت و پیاده روی فوق‌العاده بود. چیزها حضور ایرانی ها از حدود ۱۱ روز مانده به اربعین آغاز شد

دستیاران هیئت کریمه اهل بیت (علیهم السلام) همچون سال های گذشته 13 روز قبل از اربعین به عراق اعزام شدند تا در روزهای نخست به حرم مشرف شوند و مقدمات پذیرایی از میهمانان اربعین را فراهم کنند. از آنجایی که زائران قرار است از هفدهم شهریورماه درب موکب حرم مطهر قم را باز کنند، امسال با توجه به شور و شوق زائران در مسیر پیاده روی، دو روز قبل برای زائران اسکان فراهم کردند. جدول، از شب پانزدهم، از شب شانزدهم شهریور، چهارشنبه شب، شروع به ارائه فعالیت های مختلف رفاهی کردند.

شب گذشته موکب حرم کریمه اهل بیت(ع) با توزیع آذوقه متبرک پذیرای زائران اربعین بود و به قدری از برکت زائران برخوردار بود که از صحن موکب نیز برای حضور مهاجران استفاده شد.

در سال های گذشته در ایام منتهی به اربعین حسینی از محل موکب آستان استفاده می شد، اما امسال 11 روز مانده به اربعین، محل موکب به عنوان محلی برای زائران، نشان از حضور زیاد زائران در این مکان است. راه و استقبال ویژه آنان از موکب آستان مقدس قم.

ورود زودهنگام زائران به جاده نجف به کربلا، کاروان‌های این مسیر را به شدت متعجب کرده است و برخی از کاروان‌ها امروز نیز مانند سال‌های گذشته کاروان‌های خود را برپا می‌کنند و این بار هم دستیاران این تیم هستند. بانوان کرامت این روزها در راه اندازی فروشگاه و ارائه خدمات با تکنولوژی و تخصص از جمله تعمیر کیف، کفش، عینک، ویلچر و ارائه خدمات فرهنگی از جمله خانه کودک دخترانه و پسرانه سخت تلاش می کنند.

موکب آستان حضرت فاطمه معصومه (س) در ساعت 1080 درست در مسیر اربعین در حدود 18 کیلومتری کربلای معلی قرار دارد و تا روز اربعین حسینی پذیرای زائران است.

انتهای پیام/78023
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید