مذاکرات برای احیای برجام در سپتامبر 1401 از سر گرفته شد


به گزارش تجارت نیوز، ابراهیم عزیزی در واکنش به آخرین اخبار سه کشور اروپایی درباره ایران گفت: این خبر درخواست اسرائیلی ها است و این حرف ها از گلوی کثیف اسرائیل اما از دهان پاکه ها آمده است. زبان انگلیسی از دیدگاه منفی و سردرگم به اسرائیل و جنبش صهیونیستی زاده شد.

ایسنا نوشت، وی افزود: اروپایی ها برنامه سیاسی مستقلی ندارند و در بنیان های سیاسی جهان منزوی هستند. آمریکا گفتمان اروپا و گفتمان اروپا را دیکته می کند. اروپایی‌ها خود را با خواسته‌های آمریکا وفق می‌دهند و سپس پای میز مذاکره خواهند آمد. متأسفانه امروز شاهد عدم اقتدار اروپایی ها در امور جهانی به ویژه در بحث مذاکرات هستیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی گفت: از سوی دیگر آمریکایی‌ها بدون رضایت صهیونیست‌ها عمل نمی‌کنند و اروپایی‌ها هم بدون موافقت اتحادیه اروپا مستقل عمل نمی‌کنند. حق ابراز مواضع خود را ندارد.

مذاکرات برجام تا چه زمانی تعلیق می شود؟

کوروش احمدی در بررسی وضعیت فعلی بهبودی پذیرش – پذیرفته شدن وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اظهارات سه کشور اروپایی در روز یکشنبه و اظهارات وزیر آمریکا در ماه های آینده چه جایگاهی برای مذاکرات وجود دارد، گفت: ممکن است بگوییم مذاکرات. معلق شده.

واکنش منفی آمریکا به واکنش ایران و عدم تحرک در مذاکرات فعلاً چاره ای جز صحبت درباره تحریم ها باقی نمی گذارد.

به گزارش ایلنا، موقعیت هایی مانند انتخابات کنگره در آمریکا نیز در ایجاد این مقاومت نقش دارد. زیرا در جریان مبارزات انتخاباتی، دموکرات ها که در موقعیت بهتری قرار دارند، نمی خواهند ریسک کنند، حتی اگر ایران با شروط ایالات متحده موافقت کند، ممکن است نخواهند توافق را در زمان انتخابات نهایی کنند زیرا شماره جدیدی وارد رقابت های انتخاباتی خواهد شد. و با توجه به منفی بودن افکار عمومی در آمریکا، طرف مقابل می تواند از آن علیه دموکرات ها استفاده کند.

ایران از زمان امضای برجام حدود 1100 دلار در ثانیه ضرر می کند!

در هر شرایط اقتصادی، اگر حقایق و روش های علمی را نخواهید یا برایتان مهم نباشد، همیشه در مسیر ایجاد مشکل برای مردم خواهید بود.

به گزارش اعتماد، بر اساس آمار بانک مرکزی در هر ثانیه 34 میلیون تومان در اقتصاد ایران خلق می شود.

روش محاسبه به این صورت است که مقدار پول در یک سال تقسیم بر 12، تقسیم بر 24، تقسیم بر 60 و تقسیم مجدد بر 60 و مقدار پول در ثانیه به دست می آید.

در واقع معادل 1100 دلار در ثانیه سود صادراتی است که ایران باید از نفت بگیرد، اما به دلیل تحریم ها لغو شده است.

این بدان معناست که ایران در هر ثانیه حداقل 1100 دلار به دلیل تاخیر در امضای برجام ضرر می کند. توجه داشته باشید که این رقم به ارز و سایر ضررهای ایران در جاهای دیگر اشاره دارد.

مقام اسرائیلی: برجام قبل از انتخابات میان دوره ای آمریکا احیا نخواهد شد

به گفته جوزپ بورل، رئیس سیاست اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده توافق هسته‌ای، اگرچه در هفته‌های اخیر، ایالات متحده و ایران درباره واکنش‌های یکدیگر به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا برای نجات توافق هسته‌ای گفتگو کرده‌اند. مذاکرات وین، پیش نویس نهایی و درخواست نهایی برای دستیابی به توافق بر سر فصل احیای توافق هسته ای؛ اما خبری از آن تب قبلی نیست و امید به بازگشت پذیرش – پذیرفته شدن نه مذاکرات نیز به عدم قطعیت، عدم قطعیت و عدم قطعیت رسیده است.

به گزارش شرق، به موازات آن، برخی منابع می گویند که دولت بایدن به تل آویو اطمینان داده است که تا زمان برگزاری انتخابات کنست و مجمع عمومی، یعنی دوره میانی، توافقی حاصل نخواهد شد.

این در حالی است که اتفاقات چند روز اخیر نشان می دهد که اروپایی ها نیز مانند آمریکایی ها در شامگاه نشست شورای حکام آژانس شمشیرهای خود را بسته اند. بنابراین، سقوط وین تنها امکان مذاکره و تاخیر در بهبود نیست پذیرش – پذیرفته شدن به آن پرداخته خواهد شد؛ اما ممکن است کمبود اطلاعات وجود داشته باشد.

این یک داستان است

این شنبه، ترویکای اروپایی منجر به تضعیف فضای برجام و احزاب اشتباه شد. فرانسه، آلمان و انگلیس در بیانیه ای از درخواست ایران در مذاکرات برای احیای توافق هسته ای مبنی بر توقف بازرسی ذرات اورانیوم موجود در سه منطقه هسته ای توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی ابراز تاسف کردند و گفتند این پیشنهاد مذاکرات را پیچیده می کند.

تروئیکای اروپایی در این بیانیه گفت: این آخرین درخواست تهران تردیدهای زیادی را در مورد منافع و تعهدات ایران برای دستیابی به موفقیت ایجاد می کند. پذیرش – پذیرفته شدن ایجاد کردن. موضع ایران در تضاد با تعهدات قانونی ایران است و هرگونه امید به نجات برجام را به خطر می اندازد. این سه کشور در بیانیه خود اعلام کردند: پیشنهادهای اخیر نشان می دهد که ایران به طور کامل مصمم و متعهد به دستیابی به موفقیت (احیای مذاکرات برجام) نیست.

از سوی دیگر ناصر کنعانی شنبه شب در واکنش به بیانیه این گروه اروپایی گفت: در زمینه ارتباط و ارتباط طرف های مذاکره با مدیر ارتباطات جای تعجب و تاسف دارد، به تکمیل مذاکرات ادامه دهید. سه کشور اروپایی در روندی متفاوت و به دور از راه موثر در مذاکرات، حرفی برای گفتن خواهد داشت.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین گفت: مایه تاسف است که سه کشور اروپایی راهی را طی کرده اند که دولت صهیونیستی نمی تواند با این پیام منفی مذاکره کند، آگاهانه برای ادامه آن مسیر باید مسئولیت عواقب آن را نیز بپذیرند. ناصر کنعانی با توجه به انفعال طرف های اروپایی در ماه های گذشته و اقدامات مشکوک و سیاسی این کشورها برای ایجاد قطعنامه در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: به سه کشور اروپایی توصیه می شود راه حلی برای این موضوع ارائه دهند. به جای ورود به مرحله تخریب، به روند دیپلماتیک پایان دهید.» در اختلافات باقی مانده سخت تر کار کنیم».

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین با اشاره به سابقه همکاری و تعامل مثبت جمهوری اسلامی به عنوان یکی از اعضای مسئول پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، توقف فعالیت‌های سیاسی و اتهامات بی‌اساس را اعلام کرد. خطاب به کشورمان گفت: نکته غم انگیز این است که کشورهای اروپایی از یک سو همه از دولتی حمایت می کنند که صدها سلاح هسته ای دارد و به هیچ یک از اقدامات منع اشاعه در جهان پایبند نیست. از سوی دیگر مخالفت کنید. برنامه هسته ای بسیار صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران، در اختیار مهمترین تحقیقات، توسعه فضا قرار گرفته است.

مقام اسرائیلی: برجام قبل از انتخابات میان دوره ای آمریکا احیا نخواهد شد

یک مقام ارشد اسرائیلی به خبرنگاران گفت که اسرائیل به این نتیجه رسیده است که ایران و قدرت های جهانی تا قبل از انتخابات میان دوره ای آمریکا در نوامبر سال جاری به توافق هسته ای (برجام) باز نخواهند گشت.