مدیران باید برای رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصدی تلاش کنند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرنگار مهر، جواد زوانت عصر یکشنبه در شورای هماهنگی مدیران دستگاه های زیربنایی وزارت اقتصاد و دارایی با بیان این مطلب گفت: وزارت اقتصاد و دارایی یکی از شش وزارتخانه اصلی است. طبقات پایین از استعداد وزارت ویژه برخوردارند.

وی همچنین گفت: جذب منابع ملی، فضای کسب و کار، جذب سرمایه گذاری و سود داخلی و خارجی از موضوعات مهم کشور و دولت است که همه اینها در ارتباط با وزارت اقتصاد و دارایی است.

وی بیان کرد: اجرای شعار سال، بیشتر برنامه اقتصادی، هدف اصلی آن دستیابی به توسعه اقتصادی در کشور است که یکی از دلایل اصلی مربوط به این وزیر کار است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه روش ها پل ارتباطی بین سیاست های مالی و اقتصادی و لزوم کارآمدی بیشتر در دولت است، گفت: در سال گذشته با موافقت صورت گرفت و رویه خوبی در این زمینه انجام شد. فکر کن، روی کاغذ ننویس

زوانت با اشاره به اینکه پیگیری برای اجرای این مجوزها باید انجام شود، افزود: کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی دولت با استفاده از توان سایر نهادهای ملی و استانی از انبارهای مدیریت املاک بازدید کردند. منابع ، اتخاذ تدابیر لازم برای رفع مشکلات موجود.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری بخش مهمی از اقتصاد کشور است و برای درک آن باید دیدگاه‌ها درباره توسعه خراسان جنوبی و اثربخشی و اقدامات مدیران در این زمینه تغییر کرد. “

استاندار خراسان جنوبی بانک ها را نقش بزرگی در سرمایه گذاری دانست و گفت: توسعه اقتصادی یکی از اهداف اصلی هر کشوری است که باید برای تحقق آن اقدامات لازم انجام شود.

قوانت همچنین گفت: قدرت بورس برای توسعه اقتصادی یک کشور مهم است و به دلیل منابع مالی بنگاه های بزرگ مانند اطلاعات، برای توسعه اقتصادی نیز مهم است.

وی بیان کرد: درآمد مالیاتی جایگاه مناسبی در بودجه کشور دارد و برای پرداخت به موقع باید سیستمی ایجاد کرد و مالیات ها را افزایش داد که توسعه اقتصادی را در پی داشته باشد.

وی تاکید کرد: کار واحد پولی دولت باید فشرده تر از گذشته شود، آسیب شناسی شود تا علت عدم تمکین در برخی موارد در این زمینه مشخص شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: واگذاری پرونده مالیاتی فعالان اقتصادی به دولت به درخواست همه مردم و نهادها اجرایی شود.

وی با بیان اینکه جشنواره شهید رجایی در اولین جلسه وزارت اقتصاد و دارایی دولت برگزار شد، ادامه داد: لازم است سال آینده توسط اداره کل امور اقتصادی و دارایی دولت به این سطح برسد.

در این جلسه با وزیر اقتصاد و دارایی موافقت شد تا سود 200 میلیارد تومانی فروش املاک در کشور کاهش یابد و میزان مالیات در شهرهای منطقه نسبت به مناطق توسعه یافته کشور کاهش یابد. و همچنین پیگیری رئیس کل گمرکات کشور برای رفع مشکلات اداره کل گمرک دولت و جلسه در تهران.

استاندار خراسان جنوبی در بازدید از ادارات مختلف این سازمان بزرگ از تعداد کارکنان سازمان بزرگ امور اقتصادی و دارایی که از دریافت مقام اول جشنواره شهید رجایی بهره مند شدند تقدیر کرد.