متخصص تغذیه کیست؟ مجله سلامت HealthDite


متخصص تغذیه فردی است که در زمینه تغذیه تخصص دارد. یک متخصص تغذیه به شما در انتخاب غذای مناسب و تنظیم یک برنامه غذایی سالم کمک می کند ، همچنین رژیم غذایی مناسب را برای بیماران ایجاد کرده و توصیه های غذایی لازم را به بیماران ارائه می دهد.
متخصص تغذیه عادات غذایی فرد را بررسی می کند و غذاهای مورد نیاز بیمار را توصیه می کند ، روش صحیح را به او می آموزد و تأثیر برنامه را زیر نظر می گیرد تا مطمئن شود برنامه رژیم غذایی موثر است و نتیجه را گزارش می دهد. آزمایش.
این متخصص برنامه غذایی را برای گروه های مختلف افراد از جمله کودکان ، افراد میانسال ، بیماران ، افراد چاق و فقیر با توجه به شرایط و نیازهای آنها تهیه می کند. این نوع غذا و میزان مصرف روزانه را تعیین می کند.
بیماران توسط متخصصان تحت نظارت قرار می گیرند تا به آنها در انتخاب رژیم غذایی مناسب برای شرایط خاص خود و تسریع روند درمان کمک کنند. بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند عبارتند از: دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران مبتلا به دستگاه گوارش و کبد ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی که تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی قرار گرفته اند و بسیاری از بیماری های دیگر که برای بهبود یا کنترل بیماری نیاز به تغذیه مناسب دارند.
بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند عبارتند از: دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران مبتلا به دستگاه گوارش و کبد ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی که تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی قرار گرفته اند و بسیاری از بیماری های دیگر که برای بهبود یا کنترل بیماری نیاز به تغذیه مناسب دارند.

چه زمانی باید به متخصص تغذیه مراجعه کنیم؟

حالت

تمام کارها را انجام دهید و وزنه را تکان ندهید

وقتی احساس می کنید بیش از حد غذا می خورید

وزن بسیار زیاد

بارداری

مدام به غذا فکر می کند

کلسترول بالا

آ…

به مناسبت روز رژیم درمانی ، 20 درصد تخفیف برای همه افرادی که تا 20 مارس در رژیم غذایی ثبت نام کرده اند ، داریم.

مقاله قبلی24 ترفند ساده برای رژیم غذایی سالم (قسمت 2)

عضو انجمن تغذیه ایران و کانادا و سازمان نظام ملی سلامت. ارزیابی رژیم غذایی و درمانی چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، کودکان و بیماریها و غیره

دیدگاهتان را بنویسید