ما هیچ نشانه ای از تصمیم پوتین به استفاده از سلاح هسته ای ندیده ایم


جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید، امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگو با الجزیره گفت: ما می‌خواهیم شاهد پایان جنگ در اوکراین باشیم و اگر پوتین تصمیم بگیرد نیروهایش را خارج کند. این جنگ امروز به پایان خواهد رسید.” پیدا شد”.

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی در کاخ سفید با بیان اینکه واشنگتن خواهان پایان دادن به جنگ در اوکراین است، گفت که مذاکره بهترین راه برای پایان دادن به جنگ است، اما هنوز نه. پوتین برای گفتگو ابراز تمایل کرد.

به گزارش ایسنا، «جان کربی» هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید امروز (قرمز) در گفت وگو با شبکه الجزیره گفت: ما می خواهیم پایان جنگ در اوکراین را ببینیم. اگر پوتین تصمیم به عقب نشینی نیروهای خود بگیرد، این جنگ امروز پایان خواهد یافت.

وی گفت: اما پوتین اراده ای برای گفتگو نشان نداده است، اما زلنسکی می خواهد به حفاظت از کشورش ادامه دهد و ما از او حمایت خواهیم کرد.

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید همچنین گفت که “ایالات متحده اظهارات پوتین در مورد استفاده از سلاح هسته ای را بسیار جدی خواهد گرفت.”

وی توضیح داد: ما هیچ نشانه ای از تصمیم پوتین به استفاده از سلاح هسته ای یا آمادگی ارتش او برای این احتمال ندیده ایم.

جان کربی در پایان این مصاحبه به الجزیره گفت: ما با طرف روسی موافق هستیم و می گوییم که جنگ هسته ای نباید انجام شود و برنده ای وجود ندارد.