«لینالونا» کتابی برای آموزش ایده حجاب به کودکان در قالب داستانی شیرین است


به گزارش خبرنگار کتاب و مقالات خبرگزاری فارس، یادگیری و تربیت مفاهیم اخلاقی یکی از دغدغه های اصلی والدین است. آنها دوست دارند به فرزندان خود مهارت های اجتماعی خوب و ارزش های اخلاقی را آموزش دهند. کتاب های کودک یکی از راه های رساندن این مفاهیم به کودکان است.

این کتاب ها با زبان ساده و تصاویر نقش مهمی در تربیت فرزندان دارند، به ویژه اگر بر اساس قرآن و روایات اسلامی نوشته شده باشند. داستان لینالونا یکی از این کتاب هاست که به زبانی ساده درباره حجاب برای کودکان نوشته شده است.

داستان Linalona در مورد داستان رابطه یک دختر با مرد کوچکی به نام Linalona است. این داستان رویایی در مورد مسئله حجاب به زبان کودکان صحبت می کند. رابطه دختر و لینالونا و گفتگوی آنها در مورد حجاب با قلمی صاف و زیبا به جوانان این امکان را می دهد که ارزش حجاب را بدون استفاده از کلمات تند و سخت درک کنند.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

سرمو تکون دادم و دستمو دور گردنش انداختم. وقتی برگشت خیلی خوشحال شدم و خسته نشد. “چرا می خواهی با من صحبت کنی؟” من پرسیدم. “پس نامه مرا پیدا کردی!” با خوشحالی گفت با چشمای درشت گفتم بله و دوباره پرسیدم منظورت چیه؟ کلاهش را تکان داد و گفت: تو کار بزرگی کردی که خودت را پوشاندی. گفتم: این عقیده از جانب خداست; فکر نمی‌کنم، اما…”

چند بار گفت: خواست خدا… خواست خدا… اوه! ناگهان از جا پرید، انگار چیزی می دانست. اگر حرفم را قطع نمی کرد، به او می گفتم موهایم آبی نیست. من این چیزها را فقط برای فکر کردن به خدا می پوشم، چون او را خیلی دوست دارم، می خواهم به او گوش کنم. اما در همان حال سوار پرنده ای شد و رفت. به لینالونا گفتم.”

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید