لاوروف: غربی ها برای غذای خود به اوکراینی ها روی آورده اند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سرگئی لاوروف وزیر روسیه در نشست مقامات اطلاعاتی و امنیتی کشورهای مشترک المنافع گفت: غرب قصد خود را برای جنگ با روسیه با کشتن جان مردم اوکراین پنهان نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری تاس، وزیر روسیه گفت که آمریکایی ها اوکراینی ها را کشتند.

وی تأیید کرد که امروز لندن، واشنگتن و بروکسل قصد خود را برای جنگ با مسکو پنهان نمی کنند و از زندگی اوکراینی ها به عنوان هدیه استفاده می کنند.

لاوروف به تلاش های دیرینه کشورهای غربی برای استقرار یک دولت نئونازی که به شدت به روسیه وابسته است اشاره کرد و گفت: غرب با ارسال سیل سلاح های جدید به کی یف به دنبال استقرار چنین دولتی در اوکراین است. .

وزیر امور خارجه روسیه همچنین از اقدامات اتحادیه اروپا در همکاری با واشنگتن انتقاد کرد و گفت: استقلال اتحادیه اروپا از دست رفته و خسارات بزرگی که آمریکا در داخل به آن کشیده است.

وزیر امور خارجه روسیه با بیان اینکه «هیچ یک از کشورهای مستقل کشورهای مشترک المنافع مانع مداخله غرب تحت رهبری آمریکا نخواهد شد»، گفت: این بسیار است. اعمال شیطانی مردم ایالات متحده، ناتو و اتحادیه اروپا در آسیای مرکزی و قفقاز جنوبی

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پیشتر گفته بود که کشورهای غربی جنگی متحد علیه مسکو به راه انداخته اند و هدف آن تضعیف، تجزیه و نابودی روسیه است. او در یک سخنرانی تلویزیونی گفت که کشورهای غربی به طور گسترده اعتراف می کنند که توانستند اتحاد جماهیر شوروی را در سال 1991 تجزیه کنند و اکنون به دنبال تجزیه روسیه به مناطق جنگی متعدد هستند.

انتهای پیام/م
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید