قیمت دینار عراق امروز 15 سپتامبر


به گزارش تجارت نیوز، قیمت دینار امروز در بازار اعلام شد.

قیمت جدید دینار عراق

امروز در بازار ارز تهران قیمت دنیر عراق 20 (بیست) تومان است.

5 دستور بانک مرکزی برای تسهیل درآمد اربعین

ایسنا به نقل از بانک مرکزی در بخشنامه ای برای تسهیل پرداخت ارز اربعین به متقاضیان در شعب منتخب 21 بانک نظارتی، اعلام کرد:

1- سرپرستان خانوار می توانند برای خرید ارز اربعین خانواده (همسر و فرزندان) ثبت نام شده در سامانه سماح به شعب بانک های فروش ارز اربعین و با در دست داشتن کلیه مدارک هویتی و اعضای خانواده مراجعه کنند. عدم حضور سایر اعضای خانواده در شعبه محدودیتی ندارد، سرپرست خانوار می تواند با کارت بانکی خود برای خانواده خود ارز خریداری کند.

2- بانک‌های عامل موظفند تا ساعت 18 روز 26 شهریور 1401 همه روزه از ارائه خدمات ارزی اربعین در شعب تعیین شده خود اطمینان حاصل کنند.

3- بانک های اداری موظفند تا پایان روز چهارشنبه 26 شهریورماه نسبت به معرفی شعب کشیک فروش ارز در ایام تعطیلات تا 26 شهریورماه اطلاع دهند.

4- خرید ارز اربعین تنها با نشان دادن کارت ملی متقاضی ثبت نام در سامانه سماح و کپی مدارک هویتی ممنوع می باشد.

5- به مهاجران بالای 5 سال و زیر 18 سال ثبت نام شده در سامانه سماح به اولیای آنها می توان پول فروخت. بانک ها باید کد ملی این گونه بازدیدکنندگان را در پایان هر روز در قالب فایل اکسل به واحد مهندسی کامپیوتر بانک مرکزی ارسال کنند. ثبت معاملات در این بخش از سامانه سنا الزامی نیست.

اینترنت رایگان برای زائران اربعین

سخنگوی دولت گفت: دولت تلاش کرده است زیرساخت های کشور را فعال کند تا امکان پرواز از 10 فرودگاه کشور به عراق فراهم شود تا تردد مهاجران به اماکن مقدس تسهیل شود.

به گزارش ایمنا، علی بهادری جهرمی روز یکشنبه پانزدهم شهریور ماه در نشست با خبرنگاران که در محل ساختمان کوثر برگزار شد، اظهار کرد: همچنان به بحران بزرگ اربعین حسینی نزدیک هستیم و با توجه به اینکه کرونا کاهش چشمگیری داشته است، نشان می دهد که نصب زیاد است، این موضوع همکاری همه اعم از دولت و مردم را می طلبد.

10 فرودگاه کشور برای این سفر برنامه ریزی شده است

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت گفت: در این زمینه دولت تلاش کرده زیرساخت های کشور را فعال کند، پرواز به عراق از 10 فرودگاه کشور انجام می شود، مناطق دو برابر شده و راه آهن تهران – کربلا فعال شده است. تقویت و توسعه یافت.»

بهادری جهرمی گفت: 6 منطقه فعال در مرز زمینی وجود دارد که پیشنهاد شده است که مهاجران با خودروهای شخصی حتی در جایگاه های خدماتی که در مناطق راه اندازی شده است به مرز مراجعه کنند. حق بیمه نیز نسبت به دو سال گذشته افزایش یافته است، اما ارائه خدمات نیز افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات زیادی برای تسهیل حضور زائران در زیارت اماکن متبرکه انجام شده و حتی سایت های زیادی به صورت آنلاین برای راحتی زائران ایجاد شده است.

ارائه خدمات اینترنتی رایگان برای زائران اربعین

سخنگوی دولت گفت: در حوزه ارتباطات آنتن دهی در مناطق تقویت شده است و بیمارستان ایجاد می شود و وزارت ارتباطات در حال برنامه ریزی برای تقویت ارتباط افرادی است که به اماکن مرتفع می روند. همچنین فرصت های جدیدی برای ارائه خدمات فنی در سهولت ارتباط فراهم شده است.

وی ادامه داد: سامانه ای در پیام «بله» برای اعلام وضعیت مهاجرین آماده است، نیازی به اینترنت نیست و امکان یافتن مهاجر وجود دارد. یکی از شرکت‌ها این امکان را برای به اشتراک گذاشتن وسیله نقلیه ارائه کرد و کسانی که مسیر مشترکی دارند می‌توانند از طریق این سیستم یکدیگر را پیدا کنند.

رئیس شورای خبر ادامه داد: از جمله اینترنت و وای فای رایگان در برخی از کابین ها و امکان تماس رایگان از طریق سروش پلاس و روبیکا نیز فراهم شده است.

تومان سه و پنج میلیون پذیرش برای زائران اربعین دارد

سخنگوی دولت گفت: با تلاش وزارت اقتصاد و بانک مرکزی برای سرپرستان خانوارهای مهاجر 5 میلیون تومان و برای سایر مهاجران 3 میلیون تومان تهیه شده است و این خانه بدون نیاز به صورت آنلاین ساخته می شود. . متولی و معرفی وجوه به عنوان متولی.

بهادر جهرمی گفت: با توجه به افزایش بسیار زیاد زائران، هر چه امکانات برای تسهیل سفر مهیا شود، باز هم در حد انتظارات و نیازها نیستیم، لذا مردم خواهان همکاری هستند.

ارائه خدمات سلامت آنلاین برای مهاجران

بهادری جهرمی همچنین گفت: رئیس جمهور در جلسه اخیر دولت به همه دستگاه ها دستور داد تا تسهیلات مهمی را برای سفر اربعین فراهم کنند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه یکی از شرکت ها راهی برای اشتراک خودرو برای مسافران ارائه کرده است تا این سامانه بتواند برنامه ریزی مشترکی برای بازگشت به مرز انجام دهد، گفت: این امکان برای اسنپ، تپسی و ماکسیم و خدمات داده شده است. درمان آنلاین نیز برای بازدیدکنندگان ارائه می شود.