قیمت جدید مرغ در بازار – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، حبیب اسدالله نژاد گفت: بر اساس آمار در آبان ماه بیش از 120 میلیون کلیک کلیک شده که بیش از نیاز کشور است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان: به گفته وی، تولید مرغ در کشور فراتر از نیاز تولیدکنندگان است و به زور انجام می شود که با افزایش مازادی که از آذر رد می شود، مورد حمایت قرار می گیرد. اداره دامپروری و وزارت جهاد نمی توانند حمایت کنند و باید کاری کنند که مرغداران جان خود را از دست ندهند.

اسدالله نژاد می گوید: عرضه مرغ منجمد سیاست مدیریت بازار است، بنابراین عرضه مرغ منجمد زمانی باید انجام شود که قیمت آن بالاتر از نرخ توافقی باشد. در شرایط فعلی قیمت مرغ 8 تا 10 هزار تومان کمتر از نرخ مصوب خواهد بود و دلیلی برای توزیع مرغ منجمد وجود ندارد.

به گفته وی، مرغ های منجمدی که تا 2 ماه پیش وارد کشور می شد، بخشی از آن مرغ ها مصرف شده است. دامداری اختیارات برخی را که شرایط بهداشتی را در نظر می گیرند افزایش داده است، اما به طور کلی مرغداران در عدم برنامه ریزی برای واردات مرغ منجمد مقصر نیستند.

بر اساس اعلام اتحادیه مرغداران، حداقل تقاضای مرغ برای کشور 105 میلیون قطعه است. بنابراین باید تعدادی جوجه آذر از کار حذف شوند.