فواید تغذیه ای نان

در حالی که ممکن است متوجه شوید که نان هایی که دوست دارید برای شما خوب نیستند، مقاومت در برابر آنها سخت است. مزایای تغذیه ای نان، فراتر از طعم کاملاً لذیذ، کربوهیدرات و فیبر را به همراه داشتن مواد مغذی مانند آهن و اسید فولیک به ما می دهد. با این حال، این غذا به دلیل وزن اضافی که حمل می‌کنیم سرزنش می‌شود… همه کالری‌های اضافه‌ای که روزانه دریافت می‌کنیم، نه اینکه به عنوان منبع گلوتن شناخته می‌شود که اکنون مسئول بیماری سلیاک است.

حالا اگر از نان لذت می برید و اضافه وزن دارید، حقیقت صادقانه این است که احتمالاً نان، رول، شیرینی و نان ها و مواردی از این دست بخشی از مشکل شما هستند. ممکن است در مورد غلات تصفیه شده زیاده روی کنید. ما در اینجا درباره غلات سبوس دار برای شما خوب صحبت نمی کنیم، بلکه بیشتر از نوع فرآوری شده موجود در غذاهایی مانند نان سفید، کراکر و چوب شور صحبت می کنیم.

محدود کردن میزان مصرف نان مطمئناً بر تعداد کالری دریافتی شما تأثیر می گذارد.

و سپس این وجود دارد. تحقیقات نشان می‌دهد کسانی که رژیم غذایی کم کالری داشتند و غلات کامل مصرف می‌کردند در مقایسه با کسانی که فقط غلات تصفیه شده مصرف می‌کردند، مقدار بیشتری از چربی شکم خود را از دست دادند.

متخصصان تغذیه غلات کامل را دوست دارند، زیرا در مقایسه با نوع تصفیه شده، حجم بیشتری از مواد معدنی، ویتامین ها و فیبر را ارائه می دهند. با این حال به یاد داشته باشید، گندم کامل به مقدار کالری روزانه شما می افزاید، اگر زیاده روی کنید می تواند پوند اضافه کند.

برخی تحقیقات وجود دارد که مصرف نان را با احتمال بیشتر دیابت نوع 2 مرتبط می کند. در حالی که خوردن هر نوع کربوهیدرات باعث افزایش قند خون و ترشح انسولین می شود، قند و غلات تصفیه شده این سطح را سریعتر از کربوهیدرات های پیچیده … کربوهیدرات های موجود در حبوبات و سبزیجات افزایش می دهند.

علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که کاهش غلات تصفیه شده و داشتن غلات کامل بیشتر مقاومت به انسولین را کاهش می دهد و حتی ممکن است به جلوگیری از ابتلا به دیابت نوع 2 کمک کند. ما می دانیم که کربوهیدرات های پیچیده دیر هضم می شوند و فیبری که به تاخیر در جذب کربوهیدرات هایی که بخشی از همان وعده غذایی هستند کمک می کند.

نان همچنین منبع طبیعی گلوتن است، پروتئینی دردسرساز (در گندم، چاودار و جو) که برای برخی قابل تحمل نیست. این می تواند منجر به بیماری سلیاک شود، جایی که سیستم ایمنی افراد مبتلا به این بیماری به اشتباه گلوتن را به عنوان یک خطر تشخیص می دهد. این باعث واکنشی می شود که به بافت خود بدن حمله می کند. برای مبتلایان به بیماری سلیاک، دوری از گلوتن ضروری است.

یک کلمه احتیاط قبل از اینکه گلوتن را از رژیم غذایی خود حذف کنید، ابتدا با پزشک خود در مورد علائم خود صحبت کنید. بدون گلوتن خود به خود تشخیص بیماری سلیاک را برای پزشک بسیار سخت تر می کند. تنها زمانی که تشخیص رسمی بیماری سلیاک را داشتید، باید بدون گلوتن بروید، پس از آن یک متخصص تغذیه ثبت نام شده ضروری است تا اطمینان حاصل شود که هنگام اتخاذ این رژیم غذایی بدون گلوتن، مواد مغذی مهمی را از دست نمی دهید.

اگر خوردن نان برای شما مناسب است، توصیه های رژیم غذایی روزانه 2000 کالری حدود 6 اونس از غلات (این شامل نان، ماکارونی، بلغور جو دوسر، غلات و بلغورها) است. حداقل 50 درصد غلات مصرفی باید از غلات کامل تشکیل شود.

در اینجا مواردی وجود دارد که باید در مورد نان به آنها فکر کنید …

– یک نان شیرینی می تواند تا 5 اونس غلات کامل داشته باشد، این مقدار زیادی از بودجه روزانه شماست، از آنچه می خورید و چقدر می خورید آگاه باشید.

– محصولات نانی را انتخاب کنید که در ابتدا غلات کامل ذکر شده باشد – چیزهایی مانند گندم کامل یا جو سبوس دار.

– به دنبال 3 گرم فیبر در هر وعده یا بهتر باشید.

– از روی رنگ خرید نکنید زیرا بسیاری از تولیدکنندگان مواد غذایی ملاس و رنگ‌های رنگی اضافه می‌کنند تا نان‌ها تیره‌تر به نظر برسند… همیشه مواد را بررسی کنید.

– کلوچه های انگلیسی غلات کامل را امتحان کنید یا نان های همبرگر 2 اونسی را انتخاب کنید تا از مزایای تغذیه ای نان بدون کالری اضافه استفاده کنید.