فروش حبوبات در لرستان با وجود خشکسالی 117 درصد افزایش یافت


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، فرهاد زویار شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای آرد و نان لرستان از این خبر ابراز خوشحالی کرد و گفت: امسال حتی مشکلات خشکسالی و کم آبی 117 وجود دارد. افزایش درصدی فروش تضمینی غلات از کشاورزان استان لرستان نسبت به سال گذشته که در گذشته دریافت کرده ایم و از 120 هزار تن در سال گذشته به 270 هزار تن فروش غلات گواهی شده تا به امروز رسیده است. دلیلی برای قدردانی و قدردانی

استاندار لرستان گفت: مصرف استانی حدود 230 تا 220 هزار تن در سال تخمین زده می شود که این میزان کمتر از مصرف سالانه غلات در استان است و فکر می کنم تازه شروع به کار کرده ایم. باید برای سال های آینده برنامه ریزی کرد. رضی بهتر و دقیق تر عمل کرد.

استاندار لرستان ضمن اشاره به عملکرد موثر سامانه نظارت بر نان در استان، نظارت بر حوزه توزیع آرد و تحقق نانوایی های دولتی را ضروری دانست و گفت: تا امروز کمبود نظارت سیستماتیک سیستم های تهیه و توزیع نان در کشور کم است.

زویار افزود: وجود نظارت سیستماتیک در بسیاری از حوزه ها از جمله; بنزین، برق، گاز، غلات و بسیاری از کالاهای اساسی دیگر از آسیب، ضرر و زیان به اقتصاد کشور به دلیل قیمت های ناعادلانه پیش از پیش و تقاضای سیاست های جدید جلوگیری می کند، این اقلام در زمین ذخیره شده و برای مصارف خانگی استفاده می شود. استفاده شده

استاندار لرستان با تاکید بر اهمیت نظارت میدانی و برخورد با متخلفان گفت: تصمیم گیری در نظارت صرفاً مربوط به شخص و حوزه نیست، بلکه بخشی مربوط به پشتیبانی سامانه نظارت است که قابل شناسایی و بررسی است. با بررسی در مرکز نظارت و متخلفانی که به خود و جامعه آسیب می رسانند و به طور قطع تصمیم گرفت.

زویار همچنین بر لزوم استفاده از نیروهای دیگر از جمله استفاده از نیروی انسانی بسیج مردمی و استفاده از آن در شوراهای تصمیم گیری مناطق تاکید کرد و گفت: اهمیت حوزه نیروی انسانی کمتر از سایر توانمندی ها از جمله میدانی نیست. تدارک. اطلاعات در مورد کیفیت آرد، نان و … در بسیاری از موارد کمک کننده خواهد بود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید