غذای رژیمی کم کربوهیدرات – برای سلامتی شما مفید است؟

با تمام صحبت ها (و تبلیغات) در مورد غذاهای رژیمی کم کربوهیدرات، احتمالاً سعی می کنید بفهمید که کدام یک از بسیاری از محصولات، مکمل ها و دستور العمل های موجود برای شما بهترین است. اگر چنین است، مطمئناً در این تلاش تنها نیستید! افراد زیادی هستند که با تمام ادعاها و اطلاعاتی که می خوانند و می شنوند گیج می شوند. این ادعاها گاهی اوقات با یکدیگر در تضاد هستند و ممکن است در واقع به جای آسان کردن آن، زندگی شما را کمی دشوارتر کنند.

احتمالاً در مورد اینکه کدام یک از برنامه‌ها و ادعاهای محبوب رژیم غذایی کم کربوهیدرات واقعاً برای شما مناسب است، چند سؤال می‌پرسید (و این به شما کمک می‌کند). این به خودی خود چیز جدیدی نیست. در واقع، اگر چند سوال نپرسیدید که به شما کمک کند بفهمید کدام غذاها مناسب‌ترین نوع بدن و سبک زندگی شما هستند، احمق خواهید بود. ممکن است آن را ندانید، اما باید مطمئن شوید که انتخاب های غذایی خود را با ماهیت سبک زندگی خود متعادل می کنید.

به عنوان مثال، کسانی که دیابت دارند باید مراقب میزان کربوهیدرات (کربوهیدرات) خود باشند، زیرا کربوهیدرات ها به راحتی توسط بدن به قند تبدیل می شوند. کسانی که دیابت دارند باید با پزشک و متخصص تغذیه صحبت کنند که کدام رژیم کم کربوهیدرات برای آنها بهتر است. ممکن است غذاهای خاصی وجود داشته باشد که این افراد بهتر است از آنها اجتناب کنند. و غذاهای دیگری نیز وجود دارد که می توانید از آنها لذت ببرید.

بسیاری از افراد هستند که وقتی کلمات رژیم غذایی کم کربوهیدرات را می گویند، بدترین چیزها را فکر می کنند. چیزی که این افراد به آن توجه نمی کنند این واقعیت است که دانش ما در مورد بدن انسان و اینکه چه غذاهایی برای تغذیه و سوخت رسانی به آن بهتر عمل می کنند، در چند سال اخیر بسیار پیشرفت کرده است. همچنین در طی سال‌ها تغییرات بسیار خوبی در نحوه تهیه و بسته‌بندی غذا ایجاد شده است. درست است که سال ها پیش رژیم های کم کربوهیدرات بسیار ملایم و بی مزه بودند. برخی از مردم هنوز فکر می کنند که همه غذاهای رژیمی کم کربوهیدرات هنوز اینگونه هستند.

یک چیز وجود دارد که آنها به آن فکر نمی کنند. فقط به این دلیل که یک برچسب یا آیتم می گوید این یک غذای رژیمی کم کربوهیدرات است به این معنی نیست که بی مزه و کسل کننده است! بسیاری از غذاهای رژیمی کم کربوهیدرات وجود دارند که به اندازه چیزی که یک غذای “رژیمی” نیست، خوشمزه هستند. کربوهیدرات کم شما را بی مزه نمی کند! افزودن غذاهای کم کربوهیدرات به رژیم غذایی برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی شما فوایدی دارد. افراد زیادی بوده اند که با افزودن برخی از غذاهای کم کربوهیدرات به رژیم غذایی معمول خود توانسته اند اندکی وزن کم کنند.