عروج در ایالت سیزدهم در 20 سپتامبر 1401


به گزارش تجارت نیوز تورم ماه گذشته دو درصد کاهش داشت.

به گزارش ایبِنا، عدم استقراض از بانک مرکزی و مطالعه وجوه برای مدیریت ترازنامه، الزام دولت برای ایفای تعهداتی است که برای دولت گذشته ضروری است و مانع از کسب درآمد بانک ها و مطالعه پول می شود. افزایش صادرات نفت و فرآورده های غیرنفتی افزایش درآمدهای مالیاتی و بهبود روابط بانک مرکزی و دولت و بانک‌ها یکی از دلایل اصلی ارائه این هدیه برای نشان دادن آمار اقتصادی بهتر از افزایش پرداختی در پایان دوره یک ساله دولت است.

این کاهش 19 درصدی تورم در 11 ماه گذشته است

به گفته پیمان قربانی، قائم مقام بانک مرکزی، بر اساس اقدامات دولت، نرخ اسفند 1400. تورم به 29.5 درصد در ماه رسید و پس از آن به دلیل استقبال از صندوق ها و خروج سکه های 4200 تومانی که در مدت کوتاهی تورم ایجاد می کند، برای هر ماه افزایش قیمت داشته است.

این افزایش ماهانه که در اردیبهشت به 5.1 درصد و در ژوئن به 10.6 درصد رسید، در تیرماه به 4.3 درصد و در مرداد 2 درصد کاهش یافته است. دلیل اصلی این وضعیت کارهای انجام شده در ایالت سیزدهم است.

در پنج ماهه اول سال گذشته رشد پایه پولی و پولی بسیار بالا بوده است. اقدامات درستی در دولت سیزدهم انجام شد، به عنوان مثال رشد پایه پولی که در مرداد ماه سال گذشته 42.6 درصد بود، در پایان تیرماه امسال به 26.2 درصد کاهش یافته است.

تورم را با گرفتن مبلغ 4200 تومان برآورد کنید

در واقع افزایش 10 درصدی تورم ناشی از خروج 4200 تومانی پول است که تاثیری در کار این دولت ندارد، اما با توجه به تغییر تورم طراحی شده است، اثر تورم فقط در کوتاه مدت قابل توجه است. مدت، اصطلاح. با وجود اثرات خروج ارز 4200 تومانی در کوتاه مدت، تورم کشور یعنی افزایش قیمت کالاها و خدمات مصرفی در شهرستان ها، 59.3 درصد در شهریور ماه سال گذشته، به 40.1 کاهش یافته است. درصد در مرداد ماه امسال. . در آینده و در بلندمدت شاهد اثرات کاهشی گرفتن مبلغ 4200 تومان خواهیم بود که در بلندمدت نمایان خواهد شد.

همچنین به گفته رئیس جمهور در کنفرانس 16 شهریور 1401، افزایش شهریور 1400 تقریباً 60 درصد بوده است. دولت مطمئن شد که تورم بالا نرود. این بدان معناست که بدون افزایش پایه پولی پول ایجاد نمی کند و پول وام نمی گیرد. در مارس 1400 و آوریل 1401، تورم به حدی رسید که به 35 درصد کاهش یافت. در ماه جولای این افزایش به 4.4 درصد رسید و در ماه اوت این تغییر به 2 درصد کاهش یافت. این افزایش اکنون به 40.1 درصد رسیده است که 20 درصد کمتر از سپتامبر سال گذشته است.

روند تورم در 13 ایالت

به گفته صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی برای مصرف کنندگان تورم در حال حاضر، بیشتر افزایش فعلی به سمت عرضه است. با افزایش قیمت های جهانی، تورم جهانی افزایش یافت و باعث شد تورم آمریکا به رقم بی سابقه 9 درصد برسد و همچنین شاهد رشد تورم در اروپا بودیم و این تورم جهانی است. بیشتر اتفاقات ناشی از افزایش قیمت ها به دلیل همین افزایش شرایط در کشور ما هم رخ داده است. در نتیجه شاهد افزایش قیمت گندم، ذرت، دانه های روغنی و سایر کالاها بودیم. علاوه بر این، بخشی دیگر از افزایش قیمت مسکن به دلیل خروج 4200 تومانی است.

به عوامل موثر در کاهش افزایش تورم در روزهای اخیر؛ درخواست دولت بدون بدهی از بانک مرکزی و بررسی وجوه برای مدیریت ترازنامه، باید از دولت خواسته شود که محدودیت های لازم را در دولت قبل، جلوگیری از خلق پول و یادگیری پول بانک ها، افزایش نفت و افزایش صادرات غیرنفتی مزایای مالیاتی، تجدید رابطه بانک مرکزی و دولت با بانک ها و ایجاد ثبات و آرامشی که در ماه های اخیر در بازار مالی ایجاد شده است، همه اینها مرهون اقدامات و اقدامات بانک مرکزی و بانک مرکزی است. دولت و همکاری و حمایت مردم می توان تورم را در ایران شکست داد یا خیر؟