ظرفیت تولید صنایع خوزستان در گرو گسترش آموزش های مهارتی است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللعبدالجلیل بیت مشعل در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: 47 هزار و 416 ساعت آموزش مهارتی در قالب 150 فعالیت در 6 ماهه نخست سال جاری انجام شده است که این آموزش ها با هدف افزایش مهارت و مهارت نیروی کار انجام شده است. همچنین منابع انسانی متخصص را برای کسب و کارها فراهم می کند.

وی گفت: ارتقا و به روز رسانی مهارت های کارگران در بخش های صنعتی خوزستان بسیار حائز اهمیت است و در این راستا اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان آمادگی ایجاد دوره های آموزشی را دارد. کارگاه نزدیک وجود دارد

اداره کل مدیریت فنی و صنعتی خوزستان همچنین گفت: با همکاری و تعامل مدیران تجاری و نهادهای اقتصادی، اداره کل مدیریت فنی و صنعتی خوزستان می تواند این دوره ها را برگزار و انواع آموزش های مهارتی استاندارد مورد نیاز صنایع را در سطح استان ارائه دهد.

بیت مشعل با اشاره به اینکه خوزستان در دوره های آموزشی مختلف مربیان فنی و حرفه ای را به رسمیت شناخته است، گفت: کارکنان شاغل در بخش صنعت پس از آموزش فنی و حرفه ای به امتحانات نهایی می رسند و در صورت قبولی مدرک دیپلم می گیرند. گواهی مهارت های استاندارد

مدیر فنی و حرفه ای خوزستان یادآور شد: دوره های آموزشی مورد نیاز با توجه به نیاز بازار کار و همگام با فناوری های روز برگزار می شود.