صلح در اوکراین بدون مذاکره روسیه و آمریکا امکان پذیر نیست – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «ویکتور اورباننخست وزیر مجارستان در کنفرانس کنش سیاسی محافظه کاران (CPAC) در دالاس، تگزاس گفت که شنیدن در اوکراین بدون مذاکره بین روسیه و ایالات متحده غیرممکن است.

او روز پنجشنبه گفت: «از نظر من، این استراتژی رهبران جهان است [در مورد اوکراین] هر چه درگیری شدیدتر و طولانی تر باشد، احتمال صلح کمتر است. بدون گفتگو بین آمریکا و روسیه، هرگز صلح در اوکراین برقرار نخواهد شد.

نخست وزیر مجارستان گفت: تنها رهبران قوی می توانند صلح را تضمین کنند.

اوربان وی همچنین در این دیدار افزود: اکنون به دلیل بحران داخلی ناشی از اقدامات مردم جهان، آینده غرب در هاله ای از ابهام قرار دارد.

وی روز پنجشنبه در کنفرانس دالاس گفت: آینده غرب ب هیچ کس به طور قطع نمی داند و ما در غرب برای مدت طولانی با این مشکل مواجه نخواهیم شد.

نخست وزیر مجارستان ادامه داد: اکنون غرب در حال جنگ با خود است. ما قبلاً دیدیم که طبقه حاکم جهان چه آینده ای را برای سایر کشورها رقم خواهد زد. اما ما متفاوت فکر می کنیم. مردم دنیا می توانند به جهنم بروند، من به تگزاس آمده ام.

اوربانرهبر 58 ساله مجارستان که در سال های اخیر بارها در تمام محافل سیاسی ظاهر شده است، کراوات نارنجی و کمپین علیه روسیه دارد. اوربان او بارها گفته است که مخالف تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه است، اما در عمل به اجرای تحریم ها رای داد. اگرچه او به تحریم‌ها رای مثبت داد، اما از تشدید تحریم‌ها به‌ویژه در مورد محموله‌های انرژی و نفت و گاز از روسیه به اروپا کوتاهی کرد.