شکستن رکوردهای تاریخی – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، این ارز پس از دو سال سقف قبلی خود را جابجا کرد. قیمت ارز طرح جدید در روز پنجشنبه 1.1 درصد افزایش یافت و برای اولین بار به 16 میلیون و 600 هزار تومان رسید. رکورد قبلی سکه در 22 مهر 1399 و 15 میلیون و 460 هزار تومان بود. پس از رشد بالای قیمت در هفته، بازده هفتگی صندوق امامی 2 درصد خواهد بود.

به گزارش فردا اختیار، به نظر می رسد تولیدکننده بازار خروجی دلار را از نیمه اول کانال 35 هزار تومانی آزاد نمی کند، خریداران به بازار پول روی آورده اند. نرخ ارز در هفته گذشته تنها با 0.1 درصد رشد خارج شد. گروهی از تحلیلگران بازار مالی معتقدند بازارساز دلار را در نیمه اول کانال 35 هزار تومان بست.

ارائه قطعنامه علیه ایران در نشست روز پنجشنبه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و تشکیل کمیته حقیقت یاب برای بررسی وقایع جدید در کشور یادآور روند تایید جهانیان علیه ایران در دهه 80 است. و دهه 90 و صدور قطعنامه های فراوان علیه کشور که آغاز شدیدترین تحریم ها بود.

البته در عین حال امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه همچنان بر ادامه گفت وگو میان ایران و آمریکا تاکید دارد. باید دید آیا این موضوع از ادامه رشد قیمت ارز در روزهای آینده جلوگیری می کند یا فعالان بازار ریسک افکار جهانی را به طور کامل بهینه می کنند، ارز در روزهای آینده به سقف جدیدی صعود خواهد کرد.

بازگشت حباب پول به 2 میلیون تن

ثبات قیمت دلار و رشد قیمت سهام باعث افزایش حباب پول (طبق تعریف مرسوم) شده که به 12 درصد قیمت پول می رسد. حباب پول از سقف 2 میلیون و 600 هزار تومان (6/16 درصد ارزش پولی آن زمان) به یک میلیون و 300 هزار تومان (معادل 9/8 درصد ارزش پولی آن زمان) به نصف کاهش یافته است. اکنون به 2 میلیون تن نیز رسیده است.