شواهد دارچین برای سلامتی بر اساس 10 شواهد || 10 فواید دارچین بر اساس دارچین برای سلامتی


دارچین بر اساس شواهد علمی کاملاً 10 فایده دارد که بر اساس آنها می توان نتیجه گرفت که استفاده از آن می تواند برای سلامتی مفید و مثر باشد. دارچین یک ادویه بسیار خوشمزه است. خواص دارویی این گیاه هزاران سال است که ارزش گذاری شده است. امروزه علم مدرن آنچه را که مردم از دیرباز می دانستند تأیید کرده است. در این مقاله ، دارچین دارای 10 فایده برای سلامتی است که توسط تحقیقات علمی پشتیبانی می شود.

10 فایده دارچین: ماده ای با خواص دارویی

دارچین ادویه ای است که از برگهای داخلی درختان تهیه می شود و از نظر علمی به آن دارچین می گویند.این ماده در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته و به مصر باستان بر می گردد. این نادر و ارزشمند بود و هدیه پادشاهان محسوب می شد. امروزه دارچین ارزان است ، در هر سوپر مارکت موجود است و به عنوان عنصری در غذاها و دستور العمل های مختلف یافت می شود.

دارچین با بریدن ساقه درختان دارچین تهیه می شود. سپس پوست داخلی برداشته می شود و قطعات چوبی برداشته می شوند. وقتی خشک می شوند ، نوارهایی ایجاد می کنند که به آنها چوب دارچین می گویند. این چوب را می توان آسیاب کرد تا پودر دارچین درست شود. بو و طعم متمایز دارچین به دلیل قسمت روغنی آن است که دارچین زیادی دارد. دانشمندان معتقدند که این ترکیب مسئول تأثیرات قوی بر سلامت و متابولیسم دارچین است. دارچین یک ادویه محبوب است. اعتقاد بر این است که این میوه مسئول بیشتر فواید دارچین برای سلامتی است.

اکنون به صورت آنلاین با پزشک خود مشورت کنید

10 فایده دارچین: دارچین حاوی آنتی اکسیدان است

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد |  دکتر

آنتی اکسیدان ها بدن شما را از آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند. دارچین سرشار از آنتی اکسیدان های قوی مانند پلی فنول است. در مطالعه ای که فعالیت آنتی اکسیدانی 26 ادویه را مقایسه کرده بود ، دارچین به وضوح برنده بود و حتی از “غذاهای فوق العاده” مانند سیر و پونه کوهی پیشی گرفت. در واقع ، آنقدر قوی است که می توان از دارچین به عنوان یک نگهدارنده طبیعی غذا استفاده کرد.

دارچین دارای خواص ضد التهابی است

التهاب بسیار مهم است. این به بدن شما در مبارزه با عفونت ها و ترمیم آسیب بافتی کمک می کند. با این حال ، التهاب می تواند مزمن باشد و در برابر بافت های بدن شما مشکل ساز شود. دارچین می تواند در این زمینه مفید باشد. مطالعات نشان می دهد که این ادویه و آنتی اکسیدان های آن دارای خواص ضد التهابی قوی هستند.

کاهش خطر بیماری های قلبی

دارچین با کاهش خطر بیماری های قلبی ، شایع ترین علت مرگ زودرس در جهان ارتباط دارد. در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ، 1 گرم یا حدود نصف قاشق چایخوری دارچین در طول روز بر روی نشانگرهای خون تأثیر مفیدی دارد. سطح کلسترول تام ، کلسترول LDL “بد” و تری گلیسیرید را کاهش می دهد در حالی که کلسترول HDL “خوب” را حفظ می کند. به تازگی ، یک مطالعه مروری بزرگ به این نتیجه رسیده است که مصرف فقط 120 میلی گرم دارچین در روز می تواند این اثرات را داشته باشد. در این مطالعه ، دارچین همچنین سطح کلسترول HDL “خوب” را افزایش داد.

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که دارچین فشار خون را کاهش می دهد. همه این عوامل در کنار هم می توانند خطر بیماری های قلبی را تا حد زیادی کاهش دهند. دارچین می تواند برخی از عوامل خطر اصلی برای بیماری های قلبی ، از جمله کلسترول ، تری گلیسیرید و فشار خون بالا را بهبود بخشد.

سطح قند خون را کاهش می دهد و اثرات ضد دیابتی دارد

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد |  دکتر

دارچین به دلیل خواص کاهش قند خون شناخته شده است. دارچین علاوه بر اثرات مفید بر مقاومت به انسولین ، می تواند قند خون را از طریق بسیاری از مکانیسم های دیگر کاهش دهد. اول ، ثابت شده است که دارچین میزان گلوکز ورودی به خون را بعد از غذا کاهش می دهد. این کار با تداخل با آنزیم های مختلف گوارشی ، که کربوهیدرات ها را در دستگاه گوارش شما تجزیه می کند ، انجام می دهد. دوم ، ترکیب دارچین می تواند با تقلید از انسولین بر سلول ها تأثیر بگذارد.

این امر توانایی سلولهای شما در جذب گلوکز را بسیار بالا می برد ، حتی اگر از انسولین بسیار کندتر باشد. مطالعات متعدد بر روی انسان اثرات ضد دیابت دارچین را تایید کرده و نشان می دهد که روزه داری می تواند سطح قند خون را بین 10 تا 29 درصد کاهش دهد. دوز موثر معمولاً 1 تا 6 گرم یا 0.5 تا 2 قاشق چایخوری دارچین در روز است. برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی کاهش سطح قند خون ، 15 راه آسان برای کاهش طبیعی قند خون را بررسی کنید. نشان داده شده است که روزه دارچین سطح قند خون را کاهش می دهد و بین 1 تا 6 گرم یا 0.5 up افزایش اثر ضد دیابتی دارد. 2 قاشق غذاخوری در روز.

افزایش حساسیت به هورمون انسولین

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد |  دکتر

انسولین یکی از هورمون های اصلی است که متابولیسم و ​​مصرف انرژی را تنظیم می کند. همچنین انتقال قند خون از جریان خون به سلول های شما ضروری است. مشکل این است که اکثر مردم در برابر اثرات انسولین مقاوم هستند. به این می گویند مقاومت به انسولین. خبر خوب این است که دارچین می تواند مقاومت انسولین را به میزان چشمگیری کاهش دهد و به این هورمون مهم کمک کند تا راه خود را افزایش دهد. با افزایش حساسیت به انسولین ، دارچین می تواند سطح قند خون را کاهش دهد ، همانطور که در فصل بعدی مورد بحث قرار گرفت.

موثر بر بیماریهای عصبی

بیماریهای عصبی با کاهش تدریجی ساختار یا عملکرد سلولهای مغزی مشخص می شوند. آلزایمر و پارکینسون دو نوع رایج هستند.

به نظر می رسد دو ترکیب در دارچین از تجمع پروتئینی به نام تاو در مغز جلوگیری می کند ، که یکی از علائم اصلی بیماری آلزایمر است. در مطالعه ای روی موش های مبتلا به بیماری پارکینسون ، دارچین به محافظت از نورون ها ، عادی سازی سطح انتقال دهنده های عصبی و بهبود عملکرد حرکتی کمک کرد. این نتایج باید در انسان بیشتر مورد مطالعه قرار گیرد. در مطالعات مختلف روی حیوانات نشان داده شده است که دارچین می تواند شرایط مختلف بیماری آلزایمر و پارکینسون را بهبود بخشد. با این حال ، تحقیقات انسانی نادر است.

حفاظت از سرطان

سرطان یک بیماری جدی است که با رشد سلول های کنترل نشده مشخص می شود. دارچین به دلیل استفاده بالقوه از آن در پیشگیری و درمان سرطان به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. به طور کلی ، شواهد محدود به لوله های آزمایش و مطالعات روی حیوانات است و نشان می دهد که عصاره دارچین ممکن است در برابر سرطان محافظت کند. با کاهش رشد سلول های سرطانی و تشکیل عروق خونی در تومورها عمل می کند و باعث می شود سلول های سرطانی احساس سمی کنند و باعث مرگ سلول ها شوند.

مطالعات روی موشهای مبتلا به سرطان روده بزرگ نشان داده است که دارچین فعال کننده قوی آنزیم سم زدایی در روده بزرگ است و در برابر رشد سرطان محافظت می کند. این یافته ها با آزمایش بر روی لوله های آزمایش نشان داده شده است که دارچین پاسخ آنتی اکسیدانی محافظتی را در سلول های روده بزرگ انسان فعال می کند. آیا دارچین بر زندگی تأثیر می گذارد ، تنفس انسان باید در مطالعات کنترل شده تعیین شود.

با عفونت های باکتریایی و قارچی مبارزه کنید

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد |  دکتر

سینامالدئید ، یکی از اصلی ترین ترکیبات فعال دارچین ، می تواند به مبارزه با عفونت های مختلف کمک کند. روغن دارچین به طور موثر عفونت های قارچی دستگاه تنفسی را درمان می کند. این می تواند از رشد برخی از باکتری ها از جمله لیستریا و سالمونلا جلوگیری کند.

با این حال ، شواهد محدود است و ثابت نشده است که دارچین می تواند عفونت های دیگر نقاط بدن را کاهش دهد.

اثرات ضد میکروبی دارچین همچنین می تواند از پوسیدگی دندان جلوگیری کرده و بو را کاهش دهد.

10 فایده دارچین: مبارزه با HIV

HIV یک ویروس است که به آرامی سیستم ایمنی بدن شما را از بین می برد ، که در صورت عدم درمان در نهایت می تواند منجر به ایدز شود. دارچین استخراج شده از گونه های کاسیا به مبارزه با HIV-1 ، رایج ترین شکل ویروس HIV در انسان کمک می کند.

مطالعات آزمایشگاهی سلولهای آلوده به HIV نشان داده است که دارچین در بین 69 گیاه دارویی مورد مطالعه م effectiveثرترین درمان است. آزمایشات انسانی برای تأیید این اثرات مورد نیاز است.

آخرین کلمه

مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند به مبارزه با HIV-1 ، نوع اصلی ویروس HIV در انسان کمک کند. بهتر است از دارچین “واقعی” استفاده کنید. همه دارچین ها برابر نیستند. کاسیا حاوی مقادیر قابل توجهی از ترکیبی به نام کومارین است که تصور می شود در دوزهای بالا مضر است.

همه دارچین باید فواید سلامتی داشته باشند ، اما محتوای رفاقت می تواند در دوزهای زیاد مشکل ایجاد کند.

دارچین “واقعی” از این نظر بهتر است. مطالعات نشان می دهد که کومارین بسیار کمتر از کاسیا رایج است. متأسفانه بیشتر دارچین های موجود در سوپر مارکت ها ارزان ترین نوع کاسیا هستند.

در پایان روز ، دارچین یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین ادویه جات روی زمین است. این می تواند سطح قند خون را کاهش دهد. عوامل خطر بیماری های قلبی را کاهش دهید. فواید سلامتی متعدد دیگری نیز وجود دارد.

منبع: https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon#TOC_TITLE_HDR_1Source link

دیدگاهتان را بنویسید