شمارش معکوس – 5 مضرات چاقی که به طور اجتناب ناپذیری بر افراد چاق تأثیر می گذارد

چاقی یک مشکل بزرگ است که چندین میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد و در کشورهایی مانند ایالات متحده به طور پیوسته در حال افزایش است. این یک اپیدمی است و باید قبل از اینکه زندگی بسیاری از افراد آسیب دیده به نوبت تبدیل شود، مهار شود. چاقی مضرات متعددی دارد که از جدی تا بسیار ترسناک را شامل می شود. بیشتر مضرات چاقی در یکی از 5 نقطه ذکر شده در زیر است که می توان آن را 5 مضرات چاقی نامید.

5) دستیابی به اهداف دشوارتر یا غیرممکن است:

افراد چاق بسته به آنچه که می خواهند، زمان بسیار سخت تری برای رسیدن به موفقیت دارند. چاقی به اندازه کافی عامل بزرگی برای تضعیف یا رکود پیشرفت در کل بازی می کند. به عنوان مثال فرض کنید یک مرد چاق به نام آقای X می خواهد در یک رشته ورزشی مانند فوتبال (فوتبال) فعالیت کند. آقای X می خواهد در زمین بازی کند تا در یک تیم نقش داشته باشد و سعی کند در برخی بازی ها پیروز شود. مگر اینکه مهارت های او نسبت به سایر بازیکنان وزن معمولی در آن تیم یا تیم های رقیب بسیار برتر باشد و سرعت مسابقه را داشته باشد، به احتمال زیاد رویا هرگز به واقعیت تبدیل نخواهد شد زیرا اجباری است که شما در وضعیت مناسبی باشید. بسیاری از ورزش‌ها، چه بازی‌های معمولی یا رقابتی، او یا هرکسی را چاق نمی‌کند. تنها امید او این است که یا لاغر شود یا گروهی را بیابد که به افراد چاق رسیدگی کند.

4) مسائل اجتماعی:

یکی از معایب عمده چاقی این است که افراد چاق عموماً مورد تحقیر، تمسخر یا تحقیر بسیاری از افراد جامعه قرار می گیرند. آنها معمولاً سوژه “شوخی های چاق” کسانی هستند که به نظر می رسد فراموش کرده اند که آنها انسان هستند و انسان ها احساسات دارند. روابط برای یک فرد چاق که شریک زندگی او واقعاً آنها را مطلوب نمی داند و می خواهد از آن خارج شود، می تواند بسیار متزلزل باشد.

3) مسائل جنسی:

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که چاقی و ناتوانی جنسی ارتباط دارد. معمولاً افراد چاق هر دو جنس از عدم لذت، عملکرد یا میل جنسی رنج می برند. اگر در ابتدا فرد هرگز به رابطه جنسی اهمیت نداده است، این یکی از مضرات چاقی برای او نخواهد بود.

۲) احساس افسردگی:

افراد چاق افسردگی را آشکارا نشان می‌دهند، نشانه‌ای از آن را نشان می‌دهند یا آن را پنهان می‌کنند. در این مرحله آنها از مضرات فراوان چاقی که آنها را آزار می دهد بسیار آگاه هستند. آنها می دانند چگونه به نظر می رسند، آنها تعصبی را که باید تحمل کنند، می دانند که شرایط پزشکی جدی در ارتباط با وزن آنها وجود دارد، آنها می دانند که نمی توانند اهداف خاصی را به انجام برسانند یا مانع بالاتری برای پرش برای انجام این کار دارند. برای آنها بسیار خسته کننده و استرس زا است.

1) بدتر شدن سلامتی:

خطرات سلامتی مرتبط با چاقی بیشمار است و هر چه چاق تر باشید، این خطرات شدیدتر است. این خطرات سلامتی مرتبط با چاقی شامل دیابت نوع 2، فشار خون بالا، مشکلات بارداری، مشکلات تنفسی، مشکلات خواب، مشکلات قلبی، خطرات سکته مغزی، سطوح غیرطبیعی کلسترول، مشکلات حرکتی است، بدون ذکر خطر ابتلا به چندین نوع سرطان. ماهیت جدی این مسائل، بدتر شدن سلامتی را به یکی از معایب اصلی چاقی تبدیل می کند.