شرایط نوار بدن – دکتر وب سایت رسمی محمد صفریان


تجزیه و تحلیل ترکیب بدن

آزمایش ترکیب بدن یا آزمایش ترکیب بدن در تجزیه و تحلیل ترکیب بدن بسیار موثر است ، مانند درصد چربی ، آب ، ماهیچه ، استخوان ، نمک ، میزان کاهش وزن و کمبود وزن ، چاقی و اضافه وزن ، شاخص توده بدن (BMI) ، اندازه موضعی جذب چربی در اندام های بدن وجود دارد. دستگاه تاشو باد از طریق تکانه های الکتریکی عمل می کند ، در برابر جریان الکتریکی در بافت های بدن مقاومت می کند. با توجه به این مقاومت ، نسبت بافت های بدن تعیین و با مقادیر طبیعی تعریف شده برای دستگاه مقایسه می شود. این یک تصویر جامع از ترکیب بدن شما و جزئیاتی است که نیاز به توجه دارد.

تجزیه و تحلیل ترکیب بدن: (Tanita BC-418 Body Composition Analyzer) BC-418

دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن (تجزیه و تحلیل ترکیب بدن) دستگاهی است که برای تجزیه و تحلیل کامل ترکیب بدن استفاده می شود. این دستگاه یک ابزار ساده ، سریع و غیر تهاجمی برای اندازه گیری ترکیب بدن است. دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن Tanita 418-BC با استفاده از پالس های الکتریکی ، درصد و میزان چربی (FM) ، توده بدون چربی (FFM) ، ماهیچه و چربی به طور جداگانه چپ ، راست ، چپ ، راست پا و تنه ، محاسبه محتوای ایده آل ماهیچه و چربی و متابولیسم پایه (BMR).

این دستگاه برای اندازه گیری امپدانس بدن (مقاومت الکتریکی) جریان الکتریکی بسیار ضعیفی از خود ساطع می کند. بنابراین کاربران اصولاً باید از این دستگاه با پای برهنه استفاده کنند. علاوه بر این ، از آنجا که امپدانس با توجه به توزیع مایعات بدن متفاوت است ، رعایت نکات مهم قبل از آزمایش برای اطمینان از نتایج اندازه گیری ترکیب بدن مهم است. رعایت نکردن هر یک از نکات زیر ممکن است باعث انحراف جزئی در نتایج آزمایش شود:

• برای جلوگیری از خطاهای احتمالی در مقادیر اندازه گیری شده ، نباید قبل از اندازه گیری فعالیت بدنی زیادی انجام دهید و اگر مشغول فعالیت هستید باید استراحت کافی داشته باشید. زیرا ورزش سنگین می تواند به طور موقت بر ترکیب بدن تأثیر بگذارد.
• به منظور به دست آوردن نتایج دقیق در زمان های مختلف اندازه گیری ، اندازه گیری ها باید همیشه در شرایط یکسانی باشند (برای مثال قبل از رفتن به توالت و تست) ، زیرا تغییرات آب بدن و دمای بدن می تواند تأثیر بسزایی در اندازه گیری داشته باشد. به

بلافاصله بعد از حمام یا سونا آزمایش نکنید ، زیرا تعریق ترکیب بدن را تغییر می دهد.

• زنان باید از آزمایش در دوران قاعدگی خودداری کنند ، زیرا احتباس مایعات در بدن آنها منجر به نتایج اشتباه می شود.
همچنین ، از تمیز بودن پاهای خود اطمینان حاصل کنید ، زیرا خاک یا کثیفی می تواند مانعی برای جریانهای سبک عمل کند.
• قبل از غذا تجزیه و تحلیل ترکیب بدن را انجام دهید. 2 ساعت قبل از آزمایش نباید چیزی بخورید ، زیرا مصرف زیاد غذا / مایعات ممکن است باعث گزارش نادرست دستگاه شود.
• هنگام اندازه گیری ترکیب بدن ، فرستنده مانند تلفن همراه را همراه خود نبرید ، زیرا ممکن است بر عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید