ساکنان آستین نگران هستند که نقل مکان به تسلا تگزاس بتواند آنها را مجبور به ترک خانه های خود کند


آستین به “عجیب نگه داشتن آن” افتخار می کند ، اما موفقیت شهر در جذب شرکت های بزرگی مانند تسلا به برخی از ساکنان در مورد ارزش فرهنگ منحصر به فرد آنها هشدار می دهد.

ایلان ماسک ، مدیرعامل تسلا روز پنجشنبه گفت که سازنده خودروهای برقی مقر خود را از پالو آلتو ، کالیفرنیا به آستین ، تگزاس منتقل می کند.

در حال حاضر ، شرکت های بزرگ فناوری ، از جمله گوگل و اوراکل ، در حال ساخت پردیس های جدید در داخل و اطراف شهر هستند ، به طوری که قیمت خانه ها در مترو آستین در سال های اخیر به شدت افزایش یافته است.

تریش وب ، 47 ساله ، ساکن ساوت آستین ، می گوید: “من واقعاً از همه مشاغلی که ایجاد می کند خوشحالم ، اما خانواده من در حال حاضر توان خرید خانه را ندارند و فقط به دلیل تسلا بدتر می شود.” جمعه هنگام مرخصی از کار خود به عنوان دستیار اداری در بیمارستان.

به گفته کارگزاری املاک و مستغلات Redfin ، متوسط ​​قیمت خانه آستین در دو سال گذشته نزدیک به 40 درصد افزایش یافته است ، به طوری که متوسط ​​قیمت مسکن در ماه سپتامبر در حدود 54 549،000 بوده است.

کارخانه تسلا در آستین
بسیاری از تگزاسی ها می گویند از مشاغل جدیدی که تسلا به ارمغان می آورد سپاسگزارند – به لطف جابجایی دفتر مرکزی تسلا و کارخانه – که در اینجا مشاهده شده است – اما آنها نگران هزینه مسکن هستند.
رویترز

گزارش های مکرر از خریداران خارج از ایالت ، به ویژه در کالیفرنیا ، خرید خانه با دو برابر قیمت درخواست شده ، بسیاری از اهالی آستینیت را ناامید کرده است. بر اساس ارقام ردفین ، در تابستان ، تقریباً سه خانه از هر چهار خانه فروخته شده در شهر از قیمت درخواست شده بالاتر رفت.

حتی قبل از اعلام جابجایی ماسک ، سازنده خودروهای برقی قصد داشت حدود 10 هزار کارگر را به کارخانه جدیدی در مرکز شهر بیاورد. مشخص نیست که چه تعداد از کارکنان شرکت از تسلا کالیفرنیا مهاجرت کرده یا در تگزاس مشغول به کار می شوند.

“رید چوری” 26 ساله که چندین سال پیش از هوستون به آستین نقل مکان کرده و به عنوان فروشنده کار می کند ، می گوید: “همه این کالیفرنیایی هایی که به اینجا می آیند فرهنگ را نیز تغییر می دهند و من نگران هستم که خیلی زیاد شود.”

لوگوی تسلا
شهردار آستین می گوید فرهنگ تسلا در شهر پایتخت به خوبی متناسب است.
توسط خبرگزاری فرانسه گتی ایماژ

شعار غیر رسمی شهر – “اوستین را عجیب نگهدار” – باعث ایجاد یک صحنه فرهنگی عجیب و غریب و بوهمی شد که جشنواره های موسیقی محلی مانند آستین سیتی لیمیت و جنوب غربی را به جاذبه های ملی تبدیل کرد.

رایان بیکر ، 32 ساله ، که در رستورانی در شرق آستین کار می کند ، می گوید: “وقتی آستین بزرگتر و بزرگتر می شود ، نگهداری از آن سخت تر می شود.”

استیو آدلر ، شهردار آستین از تصمیم تسلا استقبال کرد و گفت که این شرکت با نوآوری قوی آستین ، فرهنگ کارآفرینانه و محیط زیست سازگار است. دفتر وی به سوالات مربوط به مقرون به صرفه بودن مسکن پاسخ نداد.

انتظار می رود رشد سریع آستین مشکلات ازدحام شهر را تشدید کند ، به طوری که از هر چهار ساکن سه نفر تنها با ماشین خود به محل کار می روند.

دفتر مسکن اجتماعات رابرتز در آستین
توسعه دهندگان املاک و مستغلات رابرتز کامنزیت ، قطعاتی را برای خانه هایی در آستین خریداری کرده است.
رویترز

در حالی که آستین برای بهبود شبکه حمل و نقل عمومی کار می کند ، کارخانه تسلا در صحرای گذار قرار دارد.

راب اسپیلر ، مدیر حمل و نقل آستین گفت ، این شهر می تواند گزینه های انتقال در کارخانه را ارزیابی کند ، اما اکثر کارگران تسلا انتظار دارند که به این کارخانه نقل مکان کنند. آستین امیدوار است افزایش مسکن ، فروشگاه ها و کلینیک های پزشکی باعث جذب کارگران برای نزدیک ماندن در کارخانه شود.

انجمن های روبرتز ، توسعه دهنده خانه های تولیدی مقرون به صرفه ، امیدوار است از این مزایا بهره مند شود. این شرکت زمین های بزرگی را از کارخانه تسلا در چند دقیقه خریداری کرد و خانه ها را به قیمت حدود 80 هزار دلار فروخت.

کارگران کارخانه تسلا به طور متوسط ​​سالیانه 47000 دلار حقوق دریافت می کنند که از طرف اداره بهداشت و خدمات انسانی شهرستان تراویس کم است.

براندون لانگ ، مدیر فروش انجمن های روبرتز در سایت محلی Oak Ranch ، می گوید: “همه این کارگران می خواهند در مکانی خوب ، تمیز و مقرون به صرفه با خانواده های خود زندگی کنند.”Source link

دیدگاهتان را بنویسید