ساخت اولین شهر دانشگاهی واقعیت مجازی در کشور


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارسزندگی در دنیایی متفاوت رویایی است که به حقیقت پیوسته است. همانطور که بیست سال پیش دستاوردهای فناوری های امروزی غیرقابل تصور بود، اکنون درک متاورژن دشوار است. اگرچه اکثر ما پس از دیدن کارتون ها و فیلم های علمی تخیلی چنین تصویری را در ذهن خود ایجاد کرده ایم. با این حال، زندگی در فراجهان نیازمند اطلاعاتی در مورد آن است.

متاورس مفهومی گسترده است. اما به آن دنیای مجازی و دنیای سه بعدی می گویند که افراد مختلف می توانند از طریق اینترنت با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و با یکدیگر تعامل داشته باشند. متاورس همچنین می تواند به دنیاهایی که توسط واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ایجاد شده اند ارجاع دهد. در واقع، حتی در دنیای مجازی نیز کاربر می تواند تصویر خود را ایجاد کند و کارهای مختلفی را انجام دهد.

این یک دنیای مجازی است که در آن کاربران می توانند هر کاری که می خواهند انجام دهند. از برخی جهات می توان گفت که توسعه کل متاورس کار ما را در بسیاری از زمینه ها و همچنین بسیاری از زندگی روزمره ما مانند جلسات مجازی و جلسات کاری، آموزش مجازی، کسب درآمد از بازی، آنلاین آسان تر می کند. خرید، گردشگری و مسافرت، کنسرت و انتقال جشن ها، تفریحات، آداب و رسوم و سنت های دنیا به دنیای مجازی.

در همین حال، شرکت گوشی های هوشمند Arman Hamare تلاش کرده است تا به این فناوری بپردازد و اولین دانشگاه واقعیت مجازی شهر را ایجاد کند. در کامنت های زیر با محمدحسین داورپور از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد سمنان و رئیس هیات مدیره و مدیر فنی این شرکت صحبت می کنیم.

محمدحسین داورپور ابتدا درباره آغاز فعالیت این شرکت گفت: کارگروه ما در حوزه متاورس و واقعیت مجازی از سال 1377 شروع به کار کرد. در این زمینه توانستیم اولین دانشگاه واقعیت مجازی ایران را با نام کارستان با طیف گسترده ای از واقعیت مجازی و برنامه های کامپیوتری بسازیم. کارستان، اولین برنامه آموزش فناوری ایران متشکل از کارگاه های آموزشی در مقیاس کوچک مانند آزمایشگاه های مختلف، کارگاه های متعدد و همچنین پروژه های کوچک مرتبط با پروژه های عملی در نمایشگاه عصرا معرفی و رونمایی شد.امید با استقبال مهمانان مواجه شد.

وی در ادامه با نحوه مدیریت این فضا ادامه داد: به عنوان مثال برای تعویض کفپوش های عاج، کارگاهی ایجاد شده است که کاربر می تواند با مراجعه به آنجا و پوشاندن آن، نحوه تعویض طبقه را یاد بگیرد.هدست و عینک واقعیت مجازی و عملکرد. با عمل ما در حال حاضر در حال مذاکره با شرکت ها و سازمان های مختلف از جمله مدیریت حرفه ای فناوری هستیم تا بتوانیم در زمینه های کارگاهی و آزمایشگاهی و همچنین ساخت و تولید با آنها همکاری کنیم و میزبان بخشی از آموزش کارآموزی آنها در متاورس باشیم. در نتیجه این کار، هزینه ساخت کارگاه ها و آزمایشگاه ها به طور قابل توجهی کاهش می یابد. همچنین یک سری آزمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی را برای مدارس ابتدایی در نظر گرفتیم که ممکن است تاثیر بسزایی در کیفیت آموزش و مهارت در این سطح داشته باشد.

داورپور یادآور شد: در زمینه سایر کاربردهای واقعیت مجازی از جمله گردشگری نیز کارهایی انجام داده ایم. به عنوان مثال بخشی از تهران و سمنان باستان را در این محیط ایجاد کرده ایم که کاربران می توانند با گشت و گذار مجازی خود در این محیط و تعامل با محیط با مشاهده و استفاده از اجزای مختلف آن، از اماکن باستانی و تاریخی شهر دیدن کنند. ابزار واقعیت، در زمان دیگری تجربه کنید و در آن ریسک داشته باشید.

وی افزود: یکی دیگر از کارهای ما در واقعیت مجازی ساخت بناهای فرهنگی، نمایشگاه ها و فروشگاه های مختلف است. نمایشگرها و ساختمان‌های Metaverse مکان مناسبی برای نمایش و نمایش محصولات و عناصر قابل نمایش هستند و همچنین مکان مناسبی برای جذب تبلیغات و اطلاعیه‌های محصول هستند زیرا ما می‌توانیم بیشتر سفرها را از میخانه با هزینه کم انجام دهیم. در حال حاضر نمایشگاهی در کارستان دایر است که در آن غرفه هایی برای خرید و فروش محصولات وجود دارد و به عنوان یک فروشگاه اینترنتی برای نسل ها، بازدیدکنندگان این فرصت را خواهند داشت تا محصولات را در محیط متاورس خریداری کنند.

در مورد سایر محصولات، آرمان همراه، مدیر فنی شرکت نوشتن هوشمند گفت: نوع جدیدی از نرم افزار ضبط را نیز در گروه دیگری از این شرکت به نام نرم افزار ضبط گوشی های هوشمند نوتوپیا راه اندازی کردیم که همراه با کامپیوتر تلفن همراه وارد شد.
این نرم افزار می تواند با صفحات کتاب های هوشمند ارتباط برقرار کند و با استفاده از الگوریتم های هوشمند، ضمن اسکن خودکار صفحه، هر بخشی از اطلاعات موجود در این زمان را استخراج کند تا بتوانید رایانه همراه را بر روی هر Pick حذف کنید. صفحه از دفترچه، اطلاعات آن از جمله تاریخ، ماه و منطقه موضوعی هر صفحه از مقاله، و در صورت گروه بندی، امکان جستجو و استفاده در هر زمان را خواهد داشت، حتی اگر تمایلی برای اقامت وجود نداشته باشد. دفترچه یادداشت علاوه بر این، می توانید انواع مختلفی از تبلیغات مانند صدا یا تصویر را به محتوای هر صفحه اضافه کنید.

یکی دیگر از محصولات این شرکت تبلت های نماگو است که با قرار دادن گوشی در مقابل یک برد مجزا که به صورت فضایی برای پخش ویدیو یا موسیقی روی آن برداشته می شود.

مدیر فنی این شرکت از گسترش بیشتر این خدمات به ویژه برای توسعه نرم افزارهای تقویت کننده واقعیت مجازی و محیط های متاورس این شرکت در آینده خبر داد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید