زیان 55 هزار میلیاردی خودروسازان / افزایش نیرو در قیمت تمام شده لوازم خانگی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و بین المللیبه گزارش خبرنگار مهر، ذخایر تعیین‌شده خودرو تا ۷ تیرماه فرصت پس‌اندازی دارند که منجر به فروش خودرو از ابتدای عرضه، زیان ۵۵ هزار میلیارد تومانی خودرو و سایپا ایران و افزایش رسمی قیمت لوازم خانگی می‌شود. اصلی ترین ها اخبار این هفته و بازاریابی.

ذخیره خودروها تا 26 جولای برای واریز وجوه برنامه ریزی شده است

امید قالیباف، سخنگوی این وزارتخانه ساکت باش وی گفت: ذخایر تعیین شده خودرو تا 5 تیرماه فرصت واریز دارند، خودرو برای آنها رزرو شده است، نگران نباشید.

گفتنی است، نزدیک به 66 هزار نفر برای ذخیره نامزد شده اند، پیامی برای آنها ارسال شده و یا در حال ارسال هستند تا پس از دریافت اطلاعات، به پارکینگ برنده تکمیل شده مراجعه کنند.

فروش بیشتر خودرو

در ماه می 1401 بیش از 76000 خودرو توسط خودروسازان ساخته شد، فروخته شد و بیش از 83000 خودرو فروخته شد که نشان می دهد فروش از زمان تولید افزایش یافته است. (اطلاعات بیشتر)

ایران خودرو و سایپا 55 هزار میلیارد تن زیان دریافت کرده اند

دفتر مطالعات اقتصادی پژوهشکده معارف اسلامی در گزارش آسیب شناسی وضعیت مالی شرکت های ایرانی خودرو و سایپا و ارائه درخواست های اصلاحی مدعی شد که تعداد کل فوتی های این دو شرکت به دلیل از دست دادن یک دهه گذشته. . این عملیات طبق آخرین اطلاعات مالی بررسی شده (منتهی به 31/6/1400) بالغ بر 55 تریلیون دلار می باشد. (تفسیر)

قانون اساسي نامه واردات خودرو در صف ورود به کابینه است

فاطمی امین وزیر ساکت باش وی در خصوص واردات خودرو نیز گفت: ضوابط واردات 10 ردیفی است که در هیئت دولت مطرح شد. لیستی که به کمیسیون اقتصادی بازگردانده شده و در حال حاضر در هیئت دولت در حال بررسی است، ابهام دارد.

گفتنی است پس از وضع قوانین، دو تا سه ماه دیگر واردات انجام خواهد شد. ما سعی می کنیم از چنین ترافیکی خلاص شویم تیبا و برای اینکه سمند از خط تولید خارج بشه باید یه ماشین اقتصادی زیر 10 هزار دلار بیاریم چینی هم نیست از اروپا هم میاریم. در مورد این موضوع صحبت هایی شده است.

با تمرکز بر بازار تنباکو، سرکوب کالاهای خرده فروشی و تقلبی را آغاز کنید

محمدمهدی برادران، معاون کل صنایع ساکت باش وی گفت: مرحله سوم مبارزه با محصولات سمی را با محوریت محصولات مرتبط با دخانیات آغاز کردیم؛ همانطور که در دو مرحله قبل انجام دادیم و اخیراً در حوزه خودرو و لوازم خانگی با تولیدکنندگان همکاری خواهیم کرد. ، توزیع کنندگان و خرده فروشان محصولات دخانی برای جلوگیری از کالاهای تجاری، خطرناک و تقلبی.

اختصاص 5 میلیارد وام بدون وثیقه برای تاسیسات تولیدی

محمدصادق محمددیاری، قائم مقام صندوق سرمایه گذاری در صنایع کوچک گفت: بخش های بدهکار باید پنج میلیارد تومان برای دسترسی تامین کنند. وایق منابع ندارند

تورم قدرتمند قیمت لوازم خانگی

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش 15 درصدی قیمت تلویزیون و 10 درصد افزایش قیمت برای یخچال، فریزر و ماشین لباسشویی خبر داد. شستن ظروف وی گفت: نرخ های جدید از اول جولای اعمال می شود.

همکاری ایران و روسیه در صنعت ماشین آلات

در جریان سفر علیرضا پیمان پاک، مدیرعامل سازمان توسعه تجارت ایران، قراردادهای امضا شده و عضویت ایران در اتحادیه اوراسیا تجلیل شد. (تفسیر)

در همین بازدید سفیر رئیس جمهور روسیه در دیدار با رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد که شرکت ماشین سازی روسیه آماده همکاری با ایران است.