زندگی در دوران پس از کرونا با استرس/افزایش اضطراب و افسردگی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرنگار مهر، همه افراد برای بهتر زیستن و سازگاری با محیط و جامعه به سلامت روان نیاز دارند و اصول سلامت روان به مردم و جامعه کمک می کند تا مسیر سلامت روان و احساس آرامش و معنویت درونی داشته باشند. به خود و دیگران هدیه بدهید.

در طول بیماری اپیدمی کرونا به دلایل زیادی از جمله محدودیت ها، قرنطینه ها، محدودیت ها، بلاتکلیفی، انتظار شدت ویروس، گستردگی اطلاعات در فضاهای مجازی، کاهش روابط و روابط شخصی، بروز مشکلات کاری و مالی، تعطیلی کسب و کار، تعطیلی دانشگاه ها و مدارس، فشار روانی زیادی بر جامعه تحمیل شد.

این پدیده همه جنبه های زندگی اعم از سبک زندگی، فرهنگ، سنت ها، روابط، روابط خانوادگی و فردی، نیازها، علایق و شرایط را تحت تاثیر قرار داده است. بیماران، مرده اپیدمی کرونا، کارکنان درمان، افرادی که بهبود یافته اند و غیره به عنوان گروه های در معرض خطر، درصد زیادی از افراد جامعه را تشکیل می دهند.

لیلا رزاقیان جهرمی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در واکنش به افزایش بیماری‌های روانی در دوران کرونا، گفت: به دلیل آمار بالای بیماری‌های روانی. ذهنی در زمان کرونا نیاز به پروژه مقدار کمی و مقررات دولتی و همکاری حرفه ای در این زمینه بهتر از همیشه خواهد بود.

وی با بیان اینکه در ایران نیز مانند همه جای دنیا در سال‌های اخیر و شیوع کرونا، مشکلات ناگهانی و غم‌انگیز در راس شیوع بیماری‌ها قرار دارد، گفت: ذهنی وی افزود: برای کمک به مردم جامعه و کاهش مشکلات ذهنی ما نیازمند حمایت و همکاری دستگاه های دولتی هستیم و برای اینکه بتوانیم خدمات سلامت روان ارائه کنیم باید به عموم مردم مفهوم سلامت روان را در شبکه های سلامت آموزش دهیم، سپس افراد غربالگری شوند و از کسانی که به خدمات سلامت نیاز دارند حمایت شود. .

رئیس کارگروه سلامت روان و پیوست دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر لزوم اجرای قانون سلامت روان تاکید کرد و گفت: حدود 15 سال پیش قانون سلامت روان نوشته شد تا به مجلس و دولت ارائه شود. . به عنوان لایحه سلامت روان برای تصویب نهایی. پس از تصویب این قانون برای نهادهای مختلف از جمله دانشگاه های پزشکی، آموزش و پرورش، مدیریت پروژه و بودجه، صدا و سیما، نظام سلامت، مدیریت ورزش و جوانان، بیمه ها ضروری است. سقوط و سایر سازمان ها برای اجرایی شدن این قانون با یکدیگر همکاری کنند.

به گفته رزاقیان جهرمی، لازم است سازمان صدا و سیما برنامه های بهداشتی را در منطقه منتشر کند. ذهنی پرداخت کنید و از این توانایی برای توضیح موضوع سلامت روان استفاده کنید. همچنین آموزش و پرورش باید با همکاری متخصصان این حوزه دستورالعمل های استانداردی را برای پیشگیری از مشکلات روانی و عوامل خطر مرتبط با بروز بیماری ها تدوین کند. ذهنی و شناسایی اعتیاد در بین دانش‌آموزان بیش از پیش با اجرای برنامه‌های آموزشی بهداشت روان و اطلاع‌رسانی به معلمان از این برنامه برای ترویج زندگی سالم و درخواست زنجیره‌ای از آنها برای انتقال درس‌های آموخته شده با دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که در سال اول بحران کرونا، افسردگی و اضطراب در جوامع 25 درصد افزایش یافته است. پیش بینی می شود که بار اختلالات روانی تا سال 2023 به 15 درصد افزایش یابد.

طبق بررسی ملی سلامت روان ایران، در سال‌های قبل از کرونا، ۲۳.۶ درصد از افراد ۱۵ تا ۶۴ ساله یک یا چند بیماری روانی داشتند. بر اساس نظر رسمی سازمان جهانی بهداشت در سال جاری، کرونا 10.7 درصد بیماری‌های روانی را در بین مردم جهان افزایش داده است و برآورد می‌شود که 34.3 درصد افراد، یعنی از هر 4 نفر یک نفر، نیاز فردی، روانی دارند. و ذهنی دنبال کرد.

گذشته از همه اینها گرفتن در سال 2019، تخمین زده می شود که از هر 8 نفر در جهان 1 نفر با یک بیماری روانی زندگی می کند.

همه گرفتن کووید-19 یک بحران جهانی بهداشت روان در نظر گرفته می شود که باعث استرس کوتاه مدت و بلند مدت می شود و سلامت روان میلیون ها نفر را تحت تاثیر قرار می دهد.

برآوردها حاکی از افزایش 25 درصدی اضطراب و افسردگی در سال اول اپیدمی جهانی کرونا است. اگرچه خدمات بهداشت روان به طور فزاینده ای پیچیده شده است، گزینه های درمانی برای روش های بهداشت روان افزایش یافته است.

این در حالی است که مطالعات و تحقیقات نشان می دهد که پس از آزاد شدن پول بیماری اپیدمی کووید 19، آسیب ها و مشکلات اجتماعی ذهنی این بار قوی تر خواهد بود. بنابراین لازم است اقداماتی در جهت ارتقای سطح سلامت روان جامعه انجام شود.

انجام تحقیقات کاربردی، پایه و کیفی باید به عنوان یک منافع ملی در دستور کار دانشگاه ها و ستاد ملی کرونا قرار گیرد.

پرونده غربالگری سلامت روان و سلامت روان در سطح گروه ها، کارکنان دولت، نظامی و انتظامی، دانش آموزان، والدین و کارآموزان و شهروندان برنامه مقدار کمی اجرا خواهد شد.

آموزش سلامت روان به مردم از طریق آگاه سازی مردم در مورد علائم، بیماری های روانی و مشکلات روانی – اجتماعی کرونا

آموزش کارکنان، معلمان، دانش آموزان، دانش آموزان، شهروندان بر اساس دانش مورد نیاز برای ارتقای سلامت روان.

آموزش مهارت های زندگی مانند زندگی سالم، مدیریت استرس، کنترل خشم، حل مسئله، مهارت های ارتباطی و اجتماعی، فرزندپروری، فرهنگ سازی و مدیریت.

توانمندسازی زوج ها و خانواده ها برای تاب آوری آن را بیاورید با توجه به فشار روانی ناشی از کرونا، باید بر اساس آموزه های دینی و اسلامی اعمال شود.

مکمل های بهداشت روان و اقدامات بهداشتی باید توسعه داده شود و در دسترس همگان قرار گیرد.

ارائه خدمات روانشناختی و مشاوره به خانواده ها، مدارس، کارکنان و سایر افراد مرتبط.

پشتیبانی و برنامه ریزی برنامه های روانشناسی مدرسه، روانشناسان خانواده و برنامه های دادگاه.

خطوط تلفن، مداخله در بحران از طریق تلفن و مشاوره و راهنمایی آنلاین باید در بحران فعلی ایجاد و حل شود.