رژیم لاغری صورت – رژیم کاهش وزن


رژیم لاغری صورت

چهره افراد همیشه بسیار مهم بوده است ، زیرا با ظاهر صورت ، حتی اگر اندام ها قابل مشاهده نباشند ، همه می توانند وضعیت کلی بدن شما را تا حدی درک کنند. به عنوان مثال ، اگر چهره ای خشن و گرد دارید ، انتظار می رود که بدن قوی داشته باشید ، یا اگر صورت شما خیلی چاق است ، همچنین به دلیل شرایط جسمانی آن فرد ، اضافه وزن و چاقی دارید ، یا در صورت مشاهده در صورت استخوانی ، ممکن است فکر کنید بدن انسان متناسب یا لاغر است ، بنابراین نمی توان اهمیت این قسمت از بدن را نادیده گرفت.

رژیم لاغری صورت

امروزه که معیارهای زیادی برای جذابیت و زیبایی تعریف شده است ، کاهش وزن و چهره استخوانی برای فرد زیبایی و جذابیت است. شاید کم و بیش با این مشکل برخورد کرده باشید.

در این مقاله ، من به علل چاقی صورت و نحوه از بین بردن آن با رژیم های مختلف کاهش وزن می پردازم تا برخی نگرانی ها در مورد جذابیت و زیبایی عزیزان شما برطرف شود. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چاقی یا تورم صورت می تواند دلایل زیادی داشته باشد. شما باید منبع مشکل خود را برای درمان پیدا کنید.

این مشکل می تواند ناشی از عوارض جانبی مصرف برخی داروها باشد ، به عنوان مثال گلوتن یکی از این عوامل حساسیت زا است که باعث چاقی صورت می شود. یا گاهی اوقات صورت شما به دلیل مشکلات ژنتیکی یا ارثی ، مانند هورمون قبل از یائسگی ، که اغلب در زنان مسن رخ می دهد ، چاق می شود.

گاهی اوقات اضافه وزن دارید و صورت شما نسبت به بدن چاق تر به نظر می رسد ، یا گاهی پیش می آید که پس از لاغری موضعی اندام ها ، صورت شما یکسان می ماند یا به دلیل رژیم های مختلف از بدن خود فقیرتر می شوید. البته گاهی اوقات به همان نسبت وزن خود را کاهش ندهید ، اما با چین و چروک و افتادگی پوست و افتادگی گونه ها.

در برخی افراد ، استخوان بندی صورت باعث شکل گرد و چاق می شود.

اما در نهایت برای غلبه بر این مشکل چه باید بکنید؟ همانطور که گفته شد ، ابتدا منبع این عارضه را مشخص کنید و اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید ، با اطلاع از سابقه ، رژیم غذایی و برنامه دارویی خود به پزشک مراجعه کنید و دستورات لازم را از متخصص دریافت کنید. در اینجا چند روش موثر برای کاهش وزن آورده شده است.

چندین روش برای کاهش وزن وجود دارد ، برای مثال: تغییر عادات غذایی ، استراحت کافی ، ورزش ، ماساژ صورت ، تمرینات صورت ، جراحی یا استفاده از داروهای خانگی برای استفاده در فضای باز.

اکنون به بررسی دقیق تر استراتژی های ارائه شده می پردازم.

– برنامه غذایی سالم: یکی از عوامل اصلی چاقی صورت ، عادات غذایی نامناسب است که متأسفانه در خانواده های ایرانی بیشتر مشهود است. این عادات بد آنقدر م effectiveثر است که حتی اگر زیاد ورزش کنید ، باز هم از تورم ناشی از تغذیه نامناسب کاملاً در امان نخواهید بود ، بنابراین سعی کنید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. با تشکر از این ، شما همچنین از جوش ها و آسیب های پوستی در امان خواهید بود و یک اثر اولیه را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید تفاوت پوست صورت و رژیم غذایی سالم و ناسالم را مقایسه کنید و آن را کاملاً درک کنید ، پوست افراد کره جنوبی یا چین را با مردم کشور ما یا عربستان مقایسه کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند حداکثر استفاده را از رژیم غذایی خود ببرید.

  • غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی حذف کنید.
  • استفاده از غذاهای تازه ، میوه ها و سبزیجات را به حداکثر برسانید.
  • از غذاهایی که باعث التهاب می شوند ، مانند سویا ، ذرت ، گلوتن و محصولات لبنی خودداری کنید.
  • سعی کنید از غذاهای ضد التهابی مانند زنجبیل ، زردچوبه ، کدو ، نارگیل ، لیمو و چغندر استفاده کنید.
  • هرگز پرخوری نکنید و هر زمان که احساس سیری کردید دست از خوردن بردارید.
  • با کاهش میزان چربی سوزی در بدن با افزایش سن ، سعی کنید غذاهایی بخورید که زیبایی و درخشندگی پوست شما را بازگرداند.

– نوشیدن مقدار زیادی آب: خطاهای بینایی در صورت معمولاً در نتیجه بیماری یا آسیب و سموم در سایر نقاط بدن ایجاد می شود. به عنوان مثال ، اگر کبد چرب دارید ، صورت شما بیش از حد متورم می شود.

همانطور که می دانید قسمت بزرگی از بدن ما از آب تشکیل شده است و یکی از راه های سم زدایی بدن نوشیدن آب زیاد است (البته همیشه سعی کنید آب جوش ولرم بنوشید) ، نوشیدن آب در حین ورزش نیز فوایدی دارد. ، مانند اینکه شما را دچار سردرد نکند و در بهترین شرایط بمانید. علاوه بر این ، به هیدراته ماندن کمک می کند ، یعنی آب کافی به بدن می رساند ، اشتها را کنترل می کند و نفخ را از بین می برد. در نتیجه ، پوست شما عالی به نظر می رسد و بی جهت متورم نمی شود. هنگام ورزش ، همیشه سعی کنید یک بطری آب مخلوط با کمی آب لیمو به همراه داشته باشید.

– کاهش مصرف شکر و نمک: یکی از شایع ترین علل چاقی صورت و بدن ، احتباس آب در زیر پوست است که یکی از مهمترین دلایل مصرف زیاد قند و نمک است. 1500 میلی گرم در روز و قند را به 20 گرم در روز کاهش دهید – خواب کافی و زود هنگام: همه ما تجربه کرده ایم که صورت ما صبح ها به دلیل بی خوابی در شب یا دیر خوابیدن و عدم استراحت متورم می شود ، بنابراین نمی دانید چقدر اهمیت دارد.

هنگام استراحت ، بدن ما خود و سیستم غدد درون ریز را ترمیم می کند ، که شامل همه سلول ها ، اندام های داخلی و عملکردهای بدن است. علاوه بر این ، تعادل بین هورمون ها نیز در این دوره استراحت رخ می دهد. در نتیجه ، اگر شب ها که مهمترین زمان استراحت است به اندازه کافی استراحت نکنید ، اقدامات فوق اتفاق نمی افتد و منجر به مواردی مانند تورم صورت می شود. سعی کنید حداقل هفت ساعت در شب بخوابید تا بدن شما بتواند کار خود را انجام دهد و انرژی لازم برای عملکرد صحیح را بدست آورد.

– ورزش: یکی از راه های کاهش وزن ورزش است. در حین ورزش ، میزان از دست دادن هر فرد با دیگران متفاوت است ، اما کاهش 1 تا 2 کیلوگرم وزن ابتدا روی صورت تاثیر می گذارد. در حین ورزش ، چربی را در تمام نقاط بدن درگیر کرده و می سوزاند و چربی صورت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

– لاغری صورت با تمرینات هوازی: یکی از م waysثرترین روش ها برای از بین بردن چربی بدن ، افزایش شدت تمرینات هوازی است. می توانید هفته ای 5 بار به مدت 60 دقیقه ورزش هوازی انجام دهید و با ورزش منظم یک ورزش منظم انجام دهید. پس از اتمام تمرین ترکیبی ، بدن شما همچنان به سوزاندن چربی و سوزاندن 200 کالری دیگر در روز ادامه می دهد که به کاهش وزن نیز کمک می کند.

ماساژ صورت: تورم صورت در اثر تجمع مایع لنفاوی در زیر پوست ایجاد می شود. ماساژ صورت با فشردن مایع لنفاوی زیر پوست به طور موقت از تورم جلوگیری می کند. علاوه بر این ، ماساژ می تواند باریک تر از آنچه واقعاً است به نظر برسد. با ماساژ منظم صورت ، می توانید مقدار قابل توجهی چربی روی صورت را از دست بدهید. یکی دیگر از تاثیرات ماساژ صورت تقویت اکسیژن و گردش خون و سفت شدن تدریجی پوست است. و از افتادن او جلوگیری می کند. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

– تمرینات صورت: راه دیگر برای لاغر شدن صورت ، حرکت دادن ماهیچه ها و به عبارت دیگر تربیت صورت است. همانطور که ما برای لاغری اندام های دیگر ورزش می کنیم و به عبارت دیگر ماهیچه ها را کش می دهیم ، می تواند روی صورت نیز اعمال شود.

تمرینات زیر 40 عضله صورت را تقویت می کند تا لاغرتر و لاغرتر به نظر برسید.

  • ماهیچه های اطراف دهان خود را تقویت کنید: برای تقویت این ماهیچه ها ، حروف X و O را یکی پس از دیگری گفته و تکرار کنید. این تمرین باعث انقباض و حرکت ماهیچه های صورت شما می شود. این تمرین را روزانه و تا جایی که می توانید تکرار کنید.
  • تقویت عضلات گونه: برای از بین بردن گونه های بزرگ و تقویت ماهیچه های گونه و جلوگیری از افتادن آنها در سنین میانسالی ، گونه های خود را به سمت پایین صورت خود (مانند دهان ماهی) بکشید و این کار را 20 بار در روز تکرار کنید. برای داشتن نتایج مثبت.
  • تقویت تمام ماهیچه های صورت: دهان خود را کاملاً باز کرده و گرده را باز کنید ، تمام ماهیچه های صورت را درگیر کنید. این حالت را برای 5 ثانیه نگه دارید و 30 بار در روز این کار را تکرار کنید.

یکی دیگر از فعالیتهایی که می توانید انجام دهید این است که دهان خود را پر از هوا کنید تا صورت شما پررنگ تر و گردتر به نظر برسد ، سپس لب های خود را بسته نگه دارید و اکنون هوا را از یک طرف صورت خود به طرف دیگر منتقل کنید. 5 دقیقه ادامه دهید. این فعالیت را چندین بار در روز امتحان کنید.

– استفاده از داروهای خانگی: برخی از افرادی که سلامت و زیبایی شخصی و پوست کامل صورت برای آنها بسیار مهم است ، در بیشتر موارد مراقبت از پوست ، از ماسک های مختلف برای رسیدن به شرایط ایده آل استفاده می کنند. برای این افراد علاوه بر مواردی که تا کنون ذکر شد ، یکی دیگر از راه های کاهش سایز صورت و کاهش وزن استفاده از ماسک های خانگی و بخور طبیعی است. اینها ممکن است به خوبی قبل عمل نکنند ، اما با گذشت زمان بی تاثیر نخواهند بود. در اینجا برخی از آنها آمده است.

1- مخلوطی از دو سفیده تخم مرغ ، یک قاشق غذاخوری عسل ، یک قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق غذاخوری آب لیمو تهیه کرده و روزانه آن را روی صورت ، چانه و گردن ماساژ دهید. البته ترکیب دو سفیده ، کمی نمک دریا و کمی سرکه سیب نیز برای لاغری صورت مفید است.

2- خربزه میوه ای است که می تواند در لاغری صورت بسیار مثر باشد. ابتدا این میوه را در مخلوط کن بریزید و آب آن را بگیرید ، سپس آب پنبه را با پنبه به مدت 5 دقیقه بمالید و ماساژ دهید.

این روش علاوه بر اینکه در 7 روز چربی اضافی صورت را از بین می برد و باعث کاهش وزن می شود ، از پیری زودرس پوست نیز به دلیل وجود ویتامین C در خربزه جلوگیری می کند.

3- ماسک دیگری که برای کاهش وزن استفاده می شود استفاده از کره کاکائو است. ابتدا کره کاکائو را روی اجاق گاز گرم کنید و یکبار صبح و عصر قبل از خواب روی صورت ، چانه و گردن خود بمالید.

4- به جرأت می توان گفت که ویتامین E بیشترین ویتامین مورد استفاده برای زیبایی است. استفاده از ویتامین E اعم از خوراکی و غیر خوراکی بسیار مفید و مهم است. در وهله اول ، توصیه می شود غذاهای حاوی این ویتامین را در رژیم غذایی مانند سبزیجات ، محصولات لبنی ، حبوبات و بادام زمینی قرار دهید. همچنین می توانید از روغن ویتامین E برای صورت ، گردن و چانه برای استفاده در فضای باز استفاده کنید. این روغن باعث کاهش چربی پوست می شود و باعث کاهش وزن صورت می شود.

6- یکی دیگر از درمان های خانگی برای لاغری صورت استفاده از حوله داغ قبل از خواب است. روش این است که حوله را در آب گرم خیس کنید ، آب را گرفته و روی صورت بمالید. به این ترتیب چربی صورت خود را از این طریق کاهش می دهید.

7- خامه شیر را می توان با چند قطره عسل مخلوط کرد و روزانه روی صورت ، گردن و چانه استفاده کرد. این عمل علاوه بر لاغری صورت ، پوست شما را نیز درخشان و درخشان می کند.

افرادی که چانه دارند نیز باید شیر خام خالص را روی صورت و چانه خود ماساژ دهند تا از شر آن خلاص شوند.

– عمل جراحي: با مراجعه به متخصص زیبایی می توانید از طریق جراحی به کاهش وزن صورت خود نیز کمک کنید ، اما لی از این واقعیت آگاه نیست که جراحی زیبایی روی پوست باعث تخریب ساختار صورت و پیری زودرس آن می شود.

همانطور که می بینید ، روش های هیجان انگیز زیادی برای لاغر شدن صورت وجود دارد که هر کدام تأثیرات خاص خود را روی صورت شما دارند. قبل از انتخاب روشی برای کاهش وزن ، فقط باید دلیل اصلی چاقی خود را بیابید. در صورت لزوم ، می توانید درخواست خود را از قسمت رژیم غذایی آنلاین برای داشتن رژیم غذایی سالم و مناسب ارسال کنید تا در فرصت بعدی شما را در این زمینه همراهی کنم.

به امید بهترینها برای شما.

دیدگاهتان را بنویسید