رژیم غذایی 7 روزه برای کاهش وزن – رژیم غذایی برای کاهش وزن


رژیم لاغری 7 روزه

حالت کاهش وزن 7 روزه

امروزه با مکانیزه شدن شغل ، تحرک افراد یک شبه کاهش یافته و این مشکل باعث ایجاد مشکل چاقی شده است. این مشکل یک ضعف عمده در ظاهر و وضعیت است و برای سلامتی مضر است. حال فرض کنید شرایطی برای این فرد وجود دارد که باید سریع وزن خود را کاهش دهد. به عنوان مثال ، او به یک مهمانی بزرگ یا یک جلسه مهم دعوت شده است و زمان کافی برای آماده سازی لباس مناسب ندارد و فاقد لباسی است که دوست دارد بپوشد. در چنین مواردی ، اولین فردی که به ذهن می رسد این است که آیا راه حلی کاربردی وجود دارد که بتواند به سرعت وزن خود را کاهش دهد و لباس های مورد علاقه خود را بپوشد و زیبا به نظر برسد؟

در این مقاله شما را با رژیم غذایی 7 روزه آشنا می کنیم که با آن می توانید تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید.

اهمیت انتخاب رژیم غذایی مناسب

نکته مهم هنگام انتخاب روش مناسب برای کاهش وزن این است که همیشه بدنبال رژیم غذایی طبیعی باشید و هرگز قرص ها و مکمل های مختلف کاهش وزن را امتحان نکنید که با ترفندهای تبلیغاتی مانند معجزه کاهش وزن و … مردم را فریب دهد. استفاده نکن. با برنامه ریزی مناسب و رژیم غذایی سالم می توانید بدن خود را به وزن دلخواه برسانید. ایده حذف یک یا دو وعده غذایی اصلی یا وعده های غذایی نامنظم نمی تواند به شما در کاهش وزن و به خطر انداختن سلامتی شما کمک کند. همچنین ، همیشه به خاطر داشته باشید که اهداف غیرقابل دستیابی برای خود تعیین نمی کنید ، زیرا بدن شما می تواند ورزش و رژیم غذایی سنگین را تا حدی تحمل کند.

رژیم GM چیست؟

رژیم 7 روزه ، که به عنوان GM (GM) شناخته می شود ، یکی از برنامه های رژیم غذایی است که می تواند به شما در کاهش 6 تا 7 پوند در هفته کمک کند. به لطف این رژیم ، بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه فرد سریعتر وزن خود را کاهش می دهد. این روش نیز مانند همه روشهای کاهش وزن ، مزایا و معایب خاص خود را دارد و باید از هر نظر مورد بررسی قرار گیرد تا به سلامتی فرد مورد بحث در این مقاله آسیبی نرسد.

اطلاعات دقیقی در مورد تاریخچه و رژیم غذایی این رژیم وجود ندارد. در ابتدا تصور می شد که این طرح توسط کارکنان جنرال موتورز طراحی و ارائه شده است که تا حد زیادی رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است و شما باید هر روز از غذاهای خاصی استفاده کنید که اکثر آنها قادر به خوردن سبزیجات هستند و فقط می توانید در چند روز گذشته گوشت بخورید. یک عامل مهم در افزایش وزن ، دریافت کالری بیشتر از نیاز بدن است. دلیل کاهش سریع وزن با این روش استفاده از غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین میزان کالری مصرفی در طول روز بیشتر از میزان دریافتی خواهد بود. متخصصان تغذیه معتقدند این سریع ترین و طبیعی ترین راه برای کاهش وزن بدون استفاده از هیچ گونه مواد شیمیایی است. این رژیم هیچ محدودیت شغلی یا سنی ندارد و هرکسی می تواند با این رژیم لاغر شود.

در ابتدای رژیم GM ، آماده سازی ذهن و تعیین هدف بسیار مهم است. زیرا اگر هدفی را با ذهن آماده در نظر بگیرید و دنبال کنید ، هرچه جلوتر بروید ، بیشتر باور خواهید کرد که به آن خواهید رسید و بنابراین تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن هدف انجام خواهید داد. و بهره وری شما افزایش می یابد. در طول این رژیم ، شما فقط باید از غذاهای تجویز شده توسط این رژیم استفاده کنید. مهم است بدانید که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. زیرا نتیجه برعکس است و به جای کاهش وزن ، با افزایش وزن روبرو خواهید شد و تمام تلاش شما بی نتیجه خواهد بود. شاید برای شما عجیب باشد که می توانید در این زمان کم و بدون گرسنگی وزن خود را به طور م loseثر کاهش دهید ، اما این رژیم به گونه ای طراحی شده است که با در نظر گرفتن کالری موجود در وعده غذایی خود ، می توانید در تمام ساعات روز. پر بودن؛ تنها چیزی که بر آن تأکید می شود پیروی دقیق از دستورات این رژیم است.

رژیم های جنرال موتورز

  • تنها در 7 روز تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید
  • سم زدایی کامل بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • قدرت سوزاندن چربی بدن را افزایش دهید

دستور العمل رژیم غذایی 7 روزه برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

اول از همه ، ذکر این نکته ضروری است که قبل از این رژیم باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که قبلاً ذکر شد ، این رژیم 7 روز طول می کشد و شما فقط باید از غذاهای ذکر شده در دستورالعمل برای کاهش 7 کیلوگرم استفاده کنید:

1 روز اول رژیم: میوه تازه بخورید

روز اول برای شما بسیار سرنوشت ساز خواهد بود. زیرا شما اولین قدم را برای رسیدن به هدف برداشته و تغییری اساسی در زندگی خود ایجاد خواهید کرد. بنابراین طبیعی است که این روز برای شما کمی سخت باشد. در این مرحله باید از میوه های مختلف استفاده کنید. سبزیجاتی مانند خربزه و خربزه می توانند انتخاب خوبی باشند. لازم به ذکر است که استفاده از موز بین میوه ها مجاز نیست. همچنین حق استفاده از سبزیجات خام یا پخته را نخواهید داشت. آبیاری بین 8 تا 12 لیوان را فراموش نکنید. بنابراین در روز اول ، هر زمان که احساس گرسنگی کردید ، فقط میوه بخورید.

2 رژیم غذایی روز دوم: سبزیجات بخورید

برخلاف روز اول ، شما مجاز به خوردن سبزیجات نبودید. روز بعد می توانید از هر مقدار سبزیجات که می خواهید استفاده کنید. حتی پخت سبزیجات مجاز است ، اما برای پخت سبزیجات نباید از روغن استفاده کنید. در این روز توصیه می شود از لوبیای آب پز ، هویج خام یا آب پز ، کلم بروکلی ، خیار ، سالاد و غیره استفاده کنید. جالب است بدانید سیب زمینی نیز سبزیجات محسوب می شود و به دلیل داشتن کربوهیدرات زیاد می توانید صبحانه آن را پخته بخورید تا در طول روز بسوزد و انرژی لازم برای انجام فعالیت های مختلف را داشته باشد. در این روز تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش خود مشاهده خواهید کرد و ممکن است تعداد پیاده روی های توالت افزایش یابد. آبیاری بین 8 تا 12 لیوان را فراموش نکنید.

3 روز سوم رژیم کاهش وزن: با خوردن میوه ها و سبزیجات پوست سالم را تجربه کنید

در واقع ، روز سوم منوی GM ترکیبی از دو روز گذشته است. به این ترتیب شما می توانید سبزیجات و میوه ها را در طول روز بخورید. موارد منع مصرف در این مرحله موز و سیب زمینی است. می توانید بقیه میوه ها و سبزیجات را به ترتیب دلخواه استفاده کنید ، به عنوان مثال ، صبح با رژیم سبزیجات و بعد از ظهر با رژیم میوه ، یا برعکس ، یا می توانید آنها را به صورت ترکیبی استفاده کنید. مانند مراحل قبل ، باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

4 روز چهارم برای کاهش وزن: موز و شیر بخورید

روز چهارم یکی از روزهای جذاب این رژیم است. در طول روز می توانید 8 تا 12 موز بخورید و حداکثر 3 لیوان شیر مصرف کنید. ممکن است از این بترسید که برنامه روز چهارم طوری طراحی شده است که احساس گرسنگی کنید ، اما در پایان روز احساس سیری می کنید. با این حال ، باید قسمت شیر ​​و موز را تقسیم کنید تا در طول روز احساس گرسنگی نکنید.

5 روز پنجم رژیم کاهش وزن: گوجه فرنگی بخورید

پنجمین روز ، روز خوردن گوجه فرنگی است. این روز برای شما نیز جالب خواهد بود. زیرا می توانید یک لیوان برنج با 6 تا 7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید ، مصرف گوجه فرنگی در بدن اسید اوره را تا حد زیادی افزایش می دهد ، بنابراین مصرف آب خود را برای رقیق سازی افزایش دهید. این مقدار می تواند به 15 لیوان آب در روز برسد.

6 روز ششم برای کاهش وزن: یک فنجان برنج میل کنید!

همچنین اجازه دارید در این روز از یک لیوان برنج استفاده کنید. در طول روز می توانید از مصرف انواع سبزیجات راضی باشید. به یاد داشته باشید که 8 تا 12 لیوان آب بنوشید. در این مرحله ، شما احساس سبکی در بدن خود می کنید و سیستم گوارش شما تقویت می شود.

7 هفتمین روز کاهش وزن: آب میوه و سبزیجات

آخرین روز وعده های غذایی GM بهترین و هیجان انگیزترین روز اوست. در این می توانید یک مهمانی با یک لیوان برنج و هر مقدار سبزیجات و آب میوه ای که می خواهید ترتیب دهید.

در پایان این مرحله و در واقع یک برنامه رژیم غذایی 7 روزه ، متوجه کاهش قابل توجه وزن خواهید شد. با حذف غذاهای پرکالری و مصرف مقادیر زیاد میوه ، سبزیجات و آب ، علاوه بر کاهش وزن ، سلامتی و طراوت را برای شما به ارمغان آورده اید. اگر به پوست خود در آینه نگاه کنید ، متوجه می شوید که آن شاداب تر و روشن تر است. علاوه بر این ، دستگاه گوارش را تقویت کرده اید.

مزایای حالت GM

  1. مهمترین و اصلی ترین مزیت رژیم جنرال موتورز این است که به شما در کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن کمک کند. این فرآیند با کاهش مصرف غذاهای پرکالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود ؛ با کاهش تعداد کالری در بدن ، مقدار زیادی سموم و مواد زائد از بدن دفع می شود. اما به خاطر داشته باشید که رژیم های سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند زیرا می توانند به بدن آسیب برسانند.

معایب GM

  1. این رژیم حاوی مواد مغذی مهم و حیاتی مورد نیاز بدن نیست: در ابتدای این رژیم ، هیچ گزارشی از چربی ، ویتامین B12 ، آهن و سایر مواد مغذی وجود ندارد. همچنین هیچ اثری از پروتئین در این رژیم وجود ندارد ، در حالی که پروتئین اشتها را کاهش می دهد و رژیم غذایی غنی از پروتئین به کاهش وزن کمک می کند. حتی بیشتر از رژیم های پر کربوهیدرات. کمبود مواد مغذی و در نتیجه عدم مصرف همه درشت مغذی ها برای بدن مضر است و فرد برای چند روز گرسنه و بی دست و پا می شود.
  2. این حالت قابل اعتماد نیست. زیرا تاکنون هیچ تحقیقی از آن حمایت نکرده است.
  3. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. در حقیقت ، با کاهش میزان کالری دریافتی ، بدن شما آب خود را از دست می دهد و منجر به کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین باید رژیم غذایی داشته باشید که تمام نیازهای بدن به مواد مغذی را برآورده کرده و فعالیت بدنی را با آن ترکیب کند. چنین رژیم هایی چربی سوزی می کنند و علاوه بر کاهش وزن ، سلامت شما نیز حفظ خواهد شد.

آیا ارزش امتحان کردن حالت GM را دارد؟

بسیاری از افراد به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن در شرایط خاص هستند. متأسفانه ، کاهش وزن دائمی برای یک هفته غیرممکن است ، زیرا خلاص شدن از شر چربی انباشته شده در بدن به زمان بیشتری نیاز دارد. اگرچه این رژیم شما را به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر ترغیب می کند و مصرف قند و نوشیدنی های شیرین را محدود می کند ، اما این کاهش وزن موقتی است و بدن با همان سرعت به وزن قبلی خود برمی گردد. توصیه کلی این است که در چنین رژیم هایی شرکت نکنید و بدن خود را در معرض آسیب های مختلف به دلیل عدم مصرف مواد مغذی مورد نیاز خود قرار ندهید. مگر اینکه به دلایلی نیازی به کاهش موقت وزن نداشته باشید. بنابراین ، پس از مشورت با متخصص تغذیه یک رژیم غذایی سالم و متعادل را انتخاب کنید و سلامت خود را در کنار ورزش روزانه تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید