رژیم غذایی مخمر – آنچه می خورید می تواند درمان عفونت مخمری باشد

کاندیدا چیست؟

رژیم مخمر برای کمک به درمان کاندیدا طراحی شده است. کاندیدا یک عفونت قارچی است که اغلب با ناحیه واژن مرتبط است. کاندیدا می تواند در مکان های دیگر نیز ظاهر شود. اغلب در دهان ظاهر می شود. به این برفک گفته می شود. به دلیل دردی که بخشی از عفونت قارچی است، هنگام ابتلا به برفک دهان، غذا خوردن دشوار است. کاندیدا قارچی است که از قندها و کربوهیدرات ها زندگی می کند. می تواند ناشی از موارد مختلفی باشد. افراد مبتلا به دیابت اغلب با کاندیدا مشکل دارند. آنتی بیوتیک ها مانند استروئیدها در ایجاد عفونت های قارچی بسیار بد هستند. با این حال، علت اصلی عفونت های قارچی رژیم های غذایی سرشار از قند است.

غذاهایی که باید از آنها اجتناب کنید

بیشتر گوشت ها در واقع برای کاندیدا مفید هستند، اما اگر گوشت نان شده باشد، باید از آن دوری کنید. در رژیم غذایی مخمر نباید از مارگارین استفاده شود. در طول رژیم به کره واقعی بچسبید. در یکی دو هفته اول که رژیم مخمری دارید، سیب زمینی نخورید. از قهوه و چای دوری کنید. تا زمانی که در حد اعتدال باشد می توانید دمنوش های گیاهی بنوشید. از غذاهای حاوی مخمر مانند شیرینی، الکل و نان باید اجتناب شود. ترشی، سس سویا یا زیتون سبز نخورید. وقتی با کاندیدا مبارزه می کنید، بادام زمینی برای شما خوب نیست. روغن بادام زمینی هم نیست. با این حال، خوردن بادام و گردو اشکالی ندارد. شما نباید چیزی حاوی سرکه بخورید. این بدان معنی است که خردل، سس باربیکیو یا سس کچاپ وجود ندارد. شما همچنین باید از سس مایونز اجتناب کنید زیرا حاوی سرکه بیش از حد است.

مواد غذایی برای خوردن

خوردن سبزیجات رژیمی مخمر مانند کلم، فلفل دلمه ای و بروکلی خوب است. بامیه، کرفس، لوبیا، خیار، کاهو، تربچه، سیر، پیاز و گوجه فرنگی همگی قابل خوردن هستند. سبزیجات بیشتری نیز وجود دارد که می توانید از آنها لذت ببرید. در حین رژیم مخمری، مقدار زیادی سبزیجات بخورید.

بسیاری از میوه ها قند تولید می کنند و به دلیل قند موجود در آنها باید از مصرف آب میوه ها اجتناب شود. چندین میوه وجود دارد که می توانید در رژیم غذایی مخمر از آنها لذت ببرید. هلو، آلو، کیوی، پرتقال، خرمالو، نارنگی و زردآلو از جمله میوه هایی هستند که می توانید از آنها لذت ببرید. حتی سیب سبز و گریپ فروت برای کاندیدا مفید است. اسیدی در آنها وجود دارد که مخمر را از بین می برد.

برخی از بهترین گوشت‌های موجود که در درمان کاندیدا به شما کمک می‌کنند عبارتند از: گوشت خوک، مرغ و سایر مرغ‌ها، گوشت گاو، سوسیس، بز و بره. برخی از بهترین غذاهای دریایی برای رژیم مخمر عبارتند از میگو، ماهی آزاد وحشی، گربه ماهی و سایر ماهی های آب شیرین، اختاپوس، ماهی مرکب، هالیبوت، ماهی ماهی، دست و پا کردن، حلزون و ماهی قرمز. باس و همه انواع قزل آلا برای عفونت های کاندیدا مفید هستند.

نوشیدن آب زیاد مهم است. آب سموم را از بدن دفع می کند. هر روز آب چشمه و مقداری آب مقطر بنوشید.

همچنین لازم نیست برای همیشه در رژیم مخمر باقی بمانید. هنگامی که از کاندیدا درمان شدید، می توانید به یک رژیم غذایی عادی برگردید. با این حال، توصیه می شود که به این رژیم غذایی مخمر پایبند باشید. تا زمانی که رژیم مخمری دارید، احساس بهتری خواهید داشت و کاندیدا برنمی گردد.