روسیه قرارداد مبادله غلات با اوکراین را فسخ کرد – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، وزارت دفاع روسیه روز شنبه اعلام کرد که پس از حملات تروریستی اوکراین در کریمه و دریای سیاه، به همکاری در توافقنامه انتقال غلات به اوکراین با مشارکت سازمان ملل و ترکیه پایان می دهد. ماشین ها و وسایل حمل و نقل عمومی حامل غلات.

ایرنا از خبرگزاری اسپوتنیک؛ روسیه همچنین اعلام کرد که قصد دارد موضوع حملات جدید نیروهای اوکراینی در کریمه و خط لوله نورد استریم را در شورای امنیت سازمان ملل مطرح کند.

ارتش اوکراین در روزهای اخیر چندین حمله تروریستی را علیه کشتی های کریمه و روسیه در دریای سیاه انجام داده است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری تاس؛ وزارت دفاع روسیه در همان روز اعلام کرد که نیروهای دولت کی یف در ساعات اولیه امروز با کمک مستشاران انگلیسی و تعدادی پهپاد به شناورهای دریای سیاه روسیه و شناورهای انسانی این حمله مورد حمله قرار گرفتند. زمین در بندر سواستوپل رانده شد.

روسیه اعلام کرد که این کارشناسان ارتش بریتانیا در هک خطوط لوله گاز نورد استریم نیز دست داشته اند.

این وزارتخانه همچنین گفت که متخصصان ارتش بریتانیا مستقر در شهر اوچاکوف در منطقه نیکالیف به آماده سازی و آماده سازی برای این حمله تروریستی و آموزش مرکز 73 نیروهای عملیات ویژه نیروی دریایی کمک کردند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که هدف از مالیات دریای سیاه حفظ امنیت مسیر حمل و نقل غلات برای تحویل کالاهای کشاورزی از بنادر اوکراین است.

حملات گسترده روسیه به زیرساخت های الکترونیکی اوکراین دو روز پس از حمله تروریستی به پل شبه جزیره کریمه در 10 اکتبر آغاز شد. مقامات روسی این حمله را سرویس های ویژه اوکراینی مقصر دانستند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پس از این انفجار گفت که کی یف خود را در سطح گروه های تروریستی قرار داده است و به جنایت پاسخی داده نخواهد شد.

حمله روسیه به مراکز انرژی، دفاع، فرماندهی نظامی و ارتباطات در سراسر اوکراین باعث قطعی گسترده برق شده است.