رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ایام عزاداری محرم در استان سمنان – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباس عبداللهی شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران حوزه اعتلای اسلامی استان سمنان با اشاره به تغییر اختیارات برخی شهرهای بزرگ استان در خصوص بیماری کرونا گفت: . ، و تاکید: بر اساس اعلام ستاد کرونا این کشور با وجود اجتماعات و استفاده از ماسک و رعایت غذای بیرون مشکلی برای برگزاری مراسم خاکسپاری ندارد.

وی همچنین گفت: مردم حسینی استان سمنان می توانند با رعایت سه دستورالعمل مهم فوق شامل فاصله گذاری، ماسک و تماشای غذای بیرون مراسم را مدیریت کنند، اما تمایل این است که حتی الامکان مراسم را در فضای باز برگزار کنند. برای رسیدن به بهترین چیزها برنامه ریزی کنید. مناسک باید انجام شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه این جلسه نباید در مکان هایی با سقف کوتاه برگزار شود، گفت: مراسم ترحیم محرم بهتر است توسط هیئت های مذهبی در مکان های باز برگزار شود. به ویژه از اجتماعات با جمعیت زیاد بدون خروج خودداری کنید.

عبدالهی همچنین گفت: با توجه به مطالب فوق ممنوعیت اجتماعات در ده سال اول محرم جایز نیست و اجتماعات باید با رعایت دستورات برگزار شود.

وی درباره فرهنگ هیئت های مذهبی در استان سمنان نیز توضیح داد: ساماندهی مرز بدون جابجایی بین شهرها امکان پذیر است.