رستم قاسمی می رود یا می ماند؟ – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، آخرین اخبار مبنی بر استعفای رستم قاسمی و عدم حضور وی در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت به گمانه زنی ها مبنی بر خروج وی از وزارت راه و شهرها دامن زده است. با این حال، هیچ اطلاعیه رسمی در مورد این موضوع اعلام نشده است.

به گزارش ایسنا، چهار روزی نیست که بار دیگر خبر برکناری رستم قاسمی از وزارت راه و شهرسازی در شبکه های اجتماعی مطرح شده است.

بر اساس آخرین اخبار، رستم قاسمی استعفای خود را به رئیس جمهور تقدیم کرده است. وی در جلسه روز چهارشنبه چهارم آبان 1401 هیئت مدیره دولت شرکت نکرد تا نظر در مورد استعفای خود از سمت خود را تقویت کند. گزینه های دیگری نیز به عنوان جانشین رستم قاسمی معرفی شده اند که هنوز مشخص نیست و حتی سخنگوی دولت نیز در مورد استعفای قاسمی و گزینه های جانشین وی اظهار نظری نکرده است.

دلایل اصلی استعفا

خبر درگذشت قاسمی مدت هاست که شنیده می شود. این موضوع در کنار کندی اجرای طرح ملی مسکن، انتقادات کارشناسان و برخی نمایندگان مجلس را علیه ساکنان طبقه پانزدهم ساختمان دودمان به همراه داشت. علاوه بر این، دستگیری قاسم مکارم – مشاور رستم قاسمی در اوایل شهریور ماه نیز جنجال ها را تشدید کرد.

از جمله انتقاداتی که به عملکرد وزیر راه و شهرسازی وارد است، کندی اجرای نهضت مسکن و هدف گذاری برای ساخت چهار میلیون مسکن است. بیش از یک سال است که پروژه ای آغاز شده و تاکنون 1.6 میلیون زمین واگذار شده و 194 هزار واحد به مرحله فونداسیون رسیده است.

صداهای انتقادی از سطح علما تا کرسی های سبز بهارستان به آثار رستم قاسمی رسیده است. اقبال شکری، عضو کمیسیون سازندگی مجلس شورای اسلامی در 20 آبان گفت: به نظر من رئیس جمهور محترم باید ببینند مهندس قاسمی کار را انجام داد و دوباره تصمیم گرفت.

مجلس هفته آینده تعطیل است و احتمالا تصمیم جدیدی در خصوص وزارت راه و شهرها وجود نخواهد داشت. آنچه مسلم است وزیر رستم قاسمی است و شنیده می شود شنبه هفته آینده در محل کار خود خواهد بود.