رایس: استاندارد دوگانه غرب در مورد حقوق بشر بزرگترین نمونه نقض حقوق بشر است


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آیت الله دکتر. سید ابراهیم رئیسی عصر چهارشنبه به وقت محلی در سومین روز سفر خود به نیویورک در دیدار با سائولی نینیستا رئیس جمهور فنلاند در محل اقامت رئیس جمهور برگزار شد. وی روابط تهران – هلسینکی را دوستانه و رو به گسترش توصیف کرد و گفت: با توجه به نقاط قوت مختلف موجود در ایران و فنلاند، می توان تعاملات دو کشور را به سطح بالاتری ارتقا داد.

رئیس جمهور همچنین گفت: اساس جمهوری اسلامی بر گسترش همکاری ها و ارتقای سطح روابط با همه کشورهای همکار از جمله فنلاند است.

دکتر دکتر با تشریح منطق جمهوری اسلامی در موضوع هسته ای. رئیسی: با توجه به سابقه نقض توافق آمریکا و کشورهای اروپایی شرکت کننده در توافق هسته ای، امروز هیچکس در دنیا وجود ندارد. او می‌تواند بگوید که این حق ایران است که تضمین‌های قابل اعتمادی دریافت کند که توافق کشورهای غربی را نقض نکند.

آیت الله رئیسی با ظالمانه و غیرقانونی بودن تحریم های آمریکا علیه کشورمان علیرغم نقض عهد و پیمان این کشور، گفت: تحریم ها ادامه سیاست تهاجم نظامی و اندیشه تسلیم در برابر خواسته ها و افکار سلطه طلبانه و طاغوتی است. کشورها. کشور مستقلی است که به شیوه ای جدید دنبال می کند، اما قطعنامه ها نتوانست جلوی جمهوری اسلامی را بگیرد و از شما دعوت می کنم به ایران بروید تا شاهد تداوم رشد و جهت گیری کشورمان در عرصه های مختلف علمی، فنی، تولیدی و اقتصادی باشیم. .

رئیس جمهور همچنین رفتارهای دوگانه غرب در خصوص حقوق بشر را محکوم کرد و گفت: استانداردهای دوگانه بزرگترین و بدترین نمونه نقض حقوق بشر است. طبق آمار رسمی کشورهای غربی و آمریکا، سالانه افراد زیادی در این کشورها به دلیل استفاده نادرست پلیس جان خود را از دست می دهند، اما این موضوع مانع از این نشده که کشورها بگویند حفاظت کنید. حق بشر برای ابراز نگرانی

آیت الله رئیسی با بیان اینکه حفظ حقوق بشر در دستور کار جمهوری اسلامی ایران قرار دارد، گفت: حفظ حقوق بشر و کرامت انسانی یکی از اهداف اصلی جمهوری اسلامی ایران است.

دکتر نیز اشاره کرد. نگرانی رئیس جمهور فنلاند در مورد وضعیت مردم افغانستان و مهاجرین را مطرح کرد و گفت: آیا می توان با ابراز نگرانی برای مردم افغانستان مشکلی را برای آنها حل کرد و نادیده گرفت که چرا این وضعیت به وجود آمده است؟

رئیس جمهور گفت: وضعیت کنونی مردم افغانستان نتیجه حضور 20 ساله آمریکا و ناتو در این کشور است که به دلیل ویرانی، کشتار و خونریزی، معلولیت 35 هزار کودک افغان در این زمان است. این تنها یکی از نتایج این موقعیت است. : نقض حقوق بشر با صدور قطعنامه و داشتن قابلیت پیگیری و رفع ریشه ها و علل آن قابل درمان نیست.

«سائولی نینیسته» رئیس جمهور فنلاند با تشکر از برگزاری این دیدار گفت: فنلاند و ایران روابط خوب، روابط خوب و گسترده ای با یکدیگر دارند.

وی با تشکر از جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی از این همه مهاجر افغان، از آیت الله رئیسی خواست برای پایان دادن به درگیری در اوکراین میانجیگری کند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید