راه اندازی 4 مرکز علم و فناوری در شهرهای بزرگ استان قزوین – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرنگار مهر، جعفر احمدی عصر شنبه در ستاد آموزش اقتصادی استان قزوین که در سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: در استان قزوین مرکز توسعه پروژه نداریم و سه که وجود دارند. مراکز توسعه همه جا هستند.

رئیس علم و فناوری استان قزوین ادامه داد: یکی از اهداف ما کاهش مرکز و فعالیت در تمام شهرستان های استان است و بر این اساس چهار مرکز و یک ماموریت شهرستانی راه اندازی کردیم.

وی تاکید کرد: یکی از این مراکز در شهر آبیک با همکاری دانشگاه غیاث الدین جمشید کاشانی، شهر البرز با همکاری پارک علم و فناوری و بسیج علمی در این شهرستان مستقر است. بویین زهرا با همکاری دانشگاه آزاد و تاکستان با همکاری دانشگاه پیام نور راه اندازی می شود.

وی گفت: یکی از سیاست های وزارت علوم ایجاد کمپ های فناوری بر اساس زیرساخت های موجود از جمله ساختمان های موجود است.

این مسئول تصریح کرد: یکی از سیاست های ملی و کشوری این است که تا پایان سال 20 درصد شرکت های نوآور در حوزه کشاورزی فعالیت کنند که در حال حاضر تنها پنج درصد شرکت ملی است. در حوزه کشاورزی کار می کنند و این رقم در قزوین زیر 3 درصد است.

احمدی با بیان اینکه آموزش و پرورش یکی از طرح های اصلی کشور بر اساس شعار سال است و دولت قزوین مسئولیت طرح ها و فعالیت های مربوط به آموزش و پرورش را بر عهده دارد، گفت: فعالیت های خلاقانه و آموزشی را هر چه بیشتر گسترش دهیم. تا حد ممکن. ردیس با همکاری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) مرکز رشد با همکاری دانشگاه آزاد و دانشگاه علوم پزشکی در پارک علم و فناوری با همکاری دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی می شود. همچنین پژوهش سرای دانش آموزی مرکز رشد خواهد بود.

رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین در پایان گفت: برنامه فناوری و نوآوری تار (توسعه و بهسازی اکوسیستم جدید استان قزوین) 20 آبان ماه برگزار می شود و معرفی محصولات و توانمندی های استان قزوین در این زمینه از 9 تا 11 آبان ماه برگزار می شود.

این مسئول همچنین گفت: برنامه آموزش کشوری توسط مدیریت برنامه ریزی و بودجه دولت قزوین تدوین می شود و اجرای آن بر عهده هیات علمی و فناوری کشور است.