«دیزنی» یک دایره بزرگ و ترسناک است«تیم برتون» کارگردان آمریکایی با نامیدن شرکت دیزنی یک سیرک بزرگ و ترسناک گفت که «دامبو» همکاری او با این کمپانی بوده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از لس آنجلس تایمز، تیم برتون کارگردان و تهیه کننده در نشست خبری جشنواره لومیر در لیون فرانسه فاش کرد که از شرکت دیزنی ناامید شده و ممکن است در آینده با این استودیو همکاری نکند. همکاری

پس از شروع کار خود به عنوان انیماتور در دیزنی، برتون به کارگردانی و تولید چندین فیلم برای این شرکت سرگرمی ادامه داد، از جمله Frankenweenie و The Nightmare Before Christmas.

این بازیگر 64 ساله سینما در مصاحبه ای به ددلاین گفت: من در زندگی حرفه ای ام در آنجا (شرکت دیزنی) بارها استخدام و اخراج شدم. نکته درباره دامبو این است که فکر می کردم روزهایم در دیزنی به پایان رسیده است. می دانستم که من دامبو بودم و من نیاز داشتم که از این دایره بزرگ وحشت فرار کنم. “دامبو” در یک سطح، یک تجربه واقعی است.”

این فیلمساز افزود، اگرچه دیزنی همچنان به تولید فیلم های مستقل و اصلی ادامه می دهد، اما بیشتر محتوای آن حول محور مارول، پیکسار و جنگ ستارگان می چرخد ​​و من علاقه ای به ساخت فیلم ندارم. تعجب می کنم زیرا تنها یکی وجود دارد. می خواهم پرداخت کنم. دنیای بدون دنیاهای زیاد

«تیم برتون» که دو بار نامزد جایزه اسکار شده است، با سبک غیرمعمول، سبک خاص و منحصر به فرد در فیلمسازی و طراحی شخصیت های مختلف و شخصیت های مختلف به شهرت رسیده است و او را یکی از مدیران اصلی می نامند. او خالق برخی از تاریک ترین و هیجان انگیزترین فیلم های تاریخ سینما از جمله «سیاره میمون ها»، «ادوارد دست قیچی» و «آب سوسک» است.

برتون که 20 فیلم سینمایی در کارنامه سینمایی خود دارد، از معدود کارگردانانی است که در همه ژانرها فیلم ساخته است. «حملات مریخ» و «سیاره میمون‌ها» در ژانر علمی تخیلی، «ماهی بزرگ» در ژانر فانتزی، «عروس مرده» نامزد دریافت جایزه اسکار در بخش انیمیشن، «سوئینی تاد» در بخش موسیقی شدند. و “چارلی و کارخانه شکلات سازی” در رده کودکان. از دیگر آثار این کارگردان آمریکایی می توان به «آلیس در سرزمین عجایب»، «بتمن برمی گردد»، «چشمان درشت»، «بیتل جویس» و «آلیس از میان شیشه نگاه» اشاره کرد.

برتون تاکنون بیش از 1.8 میلیارد دلار در باکس آفیس جهانی فروش داشته است.