دیدار وزیر بهداشت با همتایان سودانی و اردنی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین اللهی که برای شرکت در شصت و نهمین کنفرانس منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت به قاهره رفته است، با «حاتم محمد ابراهیم» وزیر بهداشت سودان دیدار و گفتگو کرد. حواشی این نشست

وزیر بهداشت سودان در این دیدار ضمن اعلام آمادگی برای افزایش همکاری ها در زمینه های بهداشتی، درمانی، آموزشی، پژوهشی، پزشکی و تجهیزات پزشکی، گفت: به ایران سفر کرده و توانمندی های حوزه سلامت را درک کنیم. سیستم کشور ما

در این مراسم وزیر بهداشت سودان ضمن قدردانی از همکاری با وزارت بهداشت جمهوری اسلامی، گفت: ایران در مبارزه با بیماری ها موفق بوده و مایل است در این زمینه با ایران همکاری کند. م.

وی همچنین در این دیدار خواستار استفاده از تجربیات نظام سلامت ایران برای ادغام سه حوزه آموزش پزشکی، بهداشت و درمان شد.

بر اساس همین گزارش، بهرام عین اللهی به همراه شریک اردنی خود فیرا الحواری“او ملاقات کرد و صحبت کرد.

وزیر بهداشت کشورمان در این دیدار با بیان اینکه امروز پیشرفت کشور را می توان به واسطه ارتباط دانشمندان، پژوهشگاه ها و دانشگاه ها دانست و گفت: کشورهای اروپایی مرزهایی را بین خود ترسیم کرده اند. او و می توانند در زمینه های مختلف علم و فناوری ارتباط برقرار کنند. بنابراین لازم است در منطقه همکاری های یکسانی انجام شود نه بر روی اقدام فردی هر کشور.

عین اللهی با بیان اینکه در نظام سلامت ایران و اردن نقاط قوت زیادی وجود دارد و می توانیم این نقاط قوت را با یکدیگر به اشتراک بگذاریم، گفت: دو کشور اردن و ایران می توانند در حوزه های پزشکی، تجهیزات پزشکی، تحقیقات و استادی با هم همکاری کنند. تبادل. دانش آموزان باید با هم کار کنند.

در این مراسم وزیر بهداشت اردن ضمن قدردانی از همکاری های دو کشور، از وزیر بهداشت و مسئولان نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران دعوت کرد تا به توانمندی های بهداشتی و درمانی اردن دست یابند و در این راستا مسیر. طرح همکاری بین دو کشور ایجاد خواهد شد.

در پایان این دیدار وزرای بهداشت جمهوری اسلامی ایران و اردن نمایندگان خود را برای پیگیری همکاری معرفی کردند.